چگونه در سامسونگ محل ذخیره ی فیلم و عکس گرفته شده از صفحه ی گوشی را تغییر دهیم

سامسونگ در One UI 5.1 به شما اجازه اعمال تغییرات بسیاری را می دهد که یکی از آن ها امکان تغییر محل ذخیره عکس و فیلم ضبط شده از صفحه است.

در One UI 5.0 و نسخه های قدیمی تر رابط کاربری گوشی های سامسونگ، به صورت پیش فرض عکس ها و ویدئو های گرفته شده از صفحه در پوشه ی (DCIM) روی حافظه ذخیره می شوند. بسیاری از کاربران این ویژگی را دوست ندارند؛ چرا که ذخیره ی عکس  و ویدئوها با اسکرین شات ها باعث بهم ریختگی در گالری تصاویر می شود.

سامسونگ متوجه این موضوع شد و در One UI 5.1 بلاخره قابلیت شخصی سازی و تغییر پوشه ی پیش فرض عکس و ویدئو های گرفته شده از صفحه را در دسترس کاربران قرار داد. اگر شما نیز دوست دارید تا محل ذخیره ی پیش فرض آن ها را تغییر دهید، با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

چگونه محل ذخیره را تغییر دهیم؟

ابتدا برای دسترسی داشتن به قابلیت تغییر پوشه ی پیش فرض، نیاز دارید که رابط کاربری تلفن همراه شما One UI 5.1 اجرا کند. بنابراین، اگر از نسخه های قدیمی تر رابط کاربری سامسونگ استفاده می کنید، آن را به نسخه ی 5.1 به روزرسانی و سپس مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا وارد تنظیمات شوید.

سپس به پایین اسکرول و گزینه قابلیت های پیشرفته (Advanced features) را انتخاب کنید.

وارد ضبط صفحه و عکس از صفحه (Screenshots and screen recorder) شوید.

روی گزینه ی ذخیره ی عکس در (Save screenshots in) کلیک کنید.

در صفحه ی بازشده روی فلش بالای صفحه (>) کلیک کنید تا وارد پوشه ی DCIM شوید. سپس دوباره روی فلش کلیک کنید تا از پوشه ی DCIM خارج شوید.

حالا روی گزینه ی به علاوه (+) در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید تا پنجره ی ساخت پوشه ی جدید باز شود.

در پنجره ی باز شده، اسم دلخواه خود را برای پوشه ی جدید تعیین و روی ایجاد کلیک کنید.

پوشه ی ساخته شده ی جدید را انتخاب کنید تا وارد آن شوید و سپس روی انجام (Done) کلیک کنید تا پوشه به عنوان پوشه ی پیش فرض برای عکس های گرفته شده از صفحه انتخاب شود.

برای تغییر محل ویدئوهای ضبط شده از صفحه، دوباره وارد ضبط صفحه و عکس از صفحه (Screenshots and screen recorder) شوید و این بار گزینه ذخیره ی «موارد ضبط شده در» را انتخاب کنید. دوباره از مراحل قبلی، برای ایجاد پوشه ی جدید برای ویدئوهای ضبط شده از صفحه استفاده می کنیم.

همچنین، این امکان وجود دارد تا ویدئوهای ضبط شده را در پوشه ی عکس های گرفته شده از صفحه نیز ذخیره کرد. برای این کار فقط نیاز است تا مثل قبل وارد پوشه ی عکس های گرفته شده از صفحه شوید و روی گزینه ی انجام کلیک کرد.

اگر همه ی مراحل را به درستی انجام داده باشید، عکس ها و فیلم های ضبط شده ی شما از این پس در پوشه ی جدید ذخیره خواهند شد.

تصمیم سامسونگ برای اجازه دادن به کاربران برای تغییر و شخصی سازی پوشه ی پیش فرض تغییری بسیار خوشایند است؛ مخصوصاً اگر از کاربر گوگل فوتوز (Google Photos) باشید؛ زیرا دیگر نیاز نیست نگران پشتیبان گیری از عکس ها و ویدئو های ضبط شده از صفحه ی باشید.

حتی اگر شما هیچ وقت نگران این موضوع نبودید، قابلیت جدید هنوز برای شما سودمند است؛ زیرا به وسیله ی آن شما می توانید اسکرین شات  ها را در محل دلخواهتان ذخیره کنید. این قابلیت یکی از چندین قابلیت پرکاربرد معرفی شده در One UI 5.1 است که برای بسیاری از کاربران کاربردی و جذاب بوده است.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 3 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *