باغچه ی حواس جایی برای مهارت آموزی کودکان نابینا

اگر فرزند نابینا یا کم بینا و حتی مبتلا به اوتیسم دارید، می توانید با مراجعه به این مرکز تخصصی از خدمات رایگان برای آنها بهره مند شوید.

«باغچه حواس» تنها مرکز ارائه دهنده خدمات رایگان آموزشی و مهارت ورزشی به کودکان نابینا و مبتلا به اوتیسم است که  در منطقه ۱۵ قرار دارد. «بیتا پارسا» مدیر این مرکز در این باره می گوید: «باغچه  حواس تنها مرکز مهارت ورزی ویژه کودکان نابینا در منطقه ۱۵ است، والدین بسیاری از کودکان نابینا از مناطق همجوار به این مرکز مراجعه می کنند تا فرزندشان از خدمات مختلف آموزشی رایگان بهره مند شوند.»

او می افزاید: «جامعه هدف ما در این مرکز کودکان نابینا، مبتلایان به اوتیسم و معلولان جسمی و حرکتی است. در باغچه حواس کلاس های آموزشی و مهارت ورزی مختلف از جمله موسیقی، خط بریل. زبان انگلیسی و قلاب بافی برای این کودکان تدارک دیده شده که در روزهای هفته برگزار می شود.»

خدمات دهی رایگان

یکی از مهم ترین ویژگی های این مرکز که در جنوب شرق پایتخت قرار دارد، ارائه خدمات متعدد رایگان است.  پارسا در این باره می گوید: «خدمات دیگری هم از جمله کار درمانی و مشاوره فردی به این کودکان ارائه می شود و کلیه خدمات این مرکز  رایگان است. کودکان نابینا و کم بینا در این مرکز امکان استفاده از اتاق تاریک و کتابخانه بریل را نیز دارند.»

باغچه حواس در افسریه، بین ۱۵ متری سوم و چهارم، خیابان سوری، جنب بوستان فرهاد قرار گرفته است والدینی که کودکانی با شرایط خاص دارند می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس ۳۳۶۵۶۳۶۲ تماس بگیرند.

منبع: همشهری آنلاین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *