داریوش به عنوان موتور صوتی زبان فارسی در ios 16 برگزیده شد

در جریان برگزاری رویداد بزرگ سالانه توسعه دهندگان اپل، نسخه جدید سیستم عامل iOS 16 معرفی شد. یکی از ویژگی های جذاب و کاربردی این سیستم عامل برای فارسی زبان ها، خواندن متون به زبان فارسی است. داریوش سخنگوی صوتی فارسی iOS 16 در حال آزمایش است.

کمپانی اپل قبلا اعلام کرده بود که قصد دارد چندین ویژگی iOS و MacOS را به زبان فارسی ارائه کند. این کمپانی با ویژگی جدید iOS 16 بخشی از این وعده را عملی کرده است.

داریوش سخنگوی صوتی فارسی iOS 16 چه کاربردی دارد؟

با بررسی نسخه آزمایشی iOS 16 مشخص شد که یک سخنگوی صوتی فارسی به نام داریوش به نسخه جدید این سیستم عامل اضافه شده است. این ویژگی می تواند کارایی زیادی برای نابینایان و کم بینایان داشته باشد. داریوش محتوای روی نمایشگر را به فارسی بیان می کند.

اضافه شدن این ویژگی به نسخه آزمایشی iOS 16 باعث شده تا بسیاری از کاربران نسبت به اضافه شدن سایر ویژگی ها برای فارسی زبان ها امیدوار شوند؛ مثل دستیار هوش مصنوعی سیری.

داریوش سخنگوی صوتی فارسی iOS 16 در حال حاضر فقط در نسخه آزمایشی منتشر شده و باید دید که به نسخه نهایی iOS 16 راه پیدا می کند یا خیر. نسخه نهایی این سیستم عامل همزمان با معرفی سری آیفون 14 در اواخر شهریور ماه، رسما منتشر می شود.

این سیستم عامل در گوشی های آیفون 8 و مدل های بالاتر در دسترس کاربران قرار می گیرد و آیفون های نسل قبل از 8 به iOS 16 مجهز نمی شوند.

منبع: تکراتو.

یک دیدگاه دربارهٔ «داریوش به عنوان موتور صوتی زبان فارسی در ios 16 برگزیده شد»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *