تلگرام از این پس با پروژه ی جدید TON از تراکنش های رمزارزی پشتیبانی می کند

پیام رسان تلگرام حالا به کاربران اجازه می دهد با استفاده از رمزارز «تون کوین» (Toncoin) به صورت مستقیم از داخل صفحه چت برای مخاطبان خود ارز دیجیتال بفرستند. این پروژه با استفاده از بلاکچین TON ساخته شده و می تواند بدون دریافت هیچ هزینه ای از تراکنش ها پشتیبانی کند.

اکانت رسمی بلاکچین The Open Network یا TON در پستی در توییتر اعلام کرد که کاربران حالا می توانند به صورت مستقیم از داخل تلگرام برای مخاطبان خود Toncoin بفرستند. با این کار دیگر نیازی به ورود آدرس کیف پول ندارید و لازم نیست منتظر تایید تراکنش ها باشید.

در همین پست ویدیوی کوتاهی منتشر شده که نحوه استفاده از این پروژه را نشان می دهد. ابتدا باید بات Wallet را به منوی الصاق اضافه کنید تا گزینه مربوطه در دسترس قرار بگیرد. سپس با ورود به صفحه چت مدنظر خود، می توانید مقدار رمزارز را وارد کرده و آن را برای طرف مقابل ارسال کنید.

پشتیبانی از تبادلات رمزارزی در تلگرام

این پروژه جدید اجازه می دهد تا حدود 550 میلیون کاربر جهانی تلگرام بتوانند از یک سرویس پرداخت رمزارزی استفاده کنند. بسیاری از فعالان دنیای رمزارزها تلاش دارند تا فناوری بلاکچین را در اختیار عموم کاربران قرار دهند و به نظر می رسد که اقدام جدید پروژه TON هم تلاشی در جهت دستیابی به همین هدف است.

این پیام رسان قبلا در سال 2018 بلاکچین TON را توسعه داد تا رمزارز خودش موسوم به Gram را بفروشد. ولی تلگرام در نهایت در سال 2020 مجبور شد به خاطر فشارهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فعالیت روی این رمزارز را لغو کند.

زمانی که تلگرام پروژه TON را کنار گذاشت، گروهی از توسعه دهندگان به سراغ آن رفتند و نام بلاکچین را از Telegram Open Network به The Open Network و نام توکن را از Gram به Toncoin تغییر دادند. «پاول دوروف»، مدیرعامل تلگرام دسامبر پارسال از این پروژه حمایت کرد. بنیاد TON که کنترل این پروژه را در دست دارد، چند هفته پیش موفق شد 1 میلیارد دلار از طریق حمایت های مالی سرمایه جذب کند.

منبع: دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 1 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *