پیام رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به مناسبت روز جهانی ایمنی عصای سفید

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در پیامی روز جهانی نابینایان و عصای سفید را گرامی داشت

متن پیام سیدجواد حسینی به شرح زیر است:

باسمه البصیر

سلام به نابینایان عزیزی که تپیدن قلب زندگی و زدن نبض طبیعت را احساس می کنند، آنانی که در زلال شعور و صفای فطرت خدایی، جلال و جمال جهاندار جان آفرین را می نگرند و با چشم دل با همه کس و همه چیز سخن می گویند و حتی با تعمق در گردش حکیمانه ی چرخ روزگار، به میهمانی همه نشانه های خلقت می روند و با بهره گیری از سرچشمه ی زلال معارف و وظیفه شناسی، قدرت و نعمت الهی را به تماشای تامل و تفکر همگان دعوت می نمایند.

23 مهر ماه روز عصای سفید و روز جهانی نابینایان نامگذاری شده است. این روز و مناسبت، تبلور قابلیت ها، توانمندی ها و شأن و منزلت اجتماعی نابینایان است تا با اغتنام از این فرصت کوتاه، نگرشی مطلوب در جامعه نسبت به نابینایان به وجود آید، این مناسبت یادآور اراده ای است تا حقوق اجتماعی نابینایان به عنوان عضوی از  جامعه، محترم شمرده شود.

با آنکه به رسمیت شناختن افراد نابینا به عنوان اعضا موثر جامعه و لزوم دستگیری از آنان در فرهنگ دینی و ملی ما اهمیت بسزایی دارد، ولی امیدواریم که این عزیزان بتوانند بیش از پیش در احقاق حقوق و پیشبرد اهداف خود موفق باشند .

نابینایان عزیز انسان های بزرگ و آرامی هستند که با وجود محروم بودن از نعمت بینایی، دلی زلال و ضمیری سرشار از نور معرفت الهی دارند که با تلاش و پشتکار بسیار به مدارج عالی علمی و اخلاقی رسیده اند.

نابینایان عزیز این مرز و بوم کهن اسلامی با تکیه بر نیروی اراده، پشتکار و خلاقیت، در عرصه های مختلف علمی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و … همیشه مایه سرفرازی و سربلندی کشور عزیز مان ایران بوده اند و نمی‌توان نقش آن ها را در برنامه‌ریزی‌های خرد و کلان نادیده انگاشت.

اینجانب فرا رسیدن این روز را به تمامی نابینایان عزیز به خصوص همکاران عزیزی که در آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند و همه دانش آموزان عزیز با آسیب بینایی صمیمانه تبریک عرض کرده و امیدوارم در پرتو تعالیم اسلامی و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بتوانیم در تعالی و پیشرفت این عزیزان و سرمایه های ارزشمند میهن اسلامی مان سهیم باشیم.

منبع: ایران سپید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 13 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *