آموزش ایجاد کادر دور متن در ورد

افزودن کادر در اطراف جمله یا پاراگراف باعث می شود متن دلخواه شما بیشتر به چشم بیاید.

شما می توانید در محتوای اصلی  خود برای تأکید متنی خاص مانند یک جمله یا یک پاراگراف، کادر قرار دهید. در این راهنما به نحوه ی ایجاد کادر و همچنین سفارشی  کردن آن می پردازیم.

نحوه ایجاد کادر دور متن خاص در ورد

متنی را که می خواهید با کادر احاطه شود، انتخاب کنید و به تب Home بروید. روی فلش کشویی کنار Borders کلیک کرده و گزینه Borders and Shading را انتخاب کنید.

از بخش Setting در سمت چپ یا دکمه های زیر Preview در سمت راست برای اضافه  کردن کادر اطراف متن استفاده کنید. همچنین می توانید تنظیمات Style، Color و Width را در مرکز پنجره تنظیم کنید تا کادر مورد نظرتان شخصی سازی شود.

در کادر کشویی Apply To در سمت راست، گزینه Text را انتخاب کنید و پس از پایان کار، روی OK کلیک کنید تا کادر اعمال شود.

سپس متن خود را با کادر خواهید دید.

نحوه ایجاد کادر دور پاراگراف خاص در ورد

اگر یک پاراگراف کامل دارید که می خواهید کادری در اطراف آن قرار دهید، این فرایند مشابه است. با این حال، شما چند گزینه ی سفارشی سازی اضافه دارید.

پاراگرافی را که می خواهید با یک کادر احاطه شود، انتخاب کنید و به تب Home بروید. روی فلش کشویی Borders کلیک کرده و یکی از گزینه ها مانند Outside Borders یا All Borders را انتخاب کنید.

با این کار به صورت سریع کادر در اطراف پاراگراف اضافه می شود. البته شما می توانید کادر را سفارشی و فاصله بین حاشیه و متن را تنظیم کنید.

پاراگرافی را که دور آن کادر اضافه کردید، انتخاب کنید، روی فلش کشویی کنار کادرها در تب Home کلیک کنید و Borders and Shading را انتخاب کنید.

مانند شخصی سازی کادر برای متن خاص، می توانید استایل، رنگ و عرض را برای خط کادر تغییر دهید. یادتان نرود که در کادر کشویی Apply To در سمت راست، گزینه ی Paragraph را انتخاب کنید. سپس برای تنظیم فاصله، روی Options در سمت راست پنجره کلیک نمایید.

مقدار مورد نظر را برای فاصله گذاری در بالا، پایین، چپ و راست کادر در رابطه  با متن وارد کنید. همان طور که تغییرات را اعمال می کنید، پیش نمایشی را مستقیماً در زیر مشاهده خواهید کرد. وقتی کارتان تمام شد، روی OK کلیک کنید.

هر تنظیمات دیگری که می خواهید در پنجره Borders and Shading اعمال کنید و وقتی کارتان برای اعمال کادر تمام شد، روی OK کلیک کنید.

حذف کادر از متن در ورد

اگر بعداً تصمیم بگیرید کادری را که اضافه کرده اید، حذف کنید، تنها چند کلیک طول می کشد. متن یا پاراگراف حاوی کادر را انتخاب کرده و تب Home را باز کنید. روی فلش کشویی کنار Borders کلیک کرده و No Border را انتخاب کنید.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + شش =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *