آموزش تغییر سایز متون و آیکن ها در گوشی های آیفون برای کم بینایان

تغییر سایز متون نمایش داده شده توسط گوشی، یکی از مهم ترین مسائل برای افراد مسن و یا کم بینا به حساب می آید. در این مطلب قصد داریم تا نحوه انجام این کار در گوشی های آيفون را به شما نمایش دهیم.

با وجود افزایش سایز نمایشگر گوشی های هوشمند در سال های اخیر، بسیاری از افراد مسن یا کم بینا در حین خواندن متون نمایش داده شده توسط گوشی  دچار مشکل می شوند. خوشبختانه، تقریبا تمامی سازندگان راهکار هایی برای حل این مشکلات را درون رابط کاربری محصولات خود قرار داده اند و این امر شامل گوشی های آیفون نیز می شود. در ادامه، با ما همراه باشید تا نحوه تغییر سایز متون و آیکن ها در سیستم عامل iOS را به شما نمایش دهیم.

چگونه سایز نوشته ها را در آیفون تغییر دهیم؟

برای تغییر سایز متون نمایش داده شده توسط گوشی های آیفون، ابتدا به بخش تنظیمات گوشی مراجعه کرده و سپس وارد بخش Display & Brightness شوید. گزینه Text Size را انتخاب کنید و سپس یک نوار به شما نمایش داده شده که امکان بزرگ تر یا کوچک تر کردن متون را فراهم می کند. همچنین در بخش Display & Brightness امکان فعالسازی گزینه Bold Text را نیز خواهید داشت که متون را به شکل برجسته تری به نمایش می گذارد.

در صورتی که همچنان به دنبال افزایش سایز متن ها هستید؛ می توانید در بخش تنظیمات گوشی وارد بخش Accessibility شده و سپس گزینه Display & Text Size را انتخاب کنید. در این منو، وارد بخش Larger Text شوید و سپس گزینه Larger Accessibility Sizes را فعال کنید. پس از انجام این کار، می توانید تا با استفاده از نوار پایینی سایز متون را به میزان دلخواه خود افزایش دهید؛ البته لازم به ذکر است که این امر برخی از اپلیکیشن ها را دچار مشکل می کند.

چگونه سایز آیکن ها را در آیفون تغییر دهیم؟

سیستم عامل iOS همچنین راهی برای افزایش سایز آیکن ها را در دسترس کاربران قرار می دهد. برای افزایش سایز آیکن ها، وارد منوی تنظیمات گوشی شده و سپس بخش Display & Brightness را انتخاب کنید. در این منو، به پایین ترین بخش رفته و سپس وارد بخش Display Zoom شوید. در بخش Display Zoom، گزینه Larger Text را انتخاب کرده و سپس روی Done تپ کنید.

پس از انجام این کار، سایز متون، آیکن ها و بسیاری از المان های دیگر رابط کاربری گوشی افزایش خواهد یافت.

منبع: gsm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *