معرفی بریل لگو اسباب بازی ویژه ی کودکان نابینا

مجموعه آجرهای بریل لگو به طور ویژه برای کمک به افراد نابینا و کم بینا در یادگیری خط بریل طراحی شده اند.

پس از معرفی اولیه مجموعه آجرهای بریل لگو (The LEGO Braille Bricks) در سال 2019، گروه لگو اعلام کرده است که کیت در دسترس آجرهای بریل برای خرید عموم عرضه خواهد شد. تا پیش از این، بنیاد لگو این کیت ها را به عنوان بخشی از یک برنامه آموزشی و به طور رایگان بین سازمان های متخصص در آموزش کودکان دارای اختلال بینایی توزیع کرده بود.

از آن زمان تاکنون، لگو با بازخورد مثبت مردم مواجه شده است که خواستار خرید این بازی برای استفاده در خانه هستند.

آجرهای این کیت به طور ویژه برای کمک به افراد نابینا و کم بینا در یادگیری خط بریل طراحی شده اند. هر یک از 287 آجر این کیت به گونه ای قالب گیری شده است تا نشانگر یک حرف یا عدد متفاوت در الفبای بریل باشد. این آجرهای ویژه در پنج رنگ سفید، زرد، سبز، قرمز و آبی وجود دارند و با دیگر محصولات اسباب بازی موجود شرکت لگو به طور کامل سازگار هستند.

یادگیری خط بریل از طریق بازی با آجرهای لگو

مجموعه آجرهای بریل لگو شامل دو صفحه پایه بوده و بسته بندی آن دارای نقش برجسته بریل است.

راسموس لوگستروپ، طراح ارشد گروه لگو، درباره آجرهای بریل لگو می گوید: بازی قدرت تغییر زندگی را دارد. زمانی که کودکان بازی می کنند، مهارت های حیاتی مادام العمر را فرا می گیرند، از این رو استقبال چشمگیر از آجرهای بریل لگو در محیط های آموزشی ما را هیجان زده کرد. ما با هزاران درخواست برای در دسترس بودن این مجموعه لگو برای خرید عموم مواجه شدیم و متوجه شدیم که باید این کار را انجام دهیم.

طی برنامه آزمایشی، آجرهای بریل لگو برای زبان هایی از جمله دانمارکی، نروژی، انگلیسی، پرتغالی، آلمانی، اسپانیایی و فرانسوی آزمایش شده اند. برای آغاز، کیت آجرهای بریل لگو با قیمت 89.99 دلار آمریکا از اول سپتامبر 2023 عرضه می شود و نسخه های ایتالیایی، آلمانی و اسپانیایی تا اوایل سال 2024 عرضه خواهند شد.

گروه لگو همچنین با اپلیکیشن رایگان Be My Eyes (چشمان من باش) همکاری کرده است. این اپلیکیشن محبوب از طریق یک تماس ویدیویی زنده، افراد نابینا و کم بینا را برای کمک به انجام کارهای روزانه خود به شرکت ها متصل می کند. به عنوان بخشی از این شراکت، کارمندان بخش خدمات مشتری لگو کمک دیداری محرمانه و زنده از طریق اپلیکیشن Be My Eyes را ارائه خواهند کرد و طیف گسترده ای از موضوعات از جعبه گشایی تا پشتیبانی عمومی را ارائه خواهند کرد.

به گفته مایک باکلی، مدیرعامل Be My Eyes، این واقعیت که گروه لگو روی این مشارکت سرمایه گذاری می کند، بسیار قابل توجه است زیرا افراد نابینا و کم بینای بسیاری دوستدار محصولات لگو هستند و از بازی با آنها لذت می برند. شرکت ما بسیار مفتخر است که طی همکاری با گروه لگو می تواند به شکوفایی خلاقیت افراد نابینا و کم بینا در سراسر جهان کمک می کند و الهام بخش آنها باشد.

آشنایی با خط بریل

لوئی بریل فرانسوی مخترع خط بریل است. وی در سه سالگی بینایی خود را از دست داد و خط بریل را در 15 سالگی ابداع کرد.

بریل سامانه ای است که از طریق نقطه های برجسته امکان خواندن را برای افراد نابینا یا کم بینا فراهم می کند. این افراد از حس لامسه انگشتان خود برای تشخیص شکل نقطه ها استفاده می کنند که نشان دهنده حروف و اعداد هستند.

منبع: عصر ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 13 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *