آموزش دانلود فایل نصبی برنامه های مایکروسافت استور

در این مقاله خواهید آموخت که چگونه فایل نصب اپلیکیشن های مایکروسافت استور را دانلود و به صورت آفلاین نصب کنید.

در زمان های گذشته که نسخه های قدیمی ویندوز مانند ویندوز ۷ فاقد منبع مشخصی برای دانلود اپلیکیشن های مورد نیاز کاربران بودند، کاربران نرم افزارهای لازم را از سایت های دانلود مختلف دریافت و نصب می  کردند یا از پکیج های نرم افزاری استفاده می کردند. اما اکنون به  لطف حضور مایکروسافت استور به عنوان یک منبع رسمی و معتبر برای دانلود اپلیکیشن، این کار بسیار راحت تر شده و با غنی شدن این مارکت نرم افزاری با نرم افزارها و اپلیکیشن های پر استفاده، اکثر کاربران را از جستجو برای دانلود نرم افزار بی نیاز کرده و از همه مهم تر به روزرسانی این نرم افزارها را بسیار ساده تر کرده است.

برای دانلود اپلیکیشن از مایکروسافت استور افزون بر این که هر فرد باید حساب مایکروسافت خود را اضافه کرده باشد،  گاهی اوقات قطعی و وصلی مکرر اینترنت و مشکلات اتصال، کندی سرعت دانلود یا دردسترس نبودن اپلیکیشنی خاص باعث می شود تا بعضی کاربران به خصوص در ایران با مشکلاتی در استفاده از این فروشگاه نرم افزاری دست و پنجه نرم کنند. از طرفی برخی اپلیکیشن های مایکروسافت استور و به خصوص بازی ها حجم های بسیار سنگینی دارند و جدا از خطاهای احتمالی هنگام دانلود، بسته ی نصبی آن ها پس از دانلود در جایی ذخیره نمی شود تا بعدا بدون نیاز به دانلود مجددشان بتوان از فایل نصبی آن ها استفاده کرد.

مایکروسافت استور گزینه یا قابلیتی برای نگه داشتن فایل نصبی اپلیکیشن ها ندارد و مستقیما آن ها را نصب می کند اما در این مقاله قصد داریم روشی برای دانلود بسته آفلاین اپلیکیشن ها و استفاده از آن ها در مواقع نبود اینترنت به شما معرفی کنیم.

دانلود فایل نصبی اپلیکیشن های مایکروسافت استور

ابتدا روی گزینه زیر کلیک کرده تا تنظیمات For Developer ویندوز باز شود، سپس گزینه Developer Mode را روشن کنید.

وارد سایت apps.microsoft.com شوید و اپلیکیشن مورد نظر خود را با جستجوی نام آن در قسمت Search پیدا کنید. پس از انتخاب آن، لینک بالای صفحه را کپی کنید.

وارد سایت store.rg-adguard.net شوید. در کادر مشخص شده، لینک کپی شده را جای گذاری کنید، از دکمه مقابل گزینه Retail را انتخاب و روی گزینه تیک کلیک کنید. البته اگر قصد دانلود جدیدترین اپلیکیشن های مایکروسافت که در حالت آزمایشی قرار داشته و برای اعضای ویندوز اینسایدر منتشر می شوند را داشته باشید، می توانید گزینه Fast را انتخاب کنید.

در نهایت روی گزینه تیک کلیک کنید. چند دقیقه صبر کنید تا لینک های دانلود برای شما ایجاد شوند. در ادامه لیستی از لینک های دانلود مختلف را مشاهده خواهید کرد. این لیست شامل لینک دانلود خود اپلیکیشن و همچنین پیش نیازهای آن اپلیکیشن مانند Microsoft VCLibs و NET. Native Runtime ،UI Xaml می شوند که از آن ها نیز چندین نسخه مختلف وجود دارد.

برای دانلود اپلیکیشن لازم است که این پیش نیازها را نیز دانلود کنید. البته این پیش نیازها ممکن است قبلا توسط ویندوز نصب شده باشند، برای همین بهتر است که همراه اپلیکیشن دانلود شوند تا اگر نصب اپلیکیشن با خطا مواجه شد به سراغ نصب آن پیش نیازها بروید. به طور کلی در این لیست فایل هایی با پسوند Appx. یا Appxbundle. یا Msixbundle. و BlockMap. نشان داده می شود که نباید فایل BlockMap. را دانلود کنید. باقی فایل ها خود اپلیکیشن هستند. نکته ی بعدی انتخاب نسخه ی سازگار با پردازنده دستگاه شما است. اگر از ویندوز ۳۲ بیتی باشد، باید فایلی را دانلود کنید که در نام آن عبارت x86 دیده می شود. این قاعده برای ویندوزهای ۶۴ بیتی و مبتنی بر ARM و ARM ۶۴ بیتی نیز صادق است و به ترتیب باید در نام آن ها عبارت های x64 و arm و arm64 دیده شود. اگر فایل نصبی برنامه به گونه ای باشد که با همه ی پردازنده ها سازگار باشد، باید فایلی را دانلود کنید که عبارت neutral در آن دیده می شود.

مورد دیگر انتخاب نسخه ی برنامه است. معمولا در این لیست علاوه بر نسخه ی آخر، چند نسخه ی قدیمی تر هم نشان داده می شود که برای نصب نسخه ی قدیمی تر برنامه ای که دارای باگ است می تواند سودمند باشد. اما نکته ای که باید توجه داشته باشید آن است که از دانلود گزینه ای که عدد 70. در انتهای شماره نسخه ی آن دیده می شود یا دارای پسوند رمزنگاری شده Eappx. یا Eappxbundle. هستند، خودداری کنید.

در نهایت می توانید با کلیک روی لینک مورد نظر برنامه را دانلود کنید. اگر قصد دانلود برنامه با دانلودمنیجر را داشته باشید می توانید لینک را کپی کرده و داخل برنامه دانلودمنیجر جایگزین کنید یا اگر از IDM استفاده می کنید روی لینک کلیک کرده و روی Download with IDM کلیک کنید تا دانلود اپلیکیشن از سرورهای مایکروسافت آغاز شود.

درنهایت فایل شما باید با همان پسوندی که داخل لیست بود، دانلود شود. اگر پسوند فایل مشخص نبود یا تبدیل به zip. شد، روی آن راست کلیک کرده و پسوند آن را به پسوند درست داخل لیست (Appx. یا Appxbundle. یا Msixbundle.) تغییر دهید.

اکنون می توانید هر زمان بدون اتصال به اینترنت، این برنامه ها را نصب و از آن ها استفاده کنید. یادآوری می کنیم که ابتدا یک بار نسبت به نصب برنامه اصلی اقدام کنید و اگر در حین نصب به خطایی مبنی بر عدم وجود بسته های پیش نیاز (Package Dependencies) برخوردید، بسته های پیش نیاز دانلودشده را اجرا و نصب کنید.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 6 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *