معرفی بهترین سایت های آموزش زبان انگلیسی رایگان

یادگیری زبان انگلیسی برای برخی از افراد به معضلی بزرگ تبدیل شده است؛ اما راه هایی برای تقویت مهارت های آن وجود دارد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم.

در سال های اخیر، یادگیری آنلاین زبان انگلیسی مدنظر افراد بسیاری قرار گرفته است. یادگیری زبان در خانه علاوه بر صرفه جویی در هزینه، موجب می شود زمان بیشتری را برای صرف کارهای دیگر در اختیار داشته باشید؛ به خصوص این  روزها که اکثر افراد شاغل هستند و کمتر می توانند برای امور دیگری مانند کلاس رفتن وقت بگذارند و ترجیح می دهند بسیاری از دوره ها ازجمله زبان انگلیسی را در خانه آموزش ببینند.

راه های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که از میان آن ها می توان به برنامه های آموزش زبان، کانال های یوتیوب آموزش زبان و کانال های تلگرام آموزش زبان اشاره کرد. تمامی این روش ها می توانند به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک کنند؛ اما در این میان، وب سایت هایی نیز هستند که بدون هزینه زبان انگلیسی را به صورت آنلاین آموزش می دهند. در این مطلب، قصد داریم تعدادی از وب سایت های رایگان آموزش زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن ها زبان انگلیسی خود را به بهترین شیوه تقویت کنید.

بهترین وب سایت آموزش زبان انگلیسی رایگان خارجی

ابتدا با فهرستی از بهترین وب سایت های آموزش زبان انگلیسی خارجی آشنا می شویم و سپس، سراغ بهترین سایت های ایرانی خواهیم رفت.

BBC Learning English

وب سایت BBC Learning English باتوجه به محتوای باکیفیتی که ارائه می دهد، یکی از بهترین وب سایت های آموزش زبان انگلیسی محسوب می شود که با استفاده از آن می توانید مهارت های شنیداری انگلیسی خود را به بهترین شکل بهبود دهید. زبان این سایت در حالت  کلی انگلیسی است؛ اما درصورت تمایل، می توانید آن را به فارسی یا زبان های دیگر تغییر دهید.

این وب سایت برای زبان آموزان متوسط و پیشرفته ی انگلیسی طراحی شده است و ازطریق ویدئوهای مختلف و پادکست زبان انگلیسی را آموزش می دهد. ویدئوها و پادکست ها بر موضوعات مختلفی تمرکز دارند و نحوه ی تلفظ لغات و عبارات را به طور کاربردی توضیح می دهند.

یکی از آموزش های هیجان انگیز این وب سایت، پادکست های ۶ دقیقه ای آن است که هربار با موضوعی متفاوت تلاش می کند لغات جدیدی را آموزش دهد و درصورت تمایل، می توانید ویدئو مدنظر را با فرمت های مختلف دانلود کنید. همچنین، با دنبال کردن صفحه های مختلف BBC Learning English در یوتیوب، توییتر، فیسبوک و اینستاگرام به نکاتی سریع برای یادگیری انگلیسی دست پیدا کنید.

LearnEnglish

وب سایت LearnEnglish تعداد زیادی دوره، ویدئو، بازی، پادکست های تعاملی برای یادگیری افراد با سطح های مختلف را شامل می شود. درواقع، در هر سطحی از زبان انگلیسی که باشید، این وب سایت آموزش های لازم و مناسب را به شما ارائه می دهد.

LearnEnglish به سه بخش اصلی مهارت ها و گرامر و تمرین آیلتس تقسیم می شود و هریک از بخش ها از مجموعه ای از فعالیت ها و درس های مهمی برخوردارند که برای سطوح مختلف زبان طراحی شده اند. برای مثال، اگر مبتدی هستید و قصد دارید روی نوشتارتان کار کنید، با پرکردن فرم ها و نوشتن متن های ساده می توانید شروع کنید؛ درحالی که برای زبان آموزان پیشرفته درس هایی درباره ی نحوه ی نوشتن مقاله، گزارش، مقاله و تکالیف دانشگاه در نظر گرفته شده است.

Lingua

وب سایت Lingua فعالیت های سرگرم کننده ی بسیاری را به زبان انگلیسی و سایر زبان ها ارائه می کند که براساس خواندن و نوشتن و گوش دادن دسته بندی شده اند؛ بنابراین، قبل از پاسخ دادن به مسابقه یا تکمیل تمرین، متن کوتاهی را بخوانید و گوش کنید. همان طور که گفتیم، این آزمون ها کوتاه هستند و تنها پنج سوال را شامل می شوند و صداهای ضبط شده ی یک متن را با بیش از یک لهجه می توانید گوش دهید.

لینگوا سطوح مختلف آموزشی از مبتدی تا پیشرفته را شامل می شود و منبع مناسبی برای تقویت مهارت های شنیداری و خواندن است. این وب سایت آموزش های بسیاری را به  رایگان در اختیارتان قرار می دهد؛ اما برای دسترسی به فعالیت های بیشتر و گسترده تر، می توانید با پرداخت هزینه برای حساب پریمیوم ثبت نام کنید.

Duolingo

در وب سایت Duolingo، می توانید یادگیری زبان انگلیسی را از سطح پایه شروع کنید یا برای رفتن به سطوح پیشرفته تر، در آزمون های تعیین سطح شرکت کنید. این وب سایت واژگان و گرامر جدید را ازطریق بازی های کوتاه پنج دقیقه ای و آزمون های متنوع آموزش می دهد. هر درس با تصاویر و انیمیشن های بسیار زیبا همراه است تا برای کاربر سرگرم کننده تر و با جذابیت بیشتری همراه باشد.

با دولینگو وادار می شوید که از همان ابتدا ساختن جملات جدید را شروع کنید و کلماتی که یاد گرفته اید، در متن به کار ببرید. همچنین، این امکان برایتان فراهم است تا برای خودتان اهدافی تعیین کنید و پیشرفتتان را هنگام استفاده از وب سایت یا برنامه ببینید. ناگفته نماند که بعد از کامل کردن دوره ها و برای بازشدن دوره ی جدید نیز، باید در آزمون تعیین سطح شرکت کنید.

از قابلیت های مهم دولینگو می توان به این موضوع اشاره کرد که روزانه تنها پنج دقیقه از زمان شما را می گیرد و با خیال راحت می توانید به کارهای دیگرتان برسید.

English Central

English Central با درس های شنیداری و درجه بندی گفتار تلفظ های استاندارد را در اختیارتان قرار می دهد و کمک می کند تا مهارت های شنیداری و گفتاری تان به سرعت بهبود یابند. این وب سایت بر یادگیری ازطریق ویدئو تمرکز می کند؛ بدین صورت که ابتدا باید ویدئو را تماشا و سپس کلمات را تمرین و ذخیره کنید.

درنهایت، تمام خطوط را بررسی و تلفظ می کنید و برنامه ی تشخیص گفتار به شما می گوید که گفتارتان چقدر با ویدئو اصلی مطابقت دارد. انواع مختلفی از ویدئوها وجود دارد؛ از گزینه های بسیار آهسته و ساده برای مبتدیان گرفته تا کلیپ های پیشرفته تر برای کاربران پیشرفته تر.

نکته ی مهم دیگر این است که اگر به کمک بیشتری نیاز داشته باشید، درس آنلاین را به همراه مربی حرفه ای می توانید رزرو کنید. مربی مهارت های شنیداری و گفتاری و تلفظ شما را آزمایش می کند و با ویدئوهای توصیه شده ای که باید با آن ها یاد بگیرید، برنامه ی درسی شخصی برایتان طراحی می کند.

TalkEnglish.com

اگر به دنبال ابزاری برای تقویت مکالمه ی خود هستید، TalkEnglish.com یکی دیگر از وب سایت هایی است که می تواند در این زمینه به شما کمک کند. در این وب سایت، می توانید صحبت کردن، شنیدن، تلفظ، گرامر و واژگان انگلیسی را ازطریق درس های صوتی، آزمون ها، عبارت هایی با محوریت موضوع های مختلف، برنامه های کاربردی مفهومی و دیالوگ ها یاد بگیرید. آموزش های این وب سایت تا حدی ساده، اما بسیار مؤثرند.

TalkEnglish مهارت های شنیداری را تا حد زیادی بهبود می بخشد و نود درس مختلف درباره ی تمرین صحبت کردن با نکته ها و الگوها و جمله های ارزشمند را در اختیارتان قرار می دهد.

Phrasemix

با Phrasemix می توانید عباراتی را یاد بگیرید که در موقعیت های مختلف زندگی مانند دوست یابی و غذاخوردن و مصاحبه ی شغلی مفید و کاربردی هستند. درواقع، این وب سایت بر عباراتی تمرکز دارد که افراد در مکالمات واقعی از آن ها استفاده می کنند. این جملات کاملاً واضح بیان می شوند تا کاربر بتواند به راحتی آن ها را درک کند.

یادگیری عبارات و بهبود مهارت های شنیداری شما را برای یادگیری جامع تر زبان انگلیسی آماده می کنند. درصورت تمایل، می توانید اپلیکیشن Phrasemix را دانلود کنید و حتی زمانی که در حال حرکت هستید، با استفاده از گوشی هوشمند آموزش را ادامه دهید. این وب سایت آموزش های رایگان نیز دارد که برای داشتن امکانات بیشتر، باید به نسخه ی پریمیوم بروید.

WordReference

وب سایت WordReference منبعی عالی برای یافتن تعاریف انگلیسی و ترجمه به زبان های دیگر به حساب می آید؛ اما آنچه وردرفرنس را از دیگر وب سایت های یادگیری زبان متمایز می کند، انجمن یا محل تبادل نظر است که در آن می توانید با زبان آموزان انگلیسی از سراسر جهان تعامل برقرار کنید.

در این بخش، می توانید درباره ی عبارات بومی، اصطلاحات، عبارات، تلفظ یا هر موضوع مورد نیاز دیگری سوال کنید. همچنین، این امکان برایتان فراهم است که برای یافتن پاسخ پرسش هایی که قبلاً مطرح کرده اید، بخش تبادل نظر را مرور کنید. گفته می شود که این بخش محیطی بسیار مفید و دوستانه دارد که در آن بسیاری از نکات کاربردی و روال مطالعه و توصیه های زبان آموزان دیگر را کشف خواهید کرد.

بهترین وب سایت آموزش زبان انگلیسی رایگان ایرانی

بسیاری از وب سایت هایی که قبل تر معرفی کردیم، قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی را ندارند و زبان اصلی شان انگلیسی است؛ از این رو، ممکن است برخی از افراد بخواهند آموزش زبان انگلیسی را با وب سایت های ایرانی شروع کنند. تعداد وب سایت های ایرانی به اندازه ی وب سایت های خارجی نیست و قدرت انتخاب کمتری دارید؛ با این حال، در ادامه برخی از بهترین وب سایت های آموزش زبان انگلیسی رایگان ایرانی را معرفی می کنیم.

بیاموز

بیاموز یکی از وب سایت های آموزش زبان ایرانی است که از آن برای یادگیری سریع زبان می توانید استفاده کنید. این وب سایت افزون بر زبان انگلیسی، زبان های دیگری نیز ازجمله آلمانی، فرانسوی، ترکی استانبولی، اسپانیایی و عربی را نیز آموزش می دهد.

بیاموز کتابخانه ی بزرگی از واژه های مختلف دارد که امکان یادگیری زبان را برای تمام سطوح از مبتدی گرفته تا پیشرفته فراهم می کند. علاوه بر این، می تواند گرامر و تلفظ شما را نیز بهبود بخشد. این وب سایت از نرم افزار آموزش زبان نیز برخوردار است که ازطریق فروشگاه گوگل می توانید آن را دانلود کنید. از دیگر ویژگی های این وب سایت می توان به دیکشنری اشاره کرد که برای دسترسی به آن باید وارد آن شوید.

چرب زبان

چرب زبان یکی دیگر از وب سایت های آموزش زبان انگلیسی رایگان ایرانی به شمار می آید که در زمینه ی آموزش رایگان زبان های مختلفی ازجمله انگلیسی و آلمانی و فرانسوی فعالیت می کند. این وب سایت با ارائه ی روش ها و دوره های مختلف مانند یادگیری سریع زبان انگلیسی، درس های صوتی، آموزش مکالمه و تلفظ سعی می کند به بهترین شیوه کارآموز را در پیداکردن مسیر خود راهنمایی کند.

چرب زبان دوره ای ویژه  برای افرادی دارد که می خواهند در آزمون های مختلفی مانند آیلتس و تافل و غیره شرکت کنند. در این وب سایت، به منابع دیگری مانند کتاب و داستان های کوتاه با ترجمه، فیلم، کارتون و موسیقی نیز برای یادگیری هرچه بیشتر زبان دسترسی خواهید داشت.

زبان افزا

نحوه ی یادگیری زبان انگلیسی در وب سایت زبان افزا کمی با وب سایت های دیگر متفاوت است؛ بدین ترتیب که در وب سایت ثبت نام می کنید و زبان افزا به صورت روزانه ایمیلی به آدرس الکترونیکی شما ارسال می کند. هر ایمیل شامل یک کلمه ی جدید و تکرار کلمات گذشته است.

در این وب سایت، هر زبان آموز آموزش اختصاصی خود را دارد و لغات نیز بر این  اساس ارسال می شوند. زبان افزا این امکان را نیز فراهم می کند تا درصورت صرف نظر از دریافت ایمیل ها، بتوانید اشتراکتان را لغو کنید. همچنین، تنها درصورتی لغت جدید را دریافت خواهید کرد که ایمیل گذشته را مشاهده کرده باشید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − شش =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *