ارسال نخستین بسته های طرح سوکوگرام توسط نهاد کتابخانه های عمومی برای نابینایان در کشور

برای نخستین بار در خراسان جنوبی، از طریق اجرای طرح «سوکوگرام»، بسته های حاوی کتاب و نشریه به صورت رایگان به اعضای نابینا و کم بینای کتابخانه های عمومی این استان ارسال شد.

محمود حاجی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت تکریم اعضای نابینا و کم بینای کتابخانه ها، از اجرای طرح «سوکوگرام» با هدف ارسال بسته های کتاب به این گروه از اعضاء خبر داد.

وی با تشریح خدمات این طرح به اعضای نابینای کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی، عنوان کرد: در این طرح که برای نخستین بار اجرا می شود، تمام نابینایان عضو کتابخانه های عمومی استان می توانند کتاب ها و نشریات مدنظرشان را به صورت رایگان و در قالب مرسوله ای پستی از کتابخانه ها دریافت کنند.

حاجی همچنین بیان داشت: رایزنی های اولیه با اداره کل  پست صورت گرفته و اقدامات لازم در خصوص تحویل  مهر رسمی انجمن انجمن نابینایان ایران به نمایندگان اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز انجام شده است.

وی در ادامه یادآور شد: در حال حاضر خدمت رسانی به نابینایان و کم بینایان در کتابخانه عمومی محمدتقی کریم پور شهرستان بیرجند در حال انجام است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی تصریح کرد: بخش تخصصی نابینایان در مرکز استان، تجهیز و تکمیل شده و با برخورداری از نیروی متخصص، تجهیزات فنی مرتبط با روشندلان و مجموعه ای از کتاب های بریل، در خدمت جامعه نابینا و کم بینای استان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:خدمات در کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی در سال جدید به صورت تخصصی و متناسب با نیاز هر قشر و طبقه ارائه خواهد شد.

منبع: نهاد کتابخانه های عمومی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × یک =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *