دسترسی به حافظه ی بیشتر در گوشی با قابلیت Auto Archiving اندروید

گوگل ویژگی جدیدی به نام Auto Archiving را برای اندروید معرفی کرده است که باعث صرفه جویی در استفاده از حافظه ی ذخیره سازی می شود.

گوگل اخیراً قابلیت جدیدی به نام بایگانی خودکار را برای اندروید معرفی کرده است که تا ۶۰ درصد از داده های برنامه های استفاده نشده  را از دستگاه های کاربران حذف می کند و بدین ترتیب فضای ذخیره سازی بیشتری دردسترس قرار خواهد گرفت. انتظار می رود این ویژگی باعث کاهش حذف نصب برنامه ها شود و علاوه بر این کاربران می توانند برنامه های مورد نظر خود را با سرعت دانلود کنند.

گوگل با انتشار پستی در وبلاگ توسعه دهندگان اندروید اعلام کرد قابلیت بایگانی خودکار هیچ یک از اطلاعات کاربری را حذف نمی کند و حضور برنامه ها همچنان با نماد ابری در کنار آن ها، مشخص خواهد بود.

هنگامی که حافظه  ی ذخیره سازی دستگاه های اندرویدی تقریباً پُر می شود، درخواستی برای استفاده از قابلیت بایگانی خودکار به کاربران نمایش داده خواهد شد و پس از آن می توان ویژگی مذکور را فعال کرد. این قابلیت، برنامه های استفاده نشده را بایگانی و مواردی مثل مجوزها، اعلان ها و فایل های موقت آن ها را حذف می کند.

به گزارش تِک کرانچ، وقتی فضای آزاد حافظه ی ذخیره سازی دستگاه شما رو به پایان باشد، امکان نصب برنامه های جدید را نخواهید داشت. با روشن کردن قابلیت بایگانی خودکار، دستگاه این شرایط را تشخیص داده و برنامه هایی که به مدت طولانی از آن ها استفاده نمی کند را بایگانی می کند. گفتنی است با بارگیری مجدد این برنامه ها، اطلاعات شخصی شما همچنان دردسترس خواهد بود.

گوگل در اطلاعیه ی خود اشاره می کند Auto Archiving فقط برای برنامه هایی دردسترس خواهد بود که توسعه دهندگان از روش App Bundle برای انتشار آن ها استفاده کرده باشند. این قالب جدید برای برنامه هایی که از آگوست ۲۰۲۱ در گوگل پلی منتشر شده اند مورد نیاز است.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − هشت =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *