OneButtonPIN روش جدید احراز هویت برای نابینایان

محققان یک روش احراز هویت جدید ایجاد کرده اند تا کاربران نابینا و کم بینا با امنیت بیشتری به دستگاه های خود دسترسی پیدا کنند.

محققان دانشگاه واترلو و مؤسسه فناوری روچستر با ارتباط نزدیک با کاربران نابینا و کم بینا (BLV) یک روش احراز هویت جدید ایجاد کرده اند. این روش می تواند به کاربران فناوری BLV کمک کند تا با امنیت بیشتری به دستگاه های خود دسترسی پیدا کنند.

روش جدید، OneButtonPIN، به کاربران اجازه می دهد تا کد های پین را با استفاده از یک دکمه بزرگ و ارتعاشات لمسی وارد کنند. افراد مبتلا به BLV اغلب از روش های احراز هویت موجود مانند رسم الگوها، اسکن اثر انگشت و صورت و کد های پین ابراز نارضایتی می کنند چرا که استفاده مؤثر از برخی روش ها بدون داده های بصری دشوار است. آن ها در برابر حملات حریم خصوصی آسیب پذیر هستند. OneButtonPIN این مشکلات امنیتی را با استفاده از ارتعاشات لمسی غیرقابل درک برای افراد خارجی برطرف می کند.

وقتی از کاربر خواسته می شود که یک کد پین را وارد کند، یک دکمه بزرگ را روی صفحه نمایش گوشی هوشمند خود فشار داده و نگه می دارد. در ادامه تعدادی ارتعاش فعال می شود که با مکث از هم جدا شده اند. کاربر تعداد ارتعاشات مربوط به عدد مورد نظر را می شمارد، سپس دکمه را رها می کند و این روند را تا زمانی که اعداد مورد نظر وارد شود، تکرار می کند.

به گفته «استیسی واتسون»، مدرس علوم کامپیوتر و یکی از محققان این مطالعه «در حالی که بیومتریک هایی مانند اثر انگشت و اسکن صورت منحصر به فرد هستند و استفاده از آن ها آسان است، بیومتریک فرد را نمی توان تغییر داد یا بازنشانی کرد. کاربران پین هم در برابر حملات استراق سمع و هم در برابر حملات موج سواری شانه آسیب پذیر هستند، شخصی در نزدیکی آن ها می تواند دستگاه را بدون اطلاع مشاهده کند.»

۸۳.۶ درصد امنیت بیشتر برای افراد نابینا و کم بینا

در یک مطالعه تحقیقاتی، ۹ شرکت کننده BLV برنامه های OneButtonPIN را روی تلفن های خود نصب کردند. ابتدا به آن ها وظیفه داده شد تا چندین بار پین های تولید شده به طور تصادفی را با استفاده از روش OneButtonPIN وارد کنند، سپس به آن ها دستور داده شد که حداقل یک بار در روز به مدت یک هفته از برنامه استفاده کنند. این مطالعه نشان داد که OneButtonPIN به کاربران اجازه می دهد تا کد هایی را با دقت ۸۳.۶ درصد یا بالاتر وارد کنند. این روش ثابت کرد که بسیار ایمن است.

در مرحله دوم مطالعه، ۱۰ شرکت کننده بینا ویدیو هایی از افرادی که از روش های سنتی وارد کردن پین و OneButtonPIN استفاده می کردند را تماشا کردند، سپس سعی کردند کد های پین آن ها را حدس بزنند. همه شرکت کنندگان با استفاده از روش های سنتی توانستند پین های کاربران را با موفقیت حدس بزنند، اما هیچ کس نمی توانست ورودی کد را با استفاده از OneButtonPIN حدس بزند.

به گفته واتسون «در حالی که OneButtonPIN برای افراد BLV طراحی شده است، بسیاری از کاربران از امنیت بیشتر قدردانی خواهند کرد.»

منبع: آنا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − چهار =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *