معرفی برترین برنامه های کنترل کامپیوتر از راه دور با گوشی اندروید

دسترسی از راه  دور به کامپیوتر یکی از ویژگی های قدرتمند و کاربردی برای کاربران محسوب می شود و این ویژگی در گوشی های اندرویدی نیز اجراکردنی است. کاربران گوشی های اندرویدی می توانند گوشی خود را با کامپیوتر کنترل کنند که این کار به کمک برنامه هایی انجام می شود که قابلیت Screen Mirroring دارند.

در این مقاله، قصد داریم برنامه هایی را به شما معرفی کنیم که امکان دسترسی به کامپیوتر ازطریق گوشی اندرویدی را ارائه می دهند. تعداد برنامه هایی که این قابلیت را ارائه می دهند، زیاد است؛ ولی تعداد کمی از این برنامه ها عملکرد مناسب و مقبولی دارند. در ادامه، بهترین برنامه های اندرویدی برای کنترل از راه  دور کامپیوتر را به شما معرفی می کنیم.

Any Desk

Any Desk یکی از گزینه های مناسب برای کنترل کامپیوتر ازطریق گوشی اندرویدی است. نحوه ی عملکرد این برنامه مشابه برنامه های دیگر است. شما ابتدا گوشی خود را به کامپیوتر متصل و سپس، از کامپیوتر خود در گوشی استفاده می کنید. این برنامه از رابط کاربری ساده ای بهره می برد و در آزمایش ها کارایی مناسبی دارد و مشکل خاصی در استفاده از آن مشاهده نشده است.

این برنامه برای استفاده ی شخصی رایگان است و قیمت های اعلام شده، برای استفاده ی تجاری از این برنامه است. اپلیکیشن Any Desk قطعاً نقص هایی دارد؛ اما به دلایلی آن را در این فهرست قرار داده ایم.

Chrome Remote Desktop

این برنامه یکی از برنامه های محبوب  کنترل از راه  دور کامپیوتر است. ابتدا باید برنامه را از فروشگاه کروم روی کامپیوتر خود نصب و سپس، آن را از فروشگاه گوگل پلی دریافت کنید. اگر دستورالعمل های نصب را دنبال کنید، موفق خواهید شد به کامپیوترتان متصل شوید.

در آزمایش ها، این برنامه در بسیاری از مواقع به درستی کار کرد. همچنین، Chrome Remote Desktop بسیار ساده تر و سریع تر از برنامه های مشابه دیگر مانند Team Viewer است. در زمان نگارش این مقاله، دو سال از معرفی این برنامه می گذرد. توصیه می کنیم ابتدا این برنامه را امتحان کنید؛ اما تعجب نکنید اگر عملکرد بی عیب ونقصی نداشت.

Microsoft Remote Desktop

این برنامه بزرگ ترین رقیب برای برنامه ی Chrome Remote Desktop است. شیوه ی کار این برنامه مشابه Chrome Remote Desktop است: بدین صورت که برنامه ای را روی کامپیوترتان و برنامه ی دیگر را روی گوشی نصب می کنید و این دو اتصال را برقرار می کنند.

نکته ی مثبت در باره ی این برنامه آن است که به نصب برنامه ی کروم برای کارکردن این برنامه نیاز ندارید و خبر بد اینکه عملکرد و کارایی این برنامه مشابه Chrome Remote Desktop است. این یعنی برنامه ی بهتری نصب نکرده اید. به هر حال، برنامه ی مایکروسافت گزینه ای جامع و جایگزین مناسبی برای Chrome Remote Desktop است.

Team Viewer

Team Viewer یکی از گزینه های مناسب برای کنترل از راه  دور کامپیوتر است. این برنامه اجازه ی کنترل کامپیوتر را ازطریق گوشی اندرویدی به شما می دهد. راه اندازی اولیه ی این برنامه کمی پیچیده است؛ اما همان طور که انتظار می رود، این برنامه به بهترین شکل ممکن کار می کند. Team Viewer امکاناتی مانند انتقال فایل در هر  دو جهت، رمز نگاری و انتقال صدا و تصویر با کیفیت HD را در اختیارتان قرار می دهد که می توانید به کمک آن ها به دوست یا همکارتان برای حل مشکل کمک کنید.

به هر حال، این برنامه به درستی کار می کند و برای استفاده در کامپیوتر های شخصی بسیار مناسب است. Team Viewer برای کاربران شخصی کاملاً رایگان است؛ اما کاربران تجاری برای استفاده از آن باید اشتراک تهیه کنند.

Unified Remote

اپلیکیشن Unified Remote را می توان یکی از کامل ترین مجموعه های کنترل ویندوز از راه  دور دانست. به همراه این اپلیکیشن ابزارهای مختلفی عرضه می شود که به  کاربر این اجازه را می دهد تا اپلیکیشن های مختلف در سیستم عامل دسکتاپ خود را به راحتی با گوشی هوشمند کنترل کند. افزون بر این، می توانید دکمه هایی اختصاصی با عملکردی ویژه ایجاد کنید تا ازطریق صفحه ی قفل دستگاه یا به عنوان ویجت در صفحه  ی اصلی گوشی دردسترس باشد.

با Unified Remote تقریباً به همه چیز دسترسی دارید؛ از ماوس گرفته تا وضعیت مصرف منابع سیستم و حتی فایل ها. برای مثال، می توانید از افزونه ی File Manager برای انتخاب فیلم سینمایی دلخواهتان استفاده کنید تا سریعاً در ویندوز و نرم افزار پیش فرض پخش ویدئو نمایش داده شود.

خوشبختانه تیم توسعه دهنده توجه ویژه ای به افزودن ویژگی های جدید نشان می دهد و در بازه های زمانی کوتاه، افزونه های جدیدی برای ارتباط با نرم افزارهای مختلف ایجاد می کند. همچنین، به راحتی می توانید نسخه ی Server را روی تمامی سیستم عامل های دسکتاپ و نسخه ی موبایل را نیز روی اندروید و iOS و حتی ویندوزفون داشته باشید. از این رو، اگر به دنبال اپلیکیشنی هستید تا در زمان دور بودن از کامپیوتر همچنان روی آن کنترل داشته باشید، Unified Remote یکی از بهترین انتخاب ها به شمار می رود.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 3 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *