معرفی روش های حذف تبلیغات یوتیوب

از اپلیکیشن های مستقل تا افزونه ی مرورگر و ترفندی به سادگی آب خوردن؛ حذف تبلیغ یوتیوب چگونه امکان پذیر است؟

یوتیوب سرویسی رایگان است و برای ادامه  ی فعالیتش به تبلیغات دلاری اتکا می کند. تبلیغات به صورت گسترده و به روش های مختلف در یوتیوب به نمایش درمی آید و آمار نشان می دهد این پلتفرم تحت مالکیت گوگل سالانه ده ها میلیارد دلار از تبلیغات درآمد دارد.

یوتیوب ماهانه بیش از دو میلیارد کاربر دارد و به همین دلیل پلتفرمی جذاب برای شرکت های تبلیغاتی است. با همه ی این ها در صورتی که تبلیغات بیش از حد یا به روش های آزاردهنده نمایش داده شوند، می توانند کاربر را دل سرد کنند. شماری از یوتیوبرها در ویدیوهای خود چندین تبلیغ جای می دهند تا درآمدشان افزایش یابد، اما همین کار به ناراحتی کاربران منتهی می شود و خیلی ها ممکن است به حذف اکانت یوتیوب ترغیب شوند.

خوشبختانه حذف تبلیغ یوتیوب کار چندان سختی نیست و با انجام یک سری روش ها می توان تماشای محتوای ویدیویی را به کار هیجان انگیزتری تبدیل کرد. در همین حین به خاطر داشته باشید تبلیغات یکی از اصلی ترین روش های درآمد تولیدکنندگان محتوا در یوتیوب است و به منظور حمایت از مدل کسب درآمد یوتیوب بهتر است تبلیغات را فعال نگه دارید.

روش حذف تبلیغ یوتیوب در موبایل

روشی قابل اتکا برای جلوگیری از نمایش تبلیغ در یوتیوب، استفاده از اپلیکیشن هایی است که با همین منظور طراحی شده اند (و اصطلاحا ادبلاکر نام دارند). اپلیکیشن های مختلفی برای مسدود کردن تبلیغ در موبایل پیشنهاد می شود. کاربر در صورت تمایل می تواند از افزونه ی مرورگر نیز استفاده کند.

روش های این چنینی محتوای تبلیغاتی را نه تنها در یوتیوب بلکه در سایر وب سایت ها نیز از دسترس خارج می کنند. سرویس ادبلاکرِ مناسب به شما کمک می کند تبلیغات شناور (پاپ آپ)، بنرها، تبلیغات مبتنی بر تغییر مسیر و سیستم های ردیاب که براساس رفتارتان در فضای آنلاین به شما محتوای جدید پیشنهاد می دهند را مسدود کنید.

در نظر داشته باشید که تمامی سرویس های ادبلاکر فرایند حذف تبلیغ یوتیوب را به  طور کامل انجام نمی دهند. به همین دلیل پیدا کردن ادبلاکر مناسب کار مهمی است. به علاوه اپلیکیشن های این چنینی در اکثر مواقع پلن اشتراکی دارند و برای استفاده از تمامی قابلیت ها باید ماهانه مبلغ مشخصی برای دسترسی به آن ها پرداخت کنید.

پس از پیدا کردن اپلیکیشن مدنظر، باید حساب کاربری بسازید و اگر لازم بود پلن اشتراکی تهیه کنید. در ادامه باید سرویس ادبلاکر را در گوشی هوشمند یا در مرورگر فعال کنید. برای مثال در مرورگر سافاری آیفون باید به منوی تنظیمات بروید و وارد مسیر Safari > General > Content Blockers شوید. در نهایت گزینه ی کنار سرویس ادبلاکر را فعال کنید.

آموزش پیدا کردن بهترین اپلیکیشن حذف تبلیغ یوتیوب

یافتن مناسب ترین سرویس ادبلاکر، کار ساده ای نیست، به خصوص در اکوسیستم اپل. محصولاتی که اپل می سازد به صورت پیش فرض یک سری قابلیت ها برای حفاظت از حریم خصوصی دارند، اما تعداد سرویس های ادبلاکر و سرویس های مسدودکننده ی سیستم های رهگیری در محصولات اپل چندان زیاد نیست. استفاده از اپلیکیشن های متفرقه برای بالا بردن ایمنی می تواند اقدام مناسبی باشد.

در سیستم عامل iOS، کاربر صرفاً می تواند با کمک افزونه های سافاری یا مسدودکننده های محتوا، تبلیغات را صرفاً در مرورگر سافاری مسدود کند. سؤال این است که چگونه باید این سرویس ها را پیدا کرد؟ فروشگاه آنلاین اپل (موسوم به اپ استور) تمامی اپلیکیشن های تأییدشده را فهرست می کند. با جستجوی عبارت Block Ads در اپ استور می توانید بهترین اپلیکیشن ها را پیدا کنید.

بهترین اپلیکیشن حذف تبلیغ یوتیوب، سرویسی است که هم زمان تبلیغات پاپ آپ، بنر، گزینه های جعلیِ بستن تبلیغ و… را از دسترس خارج کند. وقتی تمامی المان های غیر ضروری مسدود شوند، سرعت بارگذاری صفحات وب نیز بالاتر می رود.

پیش از انتخاب اپلیکیشن حذف تبلیغ یوتیوب مطمئن شوید که آن سرویس توانایی مسدود کردن سیستم های رهگیری تبلیغاتی را نیز داشته باشد. اکثر ادبلاکرها این سیستم ها را مسدود می کنند، اما در برخی از این اپلیکیشن ها باید کاربر ازطریق منوی تنظیمات اقدام کند. یک سری از اپلیکیشن های ادبلاکر به طور کلی چنین قابلیتی ارائه نمی دهند. توصیه می کنیم سرویس های رهگیری تبلیغ را مسدود کنید، چون با این کار تجربه ی وب گردی شما خصوصی تر می شود.

یکی از قابلیت های جالبی که می تواند کیفیت ادبلاکر را بالاتر ببرد، امکان اضافه کردن دامنه یا آدرس ایمیل به فهرست سفید (وایت لیست) است. این قابلیت باعث می شود که اپلیکیشن حذف تبلیغ بتواند پیام ها را همچنان از منابعی که به آن ها اعتماد دارید دریافت کند. با اضافه کردن وب سایت های محبوب به فهرست سفید، می توانید همچنان از روش کسب درآمد آن ها حمایت کنید.

در نهایت حتماً به حجم اپلیکیشن حذف تبلیغ یوتیوب دقت کنید. شماری از اپلیکیشن ها فضای بسیار زیادی اشغال می کنند یا با سرعت بالا باعث تخلیه ی شارژ باتری گوشی می شوند. حتماً قبل از دانلود اپلیکیشن، بخش توضیحات آن یا دیدگاه هایی را که کاربران گذاشته اند مطالعه کنید.

این توصیه ها، روش هایی کلی برای پیدا کردن بهترین اپلیکیشن حذف تبلیغ یوتیوب اند، با این حال بهتر است نگاهی ابتدایی به آن  ها داشته باشید. هر کاربر یک سری مشخصه ها را در اولویت بالاتری نسبت به بقیه  قرار می دهد. برای مثال ممکن است فردی به سادگی اپلیکیشن علاقه داشته باشد و فردی دیگر سراغ اپلیکیشنی با بیشترین قابلیت ها برود. گروهی از کاربران ممکن است به جای اپلیکیشن های پولی به دنبال سرویسی رایگان و متن باز باشند.

بهترین اپلیکیشن های حذف تبلیغ یوتیوب

گوگل پلی و اپ استور میزبان تعداد زیادی اپلیکیشن حذف تبلیغ است، اما شماری از آن ها به درستی عمل نمی کنند. در ادامه نمونه هایی را به شما معرفی می کنیم که قبلا مورد بررسی قرار گرفته اند و می توانید آن ها را به سادگی دانلود و نصب کنید.

Clario

مک | آی او اس | اندروید

Clario که در بین کاربران به عنوان «اوبرِ حوزه ی امنیت سایبری» شناخته می شود، در زمینه ی حفظ ایمنی کاربر در فضای آنلاین حرف های زیادی برای گفتن دارد. Clario یکی از بهترین اپلیکیشن های مسدودکننده ی تبلیغ در آیفون محسوب می شود، چون کارهایی فراتر از مسدود کردن تبلیغات مرورگر انجام می دهد.

Clario سرویس VPN داخلی نیز دارد، افشای دیتابیس های حاوی رمز عبور را پیگیری می کند و با یک سری قابلیت های امنیتی به شما امکان می دهد امنیت حساب کاربری اینستاگرام را افزایش دهید.

نکته ی جالب این است که Clario اپلیکیشن ساده ای به حساب می آید و برای کار با آن نیاز به آموزش خاصی ندارید. این اپلیکیشن رابط کاربری ساده ای دارد و ۶۰۰ نفر در بخش خدمات مشتریان به صورت ۲۴ ساعته دردسترس اند تا به کاربر یاری برسانند.

1Blocker

آی او اس

1Blocker مبتنی بر رابط کاربری ساده ای است و کاربر می تواند قابلیت های مختلف آن را ازطریق گزینه های دردسترس، فعال کند. 1Blocker مجهز به تنوعی از سرویس های مسدودکننده ی تبلیغ است و می توانید خودتان قواعدی برای مسدود کردن URLهایی به خصوص تعیین کنید. همچنین می توان ازطریق آی کلاد، تنظیمات 1Blocker را در بین دستگاه های مختلف همگام سازی کرد.

تنها نکته ی منفی 1Blocker این است که تعداد بالای قابلیت ها ممکن است در ابتدا کمی کاربران را گیج کند، اما خوشبختانه رابط کاربریِ سرراست این اپلیکیشن از میزان سردرگم کننده بودن آن می کاهد.

اپلیکیشن 1Blocker با سافاری ادغام می شود و به لطف این قابلیت، روی شارژ باتری گوشی اثر منفی نمی گذارد. 1Blocker به داده های وب گردی دسترسی پیدا نمی کند، بنابراین نیازی نیست نگران حریم خصوصی خود باشید.

AdGuard

ویندوز | مک | آی او اس | اندروید

AdGuard نیز یکی از اپلیکیشن های قابل شخصی سازی است که امکان حذف تبلیغ یوتیوب را فراهم می کند. کاربر می تواند ازطریق فهرستی آماده، مواردی را که به دنبال مسدود کردن آن ها است انتخاب کند. می توانید وب سایت هایی را که به آن ها علاقه دارید، در فهرست سفید قرار دهید.

اپلیکیشن AdGuard به شکل حرفه ای از کاربر دربرابر سرویس های رهگیری تبلیغ محافظت می کند تا حریم خصوصی حفظ شود. این اپلیکیشن در پلتفرم iOS باعث می شود سرعت عملکرد سافاری چهار برابر بهبود یابد و این مرورگر انرژی کمتری از باتری گوشی سلب کند.

AdBlock

افزونه ی مرورگر | آی او اس | اندروید

AdBlock که سرویس پروکسی DNS داخلی دارد، همواره ایمن بودن دامنه هایی را که مشغول بازدید از آن ها هستید بررسی می کند و به شما امکان می دهد محتوا را به صورت محلی مسدود کنید. بررسی ها نشان می دهد AdBlock می تواند ۹۹ درصد از تبلیغات ویدیویی و بنرها و تبلیغات پاپ آپ را مسدود کند.

کاربر در صورت تمایل می تواند اپلیکیشن AdBlock را با گزینه های مختلف شخصی سازی کند. این گزینه ها به صورت هم زمان روی تمامی نسخه های این اپلیکیشن اعمال می شود. AdBlock از حریم خصوصی محافظت می کند، استفاده از پهنای باند را به حداقل می رساند و مصرف انرژی باتری را کم می کند.

Ka-Block

مک | آی او اس

شماری از اپلیکیشن های حوزه ی امنیت بیشتر از آن که برای دستگاه مزیت بخش باشند، روی عملکرد آن اثر منفی می گذارند. به هنگام استفاده از Ka-Block نیاز نیست نگران چنین موضوعی باشید. Ka-Block به شما امکان می دهد کدش را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ عمل مخربی در دستگاه انجام نمی دهد. Ka-Block شامل سیستمی برای مسدود کردن تبلیغات و سیستم های رهگیری شناخته شده است.

BlockBear

آی او اس

اگر از شلوغی بیش از حد وب سایت ها خسته شده اید و می خواهید تبلیغاتی را که کل صفحه ی گوشی را در بر گرفته اند از دسترس خارج کنید، BlockBear یکی از بهترین گزینه ها است. با تنظیمات مختلفی که در داخل رابط کاربری قرار گرفته اند می توانید تبلیغات و سیستم های رهگیری و حتی گزینه ی مربوط به شبکه های اجتماعی را حذف کنید.

BlockBear ازطریق افزونه ی سافاری به شما امکان می دهد وب سایت های مدنظر خود را وارد فهرست سفید کنید. این اپلیکیشن ازطریق مسدود کردن کوکی ها حریم خصوصی را حفظ می کند و رابط کاربری بسیار سرراستی دارد. BlockBear اپلیکیشنی سریع و سبک است و باعث می شود وب سایت ها با سرعت حداکثر پنج برابر بیشتر از حالت عادی بارگذاری شوند.

AdLock

افزونه ی مرورگر | ویندوز | مک | آی او اس | اندروید

AdLock رویکردی سرسختانه در قبال مسدود کردن تبلیغات و بدافزارها و موارد مشابه دارد. این اپلیکیشن تمامی تبلیغات را بدون استثنا حذف می کند، حتی تبلیغ هایی که براساس سیاست های تبلیغاتی مجازند. به لطف AdLock حذف تبلیغ یوتیوب به  شیوه ای بهینه انجام می شود و می توانید تا ساعت ها مشغول تماشای ویدیو شوید.

AdLock همچنین تبلیغات شبکه های اجتماعی و وب سایت های استریم محتوا را از دسترس خارج می کند. AdLock با وجود این که تبلیغات را به شکلی بی رحمانه از بین می برد، روی تجربه ی وب گردی شما اثر منفی نمی گذارد و همچنان به شما امکان می دهد به محتواهایی که می خواهید، دسترسی پیدا کنید.

Firefox Focus

کروم بوک | آی او اس| اندروید

اکثر اپلیکیشن هایی که بالاتر به آن ها اشاره شد در نقش مکمل برای مرورگرها عمل می کنند، اما Firefox Focus مرورگری ویژه با قابلیت های داخلی است تا از حریم خصوصی کاربر محافظت شود. این مرورگر داده های وب گردی را حذف می کند تا سیستم های رهگیری نتوانند فعالیت های شما را پایش کنند. کاهش شلوغی صفحات باعث می شود وب سایت ها سریع تر بالا بیایند. در صورت تمایل کاربر می تواند Firefox Focus را به مرورگر پیش فرض تبدیل کند.

افزونه حذف تبلیغات یوتیوب

یکی از ساده ترین روش ها برای حذف تبلیغ یوتیوب استفاده از افزونه در مرورگرهای مختلف است. افزونه به راحتی روی مرورگر نصب می شود و تجربه ی وب گردی شما را ارتقاء می دهد. AdBlock Plus جزو محبوب ترین افزونه های مسدودکننده ی تبلیغ است و برای حذف تبلیغ یوتیوب به کار می آید. این سرویس نه تنها در قالب افزونه ارائه می شود، بلکه امکان دسترسی به آن در پلتفرم های اندروید و iOS وجود دارد.

AdBlock که بالاتر در فهرست اپلیکیشن های مسدودکننده ی تبلیغات معرفی شد، جزو دیگر سرویس هایی است که در قالب افزونه نیز ارائه می شود. افزونه های این چنینی گاهی اوقات صرفاً حذف تبلیغات یوتیوب را در مرورگر کروم امکان پذیر می کنند، اما شماری از آن ها برای سایر مرورگرها مثل فایرفاکس نیز دردسترس اند.

حذف تبلیغات یوتیوب در کروم و مرورگرهای دیگر

گوگل کروم محبوب ترین مرورگر در پلتفرم دسکتاپ است و تعداد قابل توجهی از کاربران موبایل نیز مشغول استفاده از این مرورگر هستند. همین موضوع باعث می شود افزونه حذف تبلیغات در کروم برای کاربران زیادی پر اهمیت باشد. در ادامه نگاهی به بهترین افزونه های حذف تبلیغ در مرورگرها می اندازیم.

AdBlock Plus

کروم | اج | فایرفاکس | سافاری | اپرا

AdBlock Plus یا ABP در بین محبوب ترین سرویس های مسدودکننده ی تبلیغ قرار می گیرد و افزونه های آن برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم و سافاری و اج و اپرا دردسترس قرار دارد. AdBlock Plus به سرعت نصب می شود و پس از اجرا، فهرستی از پیش تنظیم شده  را برای مسدود کردن اکثر تبلیغات به نمایش درمی آورد. این افزونه همچنین گزینه هایی برای مسدود کردن بدافزار و دکمه های شبکه های اجتماعی دارد.

کاربران می توانند فهرست های جدیدی به AdBlock Plus اضافه کنند تا تعداد وب سایت هایی که تبلیغات آن ها مسدود می شود افزایش یابد. همچنین می توان فیلترهایی سفارشی برای این وب سایت ها در نظر گرفت یا وب سایت های محبوب را به فهرست سفید اضافه کرد. توسعه دهنده ی AdBlock Plus می گوید این افزونه جلوی نمایش تبلیغاتِ ناخواسته را می گیرد. می توان این قابلیت را در بخش تنظیمات غیرفعال کرد.

AdBlock

کروم | اج | فایرفاکس | سافاری

سرویس AdBlock هیچ ارتباطی به AdBlock Plus ندارد، اما یکی دیگر از بهترین افزونه های کروم برای حذف تبلیغ یوتیوب به حساب می آید. این افزونه برای سایر مرورگرها نیز دردسترس قرار دارد.

AdBlock از یک مجموعه فهرست برای مسدود کردن تبلیغات استفاده می کند تا محتواهای تبلیغاتی به صورت خودکار مسدود شوند. کاربر در صورت تمایل می تواند از فهرست بلاک پیش فرض استفاده کند یا این که تعداد وب سایت های موجود در فهرست را افزایش دهد. AdBlock همچنین اضافه کردن وب سایت ها به فهرست سفید را امکان پذیر می کند. AdBlock یکی از پردانلود ترین افزونه های کروم و سافاری است.

uBlock Origin

کروم | فایرفاکس

Ublock Origin یک سرویس مسدودکننده ی تبلیغ مبتنی بر مرورگر است که رابط کاربری ساده و پرکاربردی دارد و فشار زیادی به سیستم وارد نمی کند. این افزونه به صورت پیش فرض دارای فهرست بلاک است و بخش قابل توجهی از تبلیغات و بد افزارها را به شکل خودکار شناسایی و مسدود می کند.

Poper Blocker

کروم

سرویس Poper Blocker (یا Pop Up Blocker For Chrome) به جای این که راهکاری همه جانبه برای مقابله با تبلیغات باشد، بیشتر در نقش مکملی برای سایر ابزارها ظاهر می شود. Poper Blocker متمرکز بر مسدود کردن انواع تبلیغات پاپ آپ است. Poper Blocker ازطریق نوتیفیکیشن، مسدود کردن پاپ آپ را به شما اطلاع می دهد. کاربر همچنین می تواند وضعیت مسدودسازی تبلیغات را در قالب گزارش مشاهده کند.

Ghostery

کروم | اج | فایرفاکس | سافاری | اپرا

Ghostery همچون سایر ادبلاکرهای موجود در این فهرست می تواند تبلیغات موجود در صفحات وب را حذف کند تا بتوانید بهتر از قبل روی محتوا متمرکز شوید. با همه ی این ها مهم ترین مشخصه ی Ghostery، توجه ویژه به حریم خصوصی است.

می توانید از Ghostery برای مشاهده ی سیستم های رهگیری تبلیغاتی استفاده کنید. با این کار می توانید ببینید که چه کسی به دنبال جمع آوری داده های شما است. Ghostery غیرفعال کردن سیستم رهگیری را نیز امکان پذیر می کند. اگر حفظ حریم خصوصی برای شما اهمیت زیادی دارد می توانید به منظور ناشناس کردن داده ها سراغ استفاده از قابلیت Enhanced Anti Tracking بروید.

Ghostery به رایگان قابل تهیه است و یک سری قابلیت ها برای حفاظت از شما در دنیای وب دارد. نسخه ی پیشرفته تر این افزونه با قیمت ماهانه  ۴٫۹۹ دلار دردسترس قرار می گیرد. بهترین نسخه که ماهانه ۱۱٫۹۹ دلار قیمت دارد به همراه VPN ارائه می شود. Ghostery در کنار نسخه ی مخصوص مرورگر، برای سیستم های عامل اندروید و آی او اس نیز دردسترس است.

Adblocker for YouTube

کروم | فایرفاکس

یوتیوب در سال های اخیر توجه ویژه تری به تبلیغات نشان داده است و سازندگان ابزارهای ادبلاکر نیز تلاش کرده اند خودشان را با تغییرات یوتیوب تطبیق دهند. افزونه ی Adblocker for YouTube به طور ویژه روی یوتیوب متمرکز است و تبلیغات این پلتفرم اجتماعی (از تبلیغات پیش از پخش ویدیو تا تبلیغات متنی و بنری) را از دسترس خارج می کند.

اگر به جای کروم به مرورگر فایرفاکس علاقه دارید، می توانید Adblocker for YouTube را برای این مرورگر نیز تهیه کنید. ظاهراً نسخه ی فایرفاکس این افزونه توسعه دهنده ی متفاوتی دارد، اما همچنان می تواند تبلیغات را مسدود کند. این سرویس روی دستگاه های اندرویدی نیز کار می کند.

اشتراک پریمیوم؛ حذف تبلیغ، پخش یوتیوب در پس زمینه و دانلود ویدیو یوتیوب

یوتیوب در حال حاضر به صورت رایگان قابل دسترس است، اما در صورت تمایل می توانید با پرداخت ۱۱٫۹۹ دلار به صورت ماهانه، سرویس پریمیوم را تهیه کنید. سرویس یوتیوب پریمیوم تجربه ی کار با یوتیوب، یوتیوب موزیک و یوتیوب گیمینگ را جذاب تر می کند. یوتیوب پریمیوم در ابتدا به صورت محدود در چند کشور ارائه می شد، اما اکنون در کشورهای بیشتری دردسترس قرار دارد.

اگر به طور مداوم از یوتیوب استفاده می کنید، توصیه می کنیم سراغ تهیه ی اشتراک پریمیوم بروید. این نسخه از یوتیوب تبلیغات ندارد و یک سری قابلیت های پیشرفته مثل پخش محتوا در پس زمینه ارائه می دهد. یوتیوب در حالت عادی برای پخش کردن محتوا باید همیشه فعال باشد، اما اشتراک پریمیوم این نیاز را از بین می برد تا پخش یوتیوب در پس زمینه امکان پذیر شود (به لطف این قابلیت می توانید حتی در شرایطی که اپلیکیشن یوتیوب فعال نباشد، موسیقی های سرویس یوتیوب موزیک را گوش دهید).

سرویس یوتیوب پریمیوم افزون بر حذف تبلیغات، دانلود ویدیو را امکان پذیر می کند. البته ویدیوهای دانلودشده صرفاً ازطریق اپلیکیشن قابل مشاهده هستند و نمی توانید آن ها را داخل گالری دستگاه ذخیره کنید.

آموزش دانلود از یوتیوب

شماری از وب سایت های متفرقه، دانلود ویدیوهای یوتیوب را امکان پذیر می کنند. ازطریق دانلود ویدیو می توانید سیستم تبلیغاتی یوتیوب را دور بزنید و بدون دیدن هیچ گونه تبلیغ، به تماشای ویدیو بنشینید. یوتیوب به صورت مداوم وب سایت های متفرقه ای را که امکان دانلود ارائه می دهند از دسترس خارج می کند. بنابراین وب سایتی که اکنون دردسترس قرار دارد ممکن است به زودی توانایی دانلود ویدیو از یوتیوب را از دست بدهد.

روش های مختلفی برای دانلود ویدیو از یوتیوب ارائه می شود و یکی از ساده ترین روش ها دانلود با لینک مستقیم است. در این روش می توان لینک مستقیم ویدیو را در وب سایت هایی مثل YT5s.com و GiveFastLink.com کپی کرد. روش دیگر دانلود ویدیو از یوتیوب، اضافه کردن پیش وند VD به آدرس ویدیو است. در این روش باید پیش از کلمه ی Youtube، حروف VD را بنویسید. برخی از ربات های تلگرام نیز دانلود ویدیو از یوتیوب را امکان پذیر می کنند.

ساده ترین روش حذف تبلیغ یوتیوب

مدتی پیش یکی از کاربران شبکه ی اجتماعی ردیت، راهکاری بسیار ساده برای حذف تبلیغ یوتیوب ارائه داد. برای استفاده از این ترفند نیازی به نرم افزار خاص یا نصب افزونه ندارید و تنها کافی است یک کاراکتر مثل نقطه (). به انتهای URL ویدیوی مدنظر خود در یوتیوب اضافه کنید.

این تغییر ساده (اضافه کردن کاراکتر به انتهای آدرس ویدئو) ساختار صفحه را به روش خاصی در هم می شکند و در اثر آن، اکثر تبلیغات (و شاید تمامی آن ها) حذف می شوند و این کار تبلیغات مزاحمی را که در تماشای ویدیوی مورد علاقه ی شما وقفه ایجاد می کنند از بین می برد. درواقع اضافه کردن یک کاراکتر ساده مثل نقطه به انتهای URL باعث عدم تطابق با نام هاست مدنظر خواهد شد. این ترفند در نسخه ی دسکتاپ به خوبی عمل می کند (در صورتی که برای تماشای یوتیوب از گوشی استفاده می کنید باید حالت دسکتاپ را فعال کنید).

این روش خللی در بارگذاری محتوای ویدیو ایجاد نمی کند اما از نمایش سایر موارد موجود در صفحه، از جمله تبلیغات جلوگیری خواهد کرد. نکته جالب اینجا است که این مسدود کردن تنها به تبلیغات خلاصه نمی شود و حتی ممکن است در حذف کوکی ها و عبور از پی وال  نیز مؤثر باشد.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − دوازده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *