اندروید 13 از نمایشگرهای بریل پشتیبانی خواهد کرد

گوگل پشتیبانی از نمایشگرهای بریل را به طور پیش فرض به اندروید ۱۳ اضافه خواهد کرد. بدین ترتیب افراد نابینا می توانند بدون نیاز به اپلیکیشن های دیگر، با روشی آسان تر از گوشی هوشمند خود استفاده کنند.

اندروید از مدتی قبل امکاناتی برای تایپ بریل ارائه کرده است، اما گوگل با انتشار اندروید ۱۳، قابلیت مهم دیگری برای افراد نابینا به این سیستم عامل اضافه خواهد کرد. همان طور که این شرکت در رویداد i/O امسال اشاره کرد، اندروید ۱۳ با استفاده از قابلیت صفحه خوان TalkBack، به طور پیش فرض از نمایشگرهای بریل پشتیبانی خواهد کرد؛ بدین ترتیب کاربران برای استفاده از ورودی فیزیکی به جای کیبورد مجازی، نیازی به دانلود اپلیکیشن BrailleBack نخواهند داشت.

کاربران در اندروید ۱۳ به بسیاری از ویژگی های مخصوص افراد کم توان دسترسی خواهند داشت که ازجمله می توان به پیمایش رابط کاربری و میانبر برای کارهای رایجی مثل ارسال پیام های متنی اشاره کرد. میانبرهای جدید به طور خاص برای نمایشگرهای بریل طراحی شده اند و به عنوان مثال کاربران می توانند در اسناد متنی با استفاده از آن ها به راحتی به  خط بعد رفته یا محتوای مورد نظر خود را کپی کنند.

پشتیبانی از نمایشگرهای بریل ابتدا در نسخه ی آزمایشی بعدی اندروید ۱۳ ارائه خواهد شد. شایان  ذکر است این به روزرسانی طی چند هفته ی آینده منتشر می شود. قابلیت های جدید گوگل در اندروید ۱۳ به افراد نابینا کمک خواهد کرد بدون استفاده از دستورهای صوتی با روشی آسان تر با گوشی هوشمند خود کار کنند.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *