آموزش پوشه بندی چت ها در تلگرام

پوشه بندی چت ها در تلگرام یک روش کاربردی برای دسترسی سریع به چت های مختلف، دسته بندی و نظم بخشیدن به آن ها است.

زمانی که تعداد چت ها، کانال ها، بات ها و گروه های تلگرامی زیاد می شوند، پیدا کردن یک چت بخصوص در میان آن ها دشوار می شود. با توجه به اینکه فقط می توانید تعداد محدودی از چت ها را در تلگرام پین کنید، برای سازماندهی و دسترسی مطلوب به چت های مختلف بهتر است از پوشه های تلگرام کمک بگیرید. در این مقاله با نحوه تنظیم و ویرایش پوشه ها برای سازماندهی چت های تلگرام و پوشه بندی به منظور آسان تر کردن دسترسی به چت های مختلف آشنا خواهید شد.

چگونه چت ها را در تلگرام پوشه بندی کنیم؟

وارد تنظیمات تلگرام شوید. در آیفون گزینه Chat Folders و در اندروید Folders را انتخاب کنید.

پس از ورود به صفحه Folders امکان افزودن پوشه و دسته بندی چت ها را خواهید داشت. تلگرام در بخش Recommended Folders، پوشه های پیشنهادی برای افزودن را به شما نشان می دهد. برای مثال بدون نیاز به تفکیک چت های خوانده نشده یا چت های شخصی به صورت دستی می توانید با افزودن این پیشنهاد ها این کار را انجام دهید. در صورتی که مایل به افزودن آن ها هستید روی دکمه ADD ضربه بزنید.

اما اگر می خواهید خودتان به صورت دستی چت های مورد نظر خود را سازمان دهی کنید، در آیفون گزینه Add Custom Folder و در اندروید گزینه Create New Folder را انتخاب کنید تا وارد صفحه New Folder شوید.

در بخش بالایی این صفحه باید نام منتخب برای پوشه را در کادر Folder Name وارد کنید. در بخش Included Chats با ضربه زدن روی Add Chats باید چت ها و نوع چت هایی را که می خواهید در این پوشه قرار بگیرند، انتخاب کنید.

پس از اینکه روی Add Chats ضربه زدید، وارد صفحه Included Chats خواهید شد که در آن دو بخش Chat Types و Chats را مشاهده خواهید کرد. Chat Types که دسته بندی آماده تلگرام است، شامل موارد زیر است:

  • Contacts: پیام های شخصی مخاطبان
  • Non-Contacts: پیام های شخصی که از افرادی غیر از مخاطبان دریافت شده اند
  • Groups: گروه ها
  • Channels: کانال ها
  • Bots: ربات ها

با انتخاب هر یک از موارد Chat Types می توانید یک پوشه از همان نوع چت بسازید. برای مثال فرض کنید می خواهیم دسته بندی پیام های شخصی را از سایر چت ها جدا کنیم. با انتخاب دو گزینه Contacts و Non-Contacts از بخش Chat Types می توانیم این کار را انجام دهیم و دیگر نیازی نیست که چت های شخصی را تک به تک به صورت دستی از بخش Chats انتخاب کنیم.

در بخش Chats نیز تمامی چت ها، کانال ها، بات ها و گروه های تلگرامی فهرست شده اند. هر زمان که قصد داشتید چت های خاصی را انتخاب کنید که در بخش Chat Types قرار ندارد می توانید از این بخش وارد عمل شوید. برای مثال اگر بخواهیم یک پوشه شخصی بسازیم و کانال هایی که خودمان ساخته ایم را در این پوشه قرار دهیم، باید از بخش Chats کانال ها را انتخاب کنیم. همچنین به کمک نوار جستجویی که در بالای صفحه قرار دارد، می توانیم نام چت مورد نظر را جستجو کنیم.

پس از اینکه چت های مورد نظر را انتخاب کردید، در آیفون روی آیکون Done در گوشه بالایی سمت راست و در اندروید روی گزینه ی تیک که در گوشه پایینی سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید.

در بخش Excluded Chats می توانید چت هایی را که نمی خواهید در پوشه ای که ساخته اید نمایش داده شوند، مشخص کنید. برای افزودن چت به این بخش در آیفون روی Add Chats و در اندروید روی Remove Chats ضربه بزنید. با این کار وارد صفحه Excluded Chats خواهید شد که در آن دو بخش Chat Types و Chats را مشاهده خواهید کرد.

در بخش Chat Types تلگرام به شما پیشنهاد می کند که چت های (میوت) Muted، (خوانده شده) Read و (آرشیوشده) Archived را از پوشه ای که ساخته اید حذف کنید. برای مثال با انتخاب دو گزینه Muted و Archived می توانیم چت‎ های میوت و آرشیوشده را از پوشه ای که ساخته ایم حذف کنیم.

در بخش Chats نیز می توانید به صورت دستی از میان همه چت ها، کانال ها، بات ها و گروه های تلگرامی که فهرست شده اند، چتی را که می خواهید در پوشه جدیدتان نمایش داده نشود، انتخاب کنید. همچنین به کمک نوار جستجویی که در بالای صفحه قرار دارد، می توانید نام چت مورد نظر را جستجو کنید.

پس از اینکه چت های مورد نظر را انتخاب کردید، در آیفون روی آیکون Done در گوشه بالایی سمت راست و در اندروید روی آیکونی که در گوشه پایینی سمت راست قرار دارد، ضربه بزنید.

اکنون که نام پوشه و چت هایی را که شامل می شود، انتخاب کردید؛ در آیفون روی Create در گوشه بالایی سمت راست و در اندروید روی Save در گوشه بالایی سمت راست ضربه بزنید تا پوشه ایجاد شود.

اکنون پوشه ای که ساخته اید در بخش Folders اضافه خواهد شد.

به همین ترتیب می توانید پوشه های بیشتری را در تلگرام برای دسته بندی چت های مختلف ایجاد کنید. پس از ایجاد پوشه ها صفحه چت تلگرام شما شامل تب هایی با نام پوشه‎ هایی که ساخته اید خواهد شد.

ویرایش و حذف پوشه ها در تلگرام

برای تغییر ترتیب تب پوشه ها در صفحه چت تلگرام در آیفون روی Edit ضربه بزنید تا آیکون های سه خط افقی در سمت راست نام پوشه ها ظاهر شوند. در اندروید آیکون های دو خط افقی سمت چپ نام پوشه ها قرار گرفته اند. برای جابه جایی هر پوشه کافی است که این آیکون را لمس کنید و سپس انگشتتان را به بالا یا پایین (جایی که دوست دارید پوشه قرار بگیرد) بکشید.

هر زمان که خواستید پوشه ای را ویرایش کنید در آیفون روی نام آن ضربه بزنید تا وارد صفحه ویرایش شوید. در اندروید روی آیکون سه نقطه در سمت راست پوشه بزنید و سپس گزینه Edit را انتخاب کنید.

برای حذف پوشه در آیفون پوشه را به سمت چپ بکشید تا دکمه Delete ظاهر شود. در اندروید نیز روی آیکون سه نقطه در سمت راست پوشه بزنید و سپس گزینه Delete را انتخاب کنید.

با امکاناتی که تلگرام در اختیار کاربران قرار داده، سازماندهی چت ها و پیدا کردن و دسترسی به چت های خاص بسیار راحت شده است.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + ده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *