مایکروسافت با پروژه ی PeopleLens به کمک کودکان نابینا می آید

مایکروسافت یکی از کمپانی هایی است که سعی در توان بخشی افراد دارد. پروژه «PeopleLens» جدیدترین نمونه فعالیت مایکروسافت در این حوزه است.

ردموندی ها می خواهند با استفاده از این قابلیت در عینک های واقعیت افزوده، به درک فعالیت ها و حرکات بدنی افراد توسط کودکان نابینا کمک کنند.

افراد نابینا به کمک فناوری های روز می توانند بهتر از قبل با دیگران تعامل داشته باشند اما کودکان نابینا نمی توانند حرکات افراد را مشاهده کنند و این باعث کاهش توانایی های آن ها در برقراری ارتباط با دیگران می شود. مایکروسافت اما برای کمک به این دسته از کودکان، پروژه PeopleLens را توسعه داده تا بتواند به بهبود برقراری ارتباطات کودکان نابینا کمک کند.

ضعف کودکان نابینا در برقراری ارتباطات از طریق زبان بدن و مشاهده، سبب شد تا محققان مایکروسافت به فکر توسعه یک پروژه مخصوص برقراری بهتر ارتباط توسط کودکان نابینا باشند.

این پروژه به نحوی است که اطلاعات آن برای کودکان نابینا منطقی به نظر می رسد. با استفاده از PeopleLens می توان مجموعه ای از ابزارهای نرم افزاری را روی یک عینک واقعیت افزوده پیاده کرد.

به همین ترتیب، حسگرهای داخلی عینک با این اکوسیستم نرم افزاری می توانند حرکات مخاطب را شناسایی کنند. در هنگام برقراری ارتباط، اطلاعاتی مانند میزان فاصله، موقعیت و حرکات فرد شناسایی شده از طریق نشانه های صوتی مختلف به کودکان نابینا اطلاع داده می شود.

راهنمایی های دیگری نیز مانند کمک به تعیین جهت سر برای صحبت، شناسایی افراد از فاصله های دورتر و… در این پروژه وجود دارند. این پروژه برای استفاده دائمی طراحی نشده؛ بلکه حکم یک ابزار کمک آموزشی برای برقراری بهتر ارتباطات توسط کودکان نابینا را دارد.

روش مذکور به این دسته از افراد کمک می کند تا آن ها نیز بتوانند مهارت های ارتباطی غیرکلامی را به دست آورند. در حال حاضر پروژه PeopleLens در فاز آزمایشی قرار دارد. مایکروسافت می خواهد در قدم بعدی اش، یک گروه از کودکان 5 تا 11 ساله بریتانیایی را جمع آوری کند تا به نتایج دقیق تری دست یابد.

منبع: مردم فردا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + هفت =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *