مروری بر قابلیت های تلگرام در جدیدترین به روزرسانی آن

پیام رسان تلگرام به روزرسانی جدیدی منتشر کرد که مهم ترین قابلیت جدید آن، امکان ساخت استیکر متحرک با استفاده از ویدئو است.

تلگرام یکی از بهترین برنامه های پیام رسان جهان است که برخی از ویژگی های کاربردی را حتی قبل از واتساپ در اختیار کاربران خود قرار داد و علاوه بر این ازجمله پلتفرم های اجتماعی محبوبی است که تحت مالکیت فیسبوک فعالیت نمی کند. تیم توسعه دهنده ی تلگرام به روزرسانی جدیدی با شماره نسخه ی ۸٫۵ برای این پیام رسان منتشر کرده است که قابلیت های کاربردی جالبی دردسترس کاربران قرار می دهد.

به گزارش اندروید اوتوریتی، تیم تلگرام در پستی وبلاگی اعلام کرد در به روزرسانی جدید این پیام رسان، امکان ساخت استیکرهای متحرک از ویدئوها فراهم شده است. با این حال، منبع ویدئویی مدنظر برای ساخت استیکر متحرک باید ویژگی های خاصی داشته باشد؛ مثلاً فرمت آن باید WebM و نرخ فریمش حداکثر ۳۰ فریم برثانیه و همچنین بی صدا باشد. سایر الزامات ویدئو مدنظر عبارت است از: اندازه ی یک طرف ۵۱۲ پیکسل و طرف دیگر ۵۱۲ پیکسل یا کمتر، بهره بردن از لایه ی شفاف، مدت زمان حداکثر سه ثانیه و اندازه ی فایل کمتر از ۲۵۶ کیلوبایت.

به عبارت دیگر، این بدان معنا نیست که کاربر معمولی بتواند به سادگی یک ویدئو را از ویرایشگر ویدئو پیش فرض گوشی خود بارگذاری کند تا استیکر متحرک آن ساخته شود. امیدواریم تلگرام برخی الزامات را در به روزرسانی های آینده کاهش دهد؛ اگرچه این موضوع قبلا تأیید شده است که نیاز به یک لایه ی شفاف فعلاً یکی از الزامات موقتی است.

به روزرسانی جدید تلگرام چه قابلیت های دیگری ارائه می دهد؟

به روزرسانی جدید تلگرام چند ویژگی دیگر را نیز ارائه می دهد که قابلیت واکنش به پیام ها در کانون توجه قرار دارد. اکنون برای اولین بار می توانید یک واکنش را برای ارسال یک جلوه یا انیمیشن اولیه ی بزرگ تر نگه دارید. انیمیشن های واکنشی نیز اکنون همگام سازی شده اند؛ بنابراین، گیرنده  انیمیشن را هم زمان با شما مشاهده خواهد کرد.

علاوه بر این، تلگرام اکنون یک نماد قلب (شبیه به نماد فلش روبه پایین که برای پیام های دیده نشده در گفت وگوها استفاده می شود) را نمایش می دهد تا هرگونه واکنش مشاهده نشدنی به پیام های شما را نشان دهد. در این به روزرسانی، شاهد اضافه شدن پنج واکنش جدید به تلگرام هستیم.

تلگرام اعلام کرده است با انتشار به روزرسانی جدید پیام رسان خود، برخی از مشکلات شناخته شده را نیز رفع کرده است؛ ازجمله بهبود کیفیت تماس و ارسال پیام های بی صدا ازطریق منو اشتراک گذاری.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + یازده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *