افزایش 70 درصدی مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته ی امداد در سال 1400

با ابلاغ دکتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به سازمان هدفمندسازی یارانه ها، در راستای بهبود معیشت مردم، افزایش متوسط ۷۰ درصدی مستمری مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی در سال ۱۴۰۰ اجرایی شد.

با عنایت به تأکید مقام معظم رهبری در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مبنی بر تلاش در جهت بهبود معیشت مردم، با پیشبینی  اعتبار لازم در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، مستمری مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور به تعداد ۳٫۳۱۸٫۷۶۷ خانوار با اعمال رشد متوسط ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته عملیاتی شد و گام مثبت دیگری در راستای کاهش فقر و بهبود معیشت خانوارهای دهک های پایین کشور برداشته شد.

بر این اساس در خانوار های یک نفره از رقم ۱۹۸ هزار تومان مستمری سال ۱۳۹۹ به رقم ۳۵۰ هزار تومان در سال 1400 افزایش داشت که رشد ۷۷ درصدی را نشان می دهد.

در خانوار های دو نفره از رقم ۳۳۱ هزار تومان مستمری سال ۱۳۹۹ به رقم ۵۰۰ هزار تومان در سال 1400 افزایش داشت که رشد ۵۰ درصدی را نشان می دهد.

در خانوار های سه نفره از رقم ۴۳۰ هزار تومان مستمری سال ۱۳۹۹ به رقم ۷۰۰ هزار تومان در سال 1400 افزایش داشت که رشد ۶۳ درصدی را نشان می دهد.

در خانوار های چهار نفره از رقم ۵۵۵ هزار تومان مستمری سال ۱۳۹۹ به رقم ۹۰۰ هزار تومان در سال 1400 افزایش داشت که رشد ۶۲ درصدی را نشان می دهد.

در خانوار های پنج نفره و بیشتر از رقم ۶۱۷ هزار تومان مستمری سال ۱۳۹۹ به رقم یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در سال 1400 افزایش داشت که رشد ۷۸ درصدی را نشان می دهد.

منبع: مرکز اطلاع رسانی سازمان برنامه و بودجه کشور.

2 دیدگاه دربارهٔ «افزایش 70 درصدی مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته ی امداد در سال 1400»

  1. سلام و وقتتون بخیر طبق اطلاعاتی که من به دست آوردم بنا بود که خانواده ۱ نفره مبلغ ۳۰۰۰۰۰ تومان دریافت کنند ولی من در سامانه دیدبان سازمان بهزیستی مبلغ افزایش یارانه رو ۱۷۵۰۰۰ تومان دیدم و احساس میکنم اخبار در عمل چیزی نیست که اعلام شده باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 14 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *