تفاهم نامه ی تأمین تجهیزات ارتباطی دانش آموزان استثنایی امضا شد

سید جواد حسینی گفت: ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای دسترسی دانش آموزان به وسایل ارتباطی هوشمند نیاز است

با حضور معاون وزیر و نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در طرح هدایت، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران، رؤسای ادارات استثنایی شهرستان های تهران، کردستان، زنجان و سمنان و ارتباط تلفنی استاندار استان سمنان تفاهم نامه تأمین نیمی از اعتبار مورد نیاز خرید تجهیزات هوشمند ارتباطی دانش آموزان نیازمند استثنایی توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی و تأمین نیمه دیگر توسط استانداری ها امضا شد.

سید جواد حسینی، معاون وزیر آموزش و پرورش در نشست امضای تفاهم نامه ها اظهار کرد: عصر کرونا موجب تعطیلی مدارس فیزیکی شد و مدارس مجازی باتکیه بر شبکه شاد به کمک تعلیم و تربیت دانش آموزان در این عصر آمدند.

او گفت: بخشی از دانش آموزان به تجهیزات ارتباطی هوشمند برای  استفاده از مدارس مجازی دسترسی ندارند و نبود این تجهیزات موجب نابرابری آموزشی می شود و این نابرابری می تواند گسترش و عمق نابرابری ها در سایر ابعاد جامعه را موجب گردد.

حسینی افزود: نابرابری آموزشی بقیه نابرابری ها را تثبیت، تشدید و تسریع می کند و همه ما وظیفه داریم تا حد ممکن مانع گسترش نابرابری آموزشی شویم.

معاون وزیر با بیان اینکه دست کم ۳۰ درصد دانش آموزان از وسایل هوشمند برای اتصال به فضای مجازی و شبکه شاد بی بهره اند اظهار کرد: نزدیک به ۵ میلیون دانش آموز از وسایل ارتباطی هوشمند بی بهره هستند و تأمین این تجهیزات رقمی نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار را طلب می کند.

حسینی با بیان اینکه از محل اعتبارات سازمان آموزش و پرورش استثنایی ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات هوشمند ارتباطی اختصاص یافته است گفت: این اعتبار نیمی از نیاز دانش آموزان استثنایی نیازمند به وسایل ارتباطی را تأمین می کند و نیم دیگر اعتبار با همت استانداری ها و ادارات کل آموزش و پرورش استان ها از محل منابع داخلی تأمین خواهد شد.

شایان ذکر است بر اساس تفاهم نامه های امضا شده که به امضای معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و مدیران کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران، کردستان، زنجان و سمنان رسیده است نیمی از اعتبار خرید ۳۴۹ تبلت مورد نیاز دانش آموزان استثنایی شهرستان های تهران، ۴۰۳ تبلت دانش آموزان استثنایی استان کردستان، ۲۹۲ تبلت دانش آموزان استثنایی استان زنجان و ۱۲۸ تبلت دانش آموزان استثنایی استان سمنان توسط آموزش و پرورش استثنایی تأمین خواهد شد و نیم دیگر نیز توسط استان ها تأمین می شود.

منبع: ایران سپید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هشت =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *