نکاتی پیرامون سرخ کردن مواد غذایی مختلف توسط نابینایان قسمت سوم در آشپزخانه ی کدبانوی نابینا بخش هشتم

با سلام و احترام خدمت همراهان گرامی.

امروز با بخش سوم و پایانی مبحث سرخ کردن در خدمتتان هستیم.

سرخ کردن چیپس:

سیب زمینی ها را به دو شکل خلالی و یا ورقه ای خرد کنید و مثل پیاز مجلسی داخل آب در حال جوش به مدت پنج دقیقه بریزید تا کمی بپزند.

بعد از آبکش کردن و ریختن آب سرد و خشک شدنشان کم کم به تابه اضافه کنید تا روی هم سوار نشوند و به هم نچسبند.

با این روش هم در میزان استفاده از روغن و هم در زمان پخت چیپس صرفه جویی می شود.

برای سرخ کردن چیپس های خلالی یا ورقه ای در تابه، حتما روغن را کاملا داغ کنید و بعد از ریختن سیب زمینی ها، چند دقیقه حرارت را بالا نگه دارید تا چیپس ها به کف ظرف نچسبند.

مراقب باشید که سیب زمینی ها روی هم قرار نگیرند و بعد از هم زدن برای بار اول، اجازه بدهید تا کمی سرخ شوند و بعد آنها را زیر و رو کنید.

مراقب باشید که دستتان هنگام زیر و رو کردن سیب زمینی ها نسوزد. برای این کار هم می توانید با کمک دو قاشق عمل کنید. یعنی یک قاشق در دست چپ فقط برای کنترل مواد غذایی و قاشق دیگر در دست راست برای هم زدن داشته باشید.

سرخ کردن چیپس، دقیقا مثل پیاز مجلسی است و با دقت کردن به سبک شدن سیب زمینی و در انتها خشک شدنش می توانید متوجه سرخ شدنش شوید.

نکتۀ اول: برای تهیه کردن چیپس خلالی از نایسر دایسر و چیپس ورقه ای از رنده برقی استفاده کنید. بهتر است از چاقو برای خرد کردن سیب زمینی ها و درست کردن چیپس استفاده نکنید چون ممکن است، سیب زمینی ها نازک و یک دست خرد نشوند و نتیجۀ دلخواه به دست نیاید.

نکتۀ دوم: روغن مورد نیاز برای تهیۀ چیپس، باید بسیار زیاد باشد به طوری که تقریبا چیپس ها در روغن غوطه ور شوند. به همین علت، بهتر است برای تهیۀ چیپس از سرخ کن استفاده شود.

نایسر دایسر:

از این وسیله برای خرد کردن به اشکال مختلف استفاده می شود.

اهرم اصلی این دستگاه دارای دو قسمت می باشد. قسمت بالایی که کاربر از آن برای خرد کردن استفاده می کند و قسمت پایینی که تیغه روی آن نصب می شود.

این دو قسمت از طریق یک لولا که در انتهای آنها قرار دارد به هم متصل می شوند و با پایین کشیدن قفل مخصوص، قفل می شوند. روی قسمت پایینی اهرم، حفره ای به شکل دایره وجود دارد که تیغۀ پنجره ای شکل روی آن قرار می گیرد و زیر قسمت بالایی جایی برای نصب قطعۀ فشار دهنده وجود دارد که دقیقا در مقابل تیغۀ زیری قرار می گیرد.

این قطعه دارای دندانه های برجسته است که از هم فاصله دارند و با فشار دادن اهرم بالایی این دندانه ها مادۀ غذایی را روی تیغه ها فشار می دهند و خودشان نیز از فواصل بین تیغه ها عبور می کنند و تمام حفره های تیغه را پر می کنند. در نتیجه مادۀ غذایی به شکل آن تیغه خرد شده و داخل ظرف مستطیلی شکلی که اهرم روی آن نصب شده است ریخته می شود.

معمولا این وسیله دارای چهار تیغه می باشد. یکی از این چهار تیغه دارای تیغه های افقی موازی هم است که از چپ به راست کشیده شده اند و یک تیغه به صورت عمودی از بالا به پایین درست از میان این تیغه ها رد شده است. از این تیغه برای ورقه کردن مواد غذایی مختلف استفاده می شود.

سه تیغۀ دیگر به شکل چهار خانه در سه سایز بزرگ، متوسط و کوچک هستند.

از این سه تیغه برای خلالی کردن و نگینی کردن در اندازه های مختلف استفاده می شود.

از تیغۀ مربعی شکل کوچک برای خرد کردن سیب زمینیی ها و تهیۀ چیپس خلالی استفاده می شود.

رنده برقی:

تمام چیز هایی که با رنده های دستی رنده می شوند، با این وسیله نیز به راحتی رنده می شوند.

این وسیله دارای پنج رندۀ مختلف است. سه رندۀ معمولی در سایز های مختلف و دو رندۀ مخصوص تهیۀ چیپس که یکی از آنها چیپس را نازک تر از دیگری ورقه می کند.

این دستگاه دارای یک وسیلۀ لوله مانند است که یک سر آن در سمت بالا و سر دیگر آن به صورت نود درجه در سمت راست آن قرار دارد.

ابتدا رنده ها که به شکل دایره هستند را داخل حفرۀ سمت راستی لوله قرار می دهیم. انتهای رنده ها یک حفرۀ شش ضلعی قرار دارد که موتور دستگاه از این طریق به رنده متصل می شود و به همین ترتیب با اتصال رنده به دستگاه، لولۀ نگه دارنده نیز روی دستگاه نصب می شود. این دستگاه دارای یک وسیلۀ فرو برنده است که شباهت زیادی به آنچه که در دستگاه های آب میوه گیری و چرخ گوشت ها استفاده می شود دارد. برای استفاده از این دستگاه کافیست مادۀ غذایی مورد نظرتان را از حفرۀ بالایی لوله به داخل بیندازید و سپس قطعۀ فرو برنده را روی آن قرار دهید. با فشار دادن کلید مخصوص روشن شدن، دستگاه شروع به کار می کند.

حال فقط کافیست با قطعۀ فرو برنده فشار کوچکی به مادۀ غذایی که داخل رنده قرار داده اید بیاورید تا به راحتی رنده شود و از حفرۀ سمت راست به داخل ظرفی که در مقابل آن قرار داده اید بریزد.

سرخ کردن کوکو:

برای پختن و سرخ کردن کوکو می توانید به چند روش عمل کنید:

روش اول پخت یک تکه:

در این روش اگر قصد پخت کوکو برای تعداد دو نفر را دارید، از یک تابۀ کوچک استفاده کنید و همۀ مواد را یک باره در تابه بریزید و بگذارید تا یک طرفش سرخ شود. سپس کوکو را به کمک روش هایی که در بخش قبل برای برگرداندن ذکر شد، برگردانید و طرف دیگرش را سرخ کنید.

روش دوم پخت تکه ای:

در این روش باید مواد را کم کم داخل تابه بریزید و سرخ کنید.

برای این کار، بهتر است از قالب های کوکو و یا در صورت نداشتن قالب، از قاشقهای سوپ خوری یا ملاقه های کوچک استفاده کنید.

قالب کوکو یک وسیلۀ فلزی گود، با یک دستۀ متحرک روی قالب و به اشکال مختلف مثل گل، ستاره و دایره است.

علت وجود دستۀ بلند روی قالب این است که بتوان به راحتی قالب را داخل روغن داغ گذاشت و بیرون آورد بدون اینکه حتی ذره ای روغن به دست بخورد و دست بسوزد.

قالب را بعد از داغ کردن روغن، داخل تابه بگذارید و مواد را وسط قالب بریزید. مواد به علت مایع بودن، داخل قالب پخش می شوند و شکل می گیرند. بعد از اینکه مواد تقریبا خودشان را گرفتند به کمک دستۀ بلند روی قالب، آن را از تابه بیرون بیاورید و بگذارید کوکو سرخ شود.

دقت کنید که از قالب کوکو برای قالب زدن کتلت و یا فلافل، استفاده نکنید چون مواد کتلت و یا فلافل مثل کوکو مایع نیستند و داخل قالب پخش نمی شوند.

اگر قالب کوکو در دسترس نبود، می توانید از ملاقه های کوچک یا قاشق سوپ خوری استفاده کنید. مواد را با قاشق یا ملاقه بردارید و اطرافش را به کمک یک قاشق دیگر تمیز کنید. بعد مواد را داخل تابۀ داغ بریزید و با همان ملاقه یا قاشق رویش را صاف کنید و اجازه دهید تا سرخ شود.

دقت کنید که ریختن مواد کوکو با قاشق غذا خوری به علت شل بودن مواد، برای نابینایان بسیار مشکل و یا تا حدی نا ممکن است.

نکته: برای اینکه کوکو خودش را بگیرد، نیاز است که در ابتدا داخل روغن داغ ریخته شود و پس از تقریبا دو دقیقه که شعله به علت از هم نپاشیدن مواد زیاد است، با شعلۀ کم پخته شود تا کاملا مغز پخت شود. اگر شعله متوسط یا زیاد باشد، زیر کوکو سرخ می شود و یا حتی می سوزد اما مواد داخلش خوب نمی پزد.

به کمک  حس بویایی و زمان بندی و زدن قاشق به ته کوکو و احساس سفتی آن، می توانید متوجه سرخ شدن کوکو شوید.

در حین پخت می توانید کوکو را چند بار زیر و رو کنید تا از سرخ شدنش کاملا مطمئن شوید.

سرخ کردن کتلت، همبرگر، فلافل و شامی:

برای سرخ کردن کتلت، همبرگر، فلافل و شامی هم به دو روش می توانید عمل کنید:

استفاده از قالب های مخصوص کتلت، همبرگر و فلافل زن و درست کردن و شکل دادن مواد در دست.

قالب مخصوص کتلت یا فلافل زن وسیله ای شبیه گوشت کوب برعکس شده است که روی دسته اش یک دکمۀ فنر دار قرار دارد و بالای دکمه یک صفحۀ گرد یا ستاره ای شکل وجود دارد.

هنگام استفاده فنر را پایین بکشید و نگه دارید. با پایین کشیدن فنر، صفحۀ روی قالب گود یا لبه دار شبیه یک قالب می شود. بعد از چرب کردن کامل داخل قالب، مواد را داخل قالب بریزید و روی مواد را کاملا صاف کنید.

سپس قالب را نزدیک تابه ببرید و آنرا داخل تابه، برعکس کنید و دکمۀ فنری را رها کنید تا ته قالب بیرون بیاید و مواد شکل گرفته به داخل تابه بیفتد.

دقت کنید که قالب را باید بسیار نزدیک به کف تابه نگه دارید چون اگر مواد از دور به داخل تابه پرتاب شود، روغن به دست و رویتان پاشیده می شود.

نکته: قالب کتلت بزرگ تر از قالب فلافل است و به اشکال مختلف در بازار موجود است. اما قالب فلافل دایره ای شکل و کوچک تر است.

قالب همبرگر به شکل دایره است که کف آن دارای خطوط برجسته به صورت موازی است. این قالب یک درپوش نیز دارد که زیر آن هم مثل کف خود قالب، خطوط موازی دارد و روی درپوش نیز یک دسته تعبیه شده است.

برای قالب زدن همبرگر، مواد را داخل قالب بریزید و درپوش را روی آن قرار دهید و با کمی فشار بچرخانید تا مواد اضافی از اطراف قالب بیرون بریزد و همبرگر به شکل زیبا و دارای خطوط موازی شکل بگیرد.

شکل دادن مواد با دست هم به این طریق است که: روی چهار انگشتتان مواد را نگه دارید و با دست دیگر به آن شکل دهید.

دقت کنید که نباید مواد را خیلی نازک فرم  دهید چون داخل تابه از هم می پاشد و شکل نمی گیرد.

همچنین مواد را خیلی بزرگ هم فرم ندهید چون کنترل شکل دادنش ممکن است مشکل باشد.

نکته: دستتان را هنگام شکل دادن به مواد باید چرب کنید تا مواد به دستتان نچسبد.

دقت کنید که هنگام ریختن مواد به تابه،  روغن باید داغ باشد و حرارت به مدت دو تا سه دقیقه متوسط رو به بالا باشد تا مواد از هم نپاشند و شکل بگیرند یا به اصطلاح وا نروند. سپس می توانید شعله را کم کنید تا کتلت، همبرگر، شامی و فلافل خوب مغز پخت شود.

درباره شرکت پکتوس

پکتوس: به صورت اختصاری، مخفف ( پشتیبانی، کیفیت، تحقیقات و ساخت ) است. شركت دانش بنیان پكتوس، اولين توليد كننده تجهيزات کامپیوتری (سخت افزار و نرم افزار) ويژه نابينايان در تاریخ 22 مرداد سال 1370 توسط جمعي از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف تأسيس شد و از بدو تأسيس تا کنون که در سال جاری وارد بیست و هشتمین سال فعالیت خود شده است، در زمينه توليد تجهيزات كامپيوتري و الكترونيكي ويژه نابينايان و کمبینایان فعال بوده است. در سال های اخیر، این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه تولید تجهیزات توانبخشی ویژه نابینایان، برنامه هایی را نیز در جهت دسترس پذیر کردن خدمات اجتماعی برای این قشر عملیاتی کرده است. از زمان تأسیس شرکت پکتوس سه سال گذشت تا اولین محصول این شرکت برای نابینایان عرضه شد. اولين كامپيوتر براي نابينايان در ايران در سال 1373 به نام كامپيوتر گوياي اميد ساخته شد. اين كامپيوتر با خروجی صوتی تك حرف خوان فارسی، انگليسي و عربي با هدف تسهيل امر خواندن، نوشتن و تصحيح كتب بريل ساخته شد. از آنجایی که تا آن سال هنوز هیچ یک از افراد با آسیب بینایی تجربه کار کردن مستقل با سیستم های رایانه ای را نداشتند، لزوم آموزش کامپیوتر به آنها بسیار ضروری بود. در همین راستا در سال 1374، اولين دوره آموزش كامپيوتر به نابینایان، در مجتمع خدمات بهزيستي نابينايان کشور رودکی و براي كارشناسان بهزیستی سراسر استان های کشور برگزار شد. پس از برگزاری موفقیت آمیز این دوره ها، کلاس های آموزش کامپیوتر به افراد نابینا و کمبینا نیز در مؤسسه رودکی از سال 1374 آغاز شد و این امر برای سال های متمادی ادامه داشت. از سال 1374 به بعد، پکتوس تولیدات سخت افزاری خود را گسترش داد که از جمله آنها می توان به ارائه دستگاه یادداشت الکترونیکی بریل گویا (اسفندیار) و ارائه چاپگر و ماشین تایپ بریل (فرهاد) در سال 1374 اشاره کرد. نیاز های نابینایان و استفاده آنها از فناوری های نوین آموزشی تنها محدود به استفاده از سیستم های تبدیل متن به گفتار نبود. بررسی شرایط نابینایان در سایر کشور ها نیز نشان می داد نابینایان برای دسترسی بهتر و دقیقتر به متون نیازمند دستگاهی هستند تا پوشش خط رسمی آنها یعنی خط بریل را برایشان فراهم کند. به همین جهت مطالعاتی در زمینه تولید مانیتور بریل در شرکت پکتوس آغاز شد. تا اینکه در نهایت در سال 1376 اولين نسل از مانيتور بريل در ايران به نام دستگاه برجسته‌نگار توليد شد. لذا براي اولين بار در جهان، نابينايان قادر به استفاده الكترونيکی از متون فارسي و عربي به خط بريل شدند. دستگاه برجسته نگار یک با کابل پارالل به کامپیوتر وصل میشد و خروجی بریل را برای کاربران نابینا فراهم می کرد. در کنار تولیدات سخت افزاری برای بهبود کیفیت آموزشی و شغلی نابینایان، همچنان توسعه نرم افزار های مرتبط با این قشر نیز مد نظر شرکت پکتوس بود. از این رو، در سال 1378 نرم افزار تبدیل متن به گفتار نوید که تا این سال به صورت تک حرف خوان بود، قادر به خواندن کلمات شد. در نتیجه خروجي صوتي كلمه خوان جايگزين نمونه حرف خوان شد. در سال 1379 مبدل رایانه شخصی نوید عرضه شد. مبدل نوید کیبورد بریلی بود که با اتصال یک کارت صدای اختصاصی به کامپیوتر و نرم افزار های تبدیل متن به گفتار، زمینه استفاده بهتر نابینایان از کامپیوتر را فراهم می کرد. پس از فراهم کردن تجهیزات کمک آموزشی بریل و گویا برای نابینایان، ساخت دستگاهی برای انتقال مفاهیم تصویری به نابینایان نیز در دستور کار مدیران شرکت پکتوس قرار گرفت. در همین راستا، در سال 1379 سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش یک، تولید شد. نابینایان از طریق سیستم سروش، می توانند سوژه مورد نظر خود را که بر روی کاغذ های مخصوص برجسته شده لمس کرده و از طریق نرم افزار های طراحی شده، اطلاعات سوژه مورد نظر را به دست آورند. هم زمان با پروژه های تحقیقاتی شرکت پکتوس برای توسعه تجهیزات توانبخشی برای نابینایان، در سایر کشور های جهان نیز تولید این تجهیزات سیر صعودی یافته بود. تا پیش از سال 1380، نرم افزارهای DSR (DOS SCREEN READER) و WSR (WINDOWS SCREEN READER) نرم افزارهای screen reader تولیدی این شرکت بودند. اما ارائه نرم افزار جاز و توسعه همه جانبه این صفحه خوان، برنامه نویسان شرکت پکتوس را بر آن داشت تا به فکر فراهم کردن پوشش فارسی برای نرم افزار جاز باشند. از این رو، نام نرم افزار پکجاز بعنوان پوشش فارسی صفحه خوان جاز و مجموعه نوید بعنوان یک مجموعه از نرم افزارهای کاربردی بدون نیاز به صفحه خوان جاز، شامل شش نرم افزار قرآن، دیکشنری، کتابخانه الکترونیک، دفترچه یادداشت، شطرنج و ویرایشگر ارائه گردیدند. در سال 1381 و 1382، نرم افزارهای نويد 4 و پکجاز، مجموعه كاملي از ابزار هاي دسترسي نابينايان به كامپيوتر به زبان فارسی را فراهم کرد. با پیشرفت روز به روز سیستم های رایانه ای و تغییر پورت های کامپیوتری از پارالل به یو اس بی، سبب شد تا نسل دوم برجسته نگار (مانیتور و کیبورد بریل) تولید شود. برجسته نگار 2، نمايشگر لمسي بريل با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذيه، در سال 1384 عرضه شد. در همین سال نیز سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش 2، با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذیه ساخته شد. در اواسط دهه هشتاد، همچنان توسعه نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز و مجموعه نرم افزاری نوید، مورد توجه برنامه نویسان شرکت پکتوس بود. از این رو، مجموعه نويد 5 و پکجاز 8 مبتني بر موتور توليد صوت ماشيني در سال 1386 تولید و روانه بازار شد. چهار سال بعد یعنی در سال 1390، نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز با صدای انسانی مرد و زن ساخته و در اسفند ماه سال 92 عرضه شد.نسخه قابل تکثیر نرم افزار پکجاز در سال 92 توسط سازمان بهزیستی خریداری شد و به صورت رایگان در اختیار نابینایان و کمبینایان قرار گرفت. تا به حال این برنامه سه بار بروز رسانی شده که آخرین آپدیت آن نیز در اسفند ماه سال 94 عرضه شده است. به مرور زمان با افزایش حضور نابینایان در دانشگاه ها و به منظور دسترسی بهتر به منابع مطالعاتی، بهره گیری از فناوری های نوین آموزشی در دستور کار قرار گرفت. از این رو، در سال 1389 دستگاه برجسته نگار 3 با هدف استفاده انفرادی کاربران تولید شد. این نسل از دستگاه های مانیتور و کیبورد بریل، در ابعادی کوچکتر و با وزنی کمتر عرضه شد و قادر به پشتیبانی از 20 کاراکتر بریل است. همچنین در سال 1390، نرم افزار دکلمه (پخش کننده فایل های صوتی و متنی با فرمت دیزی) ارائه گردید. با عرضه نرم افزار دکلمه، ساخت نرم افزاری برای تولید کتب با فرمت دیزی ضروری به نظر میرسید. در همین راستا در سال 1392، نرم افزار تولید کتاب دیزی با نام تک گو، تولید شد. توسعه دستگاه برجسته نگار همواره جزء اهداف شرکت پکتوس محسوب می شود. در سال 1394، برجسته نگار با فناوری ( HID ) با دو قابلیت جدید نصب خودکار درایور ویندوز و امکان تنظیم سطح نقاط بریل (سفت یا نرم کردن نقاط بریل) تولید شد. یکی از اصلی ترین پروژه های شرکت پکتوس، در سال های اخیر، ارائه آخرین نسل از برجسته نگار های هوشمند موجود در بازار جهانی (BRAILLE NOTETAKER) بود. سر انجام این پروژه تحقیقاتی در اسفندماه سال 1396 تبدیل به یک محصول قابل عرضه در بازار شد و هم اکنون در مرحله نهایی بروز رسانی برنامه های خود قرار دارد. برجسته نگار هوشمند همراه یا همان نوت تیکر، دارای سیستم عامل لینوکس بوده و بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر، این امکان را به نابینایان میدهد متون خود را با فرمت های رایج ورد به صورت صوتی و بریل بخوانند، به دو زبان فارسی و انگلیسی تایپ کنند، موسیقی ها و کلیه فایل های صوتی خود را بشنوند، به گوشی اندروید خود متصل شوند و بسیاری امکانات دیگر که در این دستگاه گنجانده شده است. از سال 1392، در کنار تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری برای نابینایان، دسترس پذیر کردن خدمات مختلف اجتماعی در دستور کار شرکت پکتوس قرار گرفته است. این برنامه ها عمدتاً با همکاری انجمن نابینایان ایران پیگیری می شود. در همین راستا، دسترس پذیر کردن خدمات شعب بانکی برای نابینایان برای اولین بار در ایران در سال 1394 در پست بانک اجرایی شد. با طراحی یک نرم افزار و با کمک گرفتن از دستگاه برجسته نگار، نابینایان می توانند کلیه خدمات بانکی ارائه شده در شعب بانک ها را خود به صورت مستقل انجام دهند. دسترس پذیری موزه ها که یک مورد از آنها در موزه ایران باستان عملیاتی شده، یکی دیگر از مواردی است که شرکت پکتوس در دستور کار خود قرار داده است. این پروژه نیز در حال توسعه است. سامانه فروشگاهی نابینایان، یکی دیگر از خدمات جذاب شرکت پکتوس در زمینه دسترس پذیری خدمات مختلف اجتماعی برای نابینایان است. سامانه فروشگاهی نابینایان که اسفندماه سال 96 برای اولین بار در شعبه بیهقی فروشگاه شهروند عملیاتی شد، این امکان را به نابینایان می دهد تا خود به صورت مستقل از کلیه اقلام موجود در فروشگاه به همراه قیمت آنها مطلع شده و به واسطه طراحی یک نرم افزار که به بانک اطلاعات فروشگاه متصل است، اقلام خود را خریداری کرده و به وسیله مسئول سامانه فروشگاهی نابینایان، آن را از سطح فروشگاه جمعآوری کند. دسترس پذیر کردن سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های پر کاربرد اندرویدی نیز از دیگر کار های جاری شرکت پکتوس است که مهمترین آن، دسترس پذیری کامل سایت درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی www.iran.gov.ir است. شرکت پکتوس، با ایجاد یک سایت پویا در زمینه ی نابینایان و فناوری اطلاعات، تلاش دارد مسئولیت های اجتماعی خود را نیز جامع عمل پوشانده و از طریق این وبسایت نیز خدمات بیشتری به معلولان با آسیب بینایی عرضه کند. وبسایت pactos.net که با مدیریت امیر سرمدی از خبرنگاران و روزنامه نگاران نابینا و تعداد محدودی از نابینایان متخصص در زمینه آیتی اداره می شود، در صدد آن است خلأ اطلاعاتی یک وبسایت تخصصی در زمینه آموزش، فناوری و اخبار مرتبط با نابینایان چه در داخل و چه خارج از کشور را پر کند. پوشش اخبار نابینایان در رسانه های جهان، آشنایی با نابینایان برجسته خارج از کشور، پوشش اهم اخبار مربوط به نابینایان با گرداوری و تنظیم از رسانه های داخلی، مجموعه ثابت ترفند که شامل آموزش اپلیکیشن های پر کاربرد برای نابینایان است، معرفی سایت ها و نرم افزار های دسترس پذیر و دکه خبر دنیای موبایل و کامپیوتر که به بررسی خبر های روز حوزه تکنولوژی و فناوری می پردازد، از جمله مهمترین شرح وظایف وبسایت نابینایان شرکت پکتوس است. از شما کاربر گرامی خواهش مندیم، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق بخش تماس با ما در میان گذارید. شماره های تماس با شرکت پکتوس: 88810291-292
این نوشته در آموزشها و مطالب چند رسانه ای, آموزشی, ترفندها, مطالب ویژه ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *