آموزش ویرایش فایل PDF در گوگل درایو

فایل PDF یکی از فرمت های محبوب برای ذخیره  ی اسناد است؛ اما آیا می دانستید که می توانید این فایل ها را در گوگل درایو ویرایش کنید و به  اشتراک بگذارید؟

گوگل درایو (Google Drive)، یکی از برترین سرویس های ذخیره سازی آنلاین محسوب می شود که امکان مدیریت فایل های مشترک را با هر دستگاهی و در هر مکانی فراهم می کند. سازگاری آن با انواع فایل ها، گوگل درایو را به ابزاری بی نظیر برای افرادی تبدیل کرده است که به طور مکرر اسناد، تصاویر و پی دی اف ها را به اشتراک می گذارند و ویرایش می کنند. این انعطاف پذیری، کار روی پروژه ها و فعالیت های گروهی را آسان می کند.

اگر به ویرایش فایل PDF بدون تغییر قالب بندی آن نیاز دارید، با ما همراه شوید تا یاد بگیرید که چگونه می توانید فایل PDF خود را در گوگل درایو ویرایش کنید.

ورود به گوگل درایو

ابتدا از طریق نسخه ی وب به گوگل درایو بروید. برای ورود به سرویس ذخیره سازی ابری، گزینه ی Go To Drive را انتخاب کنید.

اگر قبلاً از گوگل درایو استفاده نکرده اید، لازم است فقط باید با ایمیل و رمز عبور جیمیل خود وارد شوید. پس از ورود موفقیت آمیز به گوگل درایو، فایل PDF مورد نظر را در فضای ذخیره سازی کامپیوتر خود آماده کنید تا در بخش بعدی به نحوه  ی ویرایش PDF در گوگل درایو بپردازیم.

ویرایش فایل PDF در گوگل درایو

اگر به صورت دورکاری فعالیت می کنید، استفاده از برنامه های کاربردی مبتنی بر سرویس ابری گوگل، ارتباط با همکارانتان را برایتان سریع تر و آسان تر می کند؛ زیرا هر فایلی را می توانید به سرعت با دیگران به اشتراک بگذارید و ویرایش ها را بلافاصله انجام دهید تا توسط دیگران مشاهده شود.

پس از ورود به گوگل درایو، با انتخاب دکمه ی New + در گوشه ی سمت چپ بالا، گزینه ی File Upload را مشاهده خواهید کرد. روی آن کلیک کنید تا پنجره ای برای انتخاب فایل PDF شما باز شود.

پس از بارگذاری فایل در Google Drive، روی فایل راست کلیک کنید تا گزینه ی Open with را ببینید. برای بازکردن PDF به عنوان یک فایل قابل ویرایش، Google Docs را انتخاب کنید. اگر فایل خود را نمی بینید، یک بار صفحه را رفرش کنید یا به قسمت My Drive وارد شوید.

هنگامی  که فایل شما در Google Docs باز شد، می توانید ویرایش را انجام دهید. پس از اتمام ویرایش، به File و Download و PDF بروید. با این کار فایل شما به عنوان فایل PDF جدید ذخیره و دانلود می شود.

پس از ذخیره ی فایل PDF تغییریافته، می توانید آن را ازطریق ایمیل ارسال کنید یا فایل PDF جدید خود را دوباره در Google Drive بارگذاری کنید تا بتوانید از هر دستگاهی به آن دسترسی داشته باشید.

ویرایش PDF بدون به هم ریختگی متن در گوگل درایو

هنگامی  که فایل PDF را به یک فایل Google Docs تبدیل می کنید، شاید ترتیب متن، سبک فونت، قالب بندی پاراگراف و تصاویر، کمی به هم بریزد. به  عبارت دیگر، ازآنجاکه فرمت PDF و Google Doc متفاوت است، فایل PDF شما با تبدیل به Google Doc، قالب بندی خود را از دست می دهد.

همچنین اگر PDF شما پیچیده تر و شامل تصاویر و جداول باشد، ممکن است قالب بندی آن دستخوش تغییر شود. این تغییرات به دلیل پشتیبانی نشدن نوع فرمت در Google Docs یا به دلیل روش خاص خواندن فایل های PDF توسط Google Docs رخ می دهد.

درهرحال، اگر فایل PDF با متن اصلی و تصاویر بسیار کمی دارید، بارگذاری PDF در گوگل داکس، ویرایش متن و تبدیل مجدد به PDF احتمالاً مشکلی ایجاد نخواهد کرد. اگر با فایل PDF پیچیده ای سروکار دارید، شاید مجبور شوید طور دیگری ویرایش را انجام دهید. با اینکه هر سرویس ذخیره سازی ابری، پی دی اف خوان رایگان ارائه می دهد، گوگل درایو با همکاری برنامه های کمکی، امکانات بیشتری را فراهم می کند. Lumin یکی از این برنامه های ویرایش PDF رایگان است.

ویرایش فایل در Lumin بسیار ساده است. فقط PDF را در Google Drive باز کنید و Lumin را از فهرست کشویی Open with انتخاب کنید. البته توجه داشته باشید که شاید به اتصال اکانت گوگل خود نیاز داشته باشید.

پس از انجام ویرایش می توانید با انتخاب آیکون فلش در سمت راست بالا، فایل را در کامپیوتر یا همان گوگل درایو ذخیره کنید.

گوگل درایو به عنوان یک ابزار دم دستی برای ویرایش فایل های PDF گزینه ی مناسبی است؛ با این حال، شاید برای اعمال برخی تغییرات، به نرم افزار PDF خاصی نیاز داشته باشید.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 9 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *