آموزش ساخت نظرسنجی در واتساپ

با استفاده از قابلیت نظرسنجی در واتساپ، روند تصمیم گیری ها را ساده کنید.

در گروه های واتساپی، هرچه تعداد افراد عضو گروه بیشتر باشد، تصمیم گیری دشوارتر است. حتی تصمیم گیری درباره ی بهترین زمان برای برگزاری دورهمی دوستانه می تواند منجر به انبوهی از پیشنهادها شود که به  مرور در بالای صفحه ی چت گم می شوند و شما را مجبور می کنند وقت زیادی را برای پیدا کردن پیام های مربوطه تلف کنید.

خوشبختانه راهی ساده برای تصمیم گیری گروهی در واتساپ وجود دارد. این پیام رسان به شما امکان می دهد در صفحه ی چت، نظرسنجی ایجاد کنید تا همه ی افراد گروه بتوانند رأی خود را در آن ثبت کنند. در ادامه نحوه ی ساخت نظرسنجی در واتساپ را آموزش می دهیم.

آموزش ساخت نظرسنجی در واتساپ

ساخت نظرسنجی در واتساپ آسان است و فقط چنددقیقه طول می کشد. ما در این آموزش از گوشی اندرویدی استفاده کردیم اما روند انجام این کار با گوشی آیفون نیز تقریباً مشابه است.

اپلیکیشن واتساپ (WhatsApp) را باز کنید.

به صفحه ی مخاطب یا گروهی که می خواهید نظرسنجی را برایشان ارسال کنید، بروید.

در گوشی   اندرویدی روی آیکون گیره ضربه بزنید. در iOS باید آیکون + را انتخاب کنید.

نظرسنجی (Poll) را انتخاب کنید.

سوال خود را در قسمت Question بنویسید.

شما می توانید حداکثر ۱۲ گزینه را در قسمت Options اضافه کنید.

اگر می خواهید ترتیب گزینه ها را تغییر دهید، تنها باید روی آیکون همبرگری ضربه بزنید و نگه دارید. سپس می توانید آن را به جایگاه دلخواه خود منتقل کنید.

شما می توانید دکمه ی Allow multiple answers را خاموش کنید تا شرکت کنندگان تنها بتوانند یک گزینه را انتخاب کنند.

در آخر روی آیکون سبزرنگ ارسال ضربه بزنید.

چطور به نظرسنجی های واتساپ پاسخ دهیم؟

شرکت کنندگان در نظرسنجی می توانند با ضربه زدن روی هریک از گزینه ها، نظرشان را ثبت کنند. برای حذف رأی نیز باید دوباره روی همان گزینه ضربه بزنند.

اگر فردی که فرم نظرسنجی را ساخته، قابلیت انتخاب هم زمان چند گزینه  را خاموش کند، شرکت کنندگان فقط می  توانند یک گزینه را انتخاب کنند. در غیر این صورت، اگر قابلیت انتخاب هم زمان چند گزینه  روشن باشد، می توانند چندین گزینه را انتخاب کنند.

چطور نتایج نظرسنجی واتساپ را مشاهده کنیم؟

پس از ساخت نظرسنجی در واتساپ، می توانید نتایج نهایی را ببینید. روی گزینه ی View votes در پایین نظرسنجی ضربه بزنید. پاسخ های تمام افراد شرکت کننده و گزینه های دارای بیشترین رأی را در بالا خواهید دید. برای حفظ امنیت، شماره همراه افراد شرکت کننده در نظرسنجی نمایش داده نمی شود.

حفظ اطلاعات شخصی  شما در واتساپ موضوع بسیار مهمی است؛ با آموختن روش بکاپ گرفتن از واتساپ می توانید تا حدود زیادی به آن جامه ی عمل بپوشانید.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − دو =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *