نسخه ی ویندوزی مرورگر سامسونگ منتشر شد

نسخه ی ویندوزی مرورگر سامسونگ رسماً منتشر شد. این نسخه بر پایه ی موتور کرومیوم توسعه داده شده است.

گوشی ها و تبلت های اندرویدی به صورت پیش فرض به مرورگر کروم برای وب گردی مجهزند؛ اما بسیاری از شرکت های گوشی ساز ازجمله سامسونگ نیز مرورگر اختصاصی دارند. مرورگر این شرکت که با نام Samsung Internet شناخته می شود، روی مدل های مختلف گوشی سامسونگ به صورت پیش فرض نصب است.

تا زمانی که کروم روی دستگاه نصب شده است، کمتر کسی حاضر می شود که سراغ مرورگر پیش فرض سامسونگ برود؛ با این حال، کاربرانی که از Samsung Internet استفاده کرده اند، عموماً از آن رضایت دارند.

سامسونگ با هدف دستیابی به کاربران بیشتر، مرورگر اختصاصی خود را برای کامپیوترها و لپ تاپ های ویندوزی منتشر کرده است. اپلیکیشن ویندوزی Samsung Internet را همین حالا می توان ازطریق مایکروسافت استور (فروشگاه داخلی ویندوز) دانلود کرد.

نسخه ی دسکتاپ Samsung Internet همچون سایر مرورگرها تاریخچه ی جست و جو را در بین لپ تاپ و گوشی همگام سازی می کند؛ البته سامسونگ فعلاً همگام سازی کامل را اعمال نکرده است.

هم اکنون می توانید در مرورگر دسکتاپ Samsung Internet وارد حساب سامسونگ شوید تا اطلاعات همگام سازی شوند. با این کار به تاریخچه ی جست و جو، بوکمارک ها، صفحات ذخیره شده ها و تب های بازشده دسترسی خواهید داشت؛ اما فعلاً از دسترسی به رمزهای عبور خبری نیست.

نخستین باری که Samsung Internet را در ویندوز اجرا می کنید، این مرورگر به شما امکان می دهد که سراغ ایمپورت کردن تاریخچه ی جست و جو و بوکمارک ها و اطلاعات این چنینی از سایر مرورگرها ازجمله گوگل کروم و مایکروسافت اج بروید. امکان ایمپورت کردن بوکمارک ها ازطریق فایل HTML نیز وجود دارد.

مرورگر Samsung Internet در ویندوز از سرویس های مسدودکننده ی تبلیغات و افزونه پشتیبانی می کند، حالت ناشناس دارد و به تم روشن و تاریک مجهز است. این مرورگر همچون کروم و اج برپایه ی موتور کرومیوم ساخته شده است و از تعداد بسیار زیادی افزونه بهره می گیرد.

وقتی می خواهید افزونه برای سامسونگ اینترنت نصب کنید، وارد فروشگاه آنلاین کروم می شوید. البته فعلاً امکان نصب افزونه ها وجود ندارد. ظاهراً Samsung Internet هنوز به طور کامل برای ویندوز بهینه نشده است و اسکرول کردن روان انجام نمی گیرد؛ به حدی که انگار مرورگر از نرخ نوسازی ۶۰ هرتز هم پشتیبانی نمی کند.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *