آموزش حذف حساب کاربری سامسونگ

اگر به هر دلیلی قصد دارید اکانت سامسونگ خود را برای همیشه حذف کنید، در مقاله ی پیش رو با روش های انجام این کار آشنا خواهید شد.

اگر به تازگی تصمیم گرفته اید از سامسونگ به برند دیگری مهاجرت کنید، دیگر به اکانت سامسونگ نیازی نخواهید داشت و با پشت سر گذاشتن مراحلی، به راحتی می توانید اکانت سامسونگ خود را برای همیشه حذف کنید.

با ساخت اکانت سامسونگ به خدمات و امکانات متنوعی ازجمله ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری اطلاعات و همگام سازی دستگاه های مختلف دسترسی خواهید داشت. با این حال، چنانچه به هر دلیلی اعم از نگرانی های امنیتی یا انتقال به سرویسی دیگر، قصد دارید اکانت سامسونگ را حذف کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پیش از شروع، به این نکته توجه کنید که حذف اکانت سامسونگ ممکن است به از دست دادن اطلاعات و امکانات مهمی منجر شود و شما را از قابلیت هایی همچون Find My Mobile و Samsung Cloud و Samsung Pass محروم کند.

حذف اکانت سامسونگ در کامپیوتر

تنها راهی که برای حذف اکانت سامسونگ پیش رو دارید، ازطریق مرورگر دسکتاپ یا موبایل است. درواقع، با انجام مراحل حذف اکانت در گوشی که در ادامه خواهیم گفت، اکانت سامسونگ فقط از دستگاه حذف خواهد شد و برای حذف همیشگی آن باید ازطریق مرورگر اقدام کنید.

برای این کار، ابتدا به سایت Samsung account وارد شوید و سپس فرایند زیر را برای حذف حساب کاربری دنبال کنید:

به حساب سامسونگ خود وارد شوید.

روی بلوک نمایه  و سپس Manage Samsung account ضربه بزنید تا صفحه ی تنظیمات حساب سامسونگ باز شود.

حالا روی حذف حساب (Delete account) کلیک کنید.

در این مرحله، سامسونگ گوشزد می کند که با حذف اکانت، دیگر نمی توانید از سرویس های مرتبط استفاده کنید؛ بنابراین، تأیید کنید که متوجه عواقب حذف حسابتان هستید.

اکنون روی Delete کلیک کنید تا پنجره ی احراز هویت باز شود.

رمز عبور حساب سامسونگ خود را در پنجره ی مدنظر وارد کنید و برای تأیید حذف روی Done ضربه بزنید.

پس از حذف اکانت، ایمیلی مبنی بر تأیید حذف اکانت سامسونگ خود دریافت خواهید کرد. گفتنی است که پس از حذف کامل اکانت، دیگر امکان بازیابی حساب کاربری را نخواهید داشت و چنانچه به حساب جدیدی نیاز دارید، می توانید مراحل ساخت اکانت سامسونگ را مجدداً پیش ببرید.

با این حال، اگر قرار است به طور کلی از سامسونگ فاصله بگیرید، با حذف اکانت می توانید آسوده خاطر باشید که سامسونگ دیگر به اطلاعاتتان دسترسی نخواهد داشت. افزون بر این، اگر قصد دارید گوشی فعلی تان را با مدل دیگری از این برند جایگزین کنید، نباید اکانتتان را کاملاً حذف کنید.

حذف اکانت سامسونگ از گوشی

اگر قصد دارید گوشی فعلی خود را بفروشید یا واگذار کنید، توصیه می کنیم با ریست فکتوری تمام اطلاعات موجود در دستگاه را حذف کنید؛ اما اگر فقط به حذف اکانت سامسونگ از گوشی فکر می کنید، مراحل زیر را برای انجام این کار پیش ببرید:

تنظیمات گوشی را باز کنید و روی نام و تصویر نمایه در بالای صفحه ضربه بزنید.

به پایین بروید و Sign out را انتخاب کنید تا فرایند حذف حساب شروع شود.

در این بخش، سرویس هایی را مشاهده می کنید که پس از حذف حساب، دیگر به آن ها دسترسی نخواهید داشت؛ البته به غیر از Contact profile که درصورت تمایل می توانید با علامت زدن گزینه ی Keep profile مانع از حذف مخاطبان شوید.

اکنون برای احراز هویت و تأیید حذف حساب، روی Sign out ضربه بزنید.

در این مرحله، باید هویت خود را با استفاده از بیومتریک یا رمز عبور تأیید کنید.

پس از واردکردن رمز، روی OK در گوشه ی پایین سمت راست ضربه بزنید تا اکانتتان برای همیشه حذف شود.

حذف اکانت سامسونگ بدون رمز

متأسفانه حذف اکانت سامسونگ بدون داشتن رمز عبور امکان پذیر نیست و چنانچه رمز عبورتان را فراموش کرده اید، بهترین راهی که پیش رو دارید، بازیابی رمز عبور و سپس انجام مراحل بالا برای حذف حساب کاربری است.

اگر تاکنون به حساب سامسونگ وارد نشده باشید، پس از واردکردن ایمیل، کافی است روی گزینه ی Forgot password کلیک و باتوجه به مراحل گفته شده در ایمیل، رمز جدیدتان را انتخاب کنید. پس از تعیین پسورد جدید، به راحتی می توانید مراحل عنوان شده را برای حذف اکانت سامسونگ دنبال کنید.

در صورتی که پیش از این به Samsung account وارد شده اید، با رفتن به بخش Security نیز به گزینه ی Forgot password دسترسی خواهید داشت.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *