تسهیل استفاده ی نابینایان از قطار های شهری در لندن با برنامه ی NaviLens

چندین شرکت با همکاری یکدیگر برنامه ای آزمایشی توسعه داده اند که به افراد نابینا یا کم بینا کمک می کند به راحتی از قطارهای شهری لندن استفاده کنند.

چندین شرکت در لندن به منظور کمک به افراد نابینا یا کم بینا یک برنامه آزمایشی به نام NaviLens توسعه داده اند. این برنامه به مدت شش ماه در چندین ایستگاه قطار مورد آزمایش قرار می گیرد. این برنامه برای دسترسی افراد نابینا و کم بینا به اطلاعات در زمینه تعامل با محیط اطراف، به ویژه در مناطق شلوغ مانند ایستگاه های قطار طراحی شده است.

برنامه NaviLens از کدهای هوشمند تقویت شده برای تشخیص تصویر افراد استفاده می کند، این فناوری پیش از این در متروی نیویورک، بارسلونا و لس آنجلس به کار گرفته شده است. حتی در سوپرمارکت ها نیز برای ارائه اطلاعات در زمینه مواد تشکیل دهنده استفاده می‎‏ شود. برنامه یادشده با اسکن کدهای هوشمند این امکان را فراهم می کند که افراد راهنمایی های صوتی و اطلاعات عملی در مورد سفر خود را دریافت کنند. این برنامه می تواند توضیحاتی در مورد عناصر فیزیکی، نشانه های راهنمایی رانندگی و ورود و خروج وسایل نقلیه در زمان واقعی را ارائه دهد.

در طول دوره آزمایشی برنامه NaviLens، اعلان های صوتی در ایستگاه ها منتشر می‎ شود، اطلاعات موجود در کدهای هوشمند در واقعیت افزوده منتقل می‎‎ شود و به افرادی که با موانع زبانی رو به رو هستند یا با شهر لندن ناآشنا هستند، کمک می کند. همچنین، اطلاعات را به ۳۳ زبان مختلف ارائه می دهد.

برنامه NaviLens ویژگی های قابل توجهی را برای افراد کم بینا یا نابینا ارائه می دهد و کمک می کند شبکه حمل ونقل لندن برای همه افراد قابل دسترسی باشد. افراد می توانند با استفاده از این برنامه به آسانی سفر کنند و از شهر لندن لذت ببرند. این آزمایش یک مشارکت هیجان انگیز است که با همکاری مشترک برای بهبود تجربه افرادی که نابینا یا کم بینا هستند، عمل می کند.

پیمایش در ایستگاه های قطار می تواند برای افراد نابینا یا کم بینا تجربه دلهره آور و اضطراب آوری باشد. این افراد برای حرکت در ایستگاه های قطار با مشکل مواجه می‎ شوند، زیرا نمی توانند تابلوها یا علائم را تشخیص دهند، بنابراین استفاده از برنامه هایی مانند NaviLens می تواند به آن ها کمک کند.

منبع: ایمنا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × چهار =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *