ربات سگ با هوش مصنوعی به یاری نابینایان می آید

این روبات به افراد نابینا و مبتلا به زوال عقل کمک می کند تا از خود مراقبت کنند و راه خود را بیابند و حتی فشار خون آن ها را اندازه گیری می کند.

پژوهشگران به جای سگ های زنده و معمولی، روبات سگ برای نابینایان ساختند.

روبات سگ به نام “تِفی” که دارای هوش مصنوعی است، یک پیشنهاد حمایتی ایمن برای افراد نابینا و اقوام آنان است. این روبات توسط پژوهشگران انستیتوی فناوری های فیزیکی و اطلاعاتی در شورای ملی تحقیقات اسپانیا طراحی و ساخته شده و نام آن مخفف اول کلمات این موسسه است. این روبات به افراد نابینا و مبتلا به زوال عقل کمک می کند تا از خود مراقبت کنند و راه خود را بیابند و حتی فشار خون آن ها را اندازه گیری می کند.

این روبات در نمایشگاه اکوسیستم های فردا که به فناوری ها و نوآوری ها می پردازد به نمایش درآمد.

مخترع روبات گفت: این ربات برای افراد نابینا و کمک به اقوام آن ها و همچنین کسانی که سالخورده مبتلا به زوال عقل دارند، طراحی شده است. این روبات با گوگل ارتباط دارد، بنابراین از طریق نقشه های گوگل و همچنین با تلفن های همراه برای تماس های اضطراری ارتباط برقرار می کند.

این روبات دارای ویژگی های خاص مانند حسگر های دود و آتش سوزی محل نگهداری سالمند و زوال عقلی است و دارای ساعت ها و دستگاه هایی است که فشار خون آن ها را بررسی می کنند و بنابراین می توانند به بستگان آن ها اطلاع دهد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − دو =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *