معرفی بهترین اپلیکیشن های قفل برنامه برای گوشی

برای حفاظت از حریم شخصی و داده هایمان باید از بهترین روش های امنیتی استفاده کنیم. از این رو در این مقاله بهترین برنامه های قفل برنامه را معرفی کرده ایم

امنیت این روزها دغدغه اولیه همه است. داشتن یک گوشی هوشمند به این معنی است که باید بیشتر از همیشه مراقب داده های شخصی خود باشید.

برنامه های قفل برنامه در درجه اول برای اطمینان از ایمنی برنامه استفاده می شود. این گزینه به ویژه در زمانی که ممکن است تلفن شما به دست افراد اشتباه بیفتد و مورد سوء استفاده قرار گیرد، اهمیت پیدا می کند. علاوه بر این، برخی از فایل ها، اسناد، تصاویر یا برنامه های کاربردی مرتبط با بانک در گوشی ها وجود دارد که باید به بهترین روش از آن ها محافظت کرد. اینجا است که قفل برنامه های گوشی برای شما مفید خواهند بود.

با استفاده از برنامه های ایمن قفل کننده اپ های گوشی، محافظت از داده  ها، فایل ها و سایر اپ های گوشی  آسان تر از همیشه است. از آنجایی که برنامه های قفل برنامه یک لایه امنیتی دیگر بر روی داده  ها ایجاد می کنند، احتمال نشت داده ها کمتر از همیشه می شود.

اگر به دنبال بهترین قفل برنامه های گوشی هستید، احتمالاً امنیت داده ها و اطلاعاتتان به قدری برایتان ارزشمند است که باید از بهترین نرم افزار مدیریت پسورد نیز اطلاع داشته باشید.

برای اطمینان از حداکثر امنیت، باید بهترین برنامه های قفل برنامه را در اختیار داشته باشید. بهترین قفل برنامه باید بیشترین حد امنیت را برای همه برنامه ها، از جمله گزارش تماس ها و برنامه پیام ها، فراهم کند. پیدا کردن قفل برنامه مناسب در چنین بازار اشباع شده ای که پر از برنامه های مشکوک و نه چندان قابل اطمینان است، یک کار چالش برانگیز است که وقت و انرژی زیادی طلب می کند. به همین دلیل است که در این مقاله به معرفی بهترین برنامه های قفل برنامه اندروید و iOS پرداخته ایم.

برنامه های قفل اپلیکیشن چگونه کار می کنند؟

هدف اصلی هر اپ قفل برنامه محافظت از محتوای برنامه است. هنگامی که یک برنامه قفل را نصب می کنید، از شما تنظیم رمز عبور، ثبت اثر انگشت یا احراز هویت چهره تان را درخواست می کند.

پس از اینکه روش بازگشایی قفل را مشخص کردید، از این پس قبل از ورود به مجموعه برنامه های تعیین شده و محافظت شده با قفل، همیشه ابتدا باید قفل آن ها را باز کنید. در صورت عدم موفقیت، نمی توانید وارد این برنامه ها شوید.

برخی از این قفل برنامه های گوشی به کاربران امکان می دهند تصویر شخصی که قفل برنامه را با کد اشتباه باز می کند، از طریق دوربین جلو ثبت کنند. با این ویژگی می توانید افرادی که سعی در نقض حریم شخصی تان دارند را شناسایی کنید.

اکنون که با کاربرد برنامه های قفل گوشی آشنا شدید،  بهتر است بدون فوت وقت به سراغ معرفی بهترین برنامه های قفل برنامه اندروید و iOS برویم.

بهترین برنامه های قفل برنامه اندروید و iOS

قفل کردن برنامه ها در آیفون و گوشی های اندرویدی بدون نصب برنامه های شخص ثالث نیز امکان پذیر است. در مدل های مختلف گوشی های اندرویدی روش قفل کردن اپ ها متفاوت است. برای مثال می توانیم بگوییم اگر نمی خواهید برنامه اضافی روی گوشی سامسونگتان نصب کنید،  برنامه Secure Folder بهترین قفل برنامه سامسونگ است. این قابلیت به روشی متفاوت در آیفون نیز وجود دارد که در انتهای مقاله به آن می پردازیم.

با وجود روش های داخلی برای قفل کردن برنامه ها در گوشی های هوشمند، اپ های شخص ثالث مفیدی در بازار وجود دارند که شاید ترجیح بدهید از آن ها استفاده کنید. برای آشنایی با این اپ ها و دانلود بهترین قفل برنامه، ادامه مقاله را دنبال کنید.

بهترین برنامه های قفل برنامه اندروید
۱. اپلیکیشن Norton App lock

به احتمال زیاد می دانید که Norton یکی از محبوب ترین نرم افزارهای آنتی ویروس در جهان است. بسیاری از کاربران نمی دانند که Norton یک برنامه قفل برنامه سبک، سریع و رایگان برای اندروید نیز ارائه  می کند.

قفل برنامه نورتون به شما امکان می دهد با تنظیم یک پترن، اثر انگشت، رمز عبور یا پین چهار رقمی از برنامه های خود در برابر دسترسی ناخواسته محافظت کنید. با این اپ علاوه بر اینکه می توانید برنامه های گوشی خود را قفل کنید، می توانید ویدیوها، عکس ها و داده های شخصی خود را از ورود غیرقانونی، محفوظ نگه دارید.

Norton App Lock همچنین می تواند از حذف نصب برنامه ها روی گوشی توسط مزاحمان شخص ثالث جلوگیری کند. با ویژگی sneak-peek رد پای فرد متجاوزی که پترن، رمز عبور یا پین اشتباهی را برای باز کردن برنامه های گوشی شما استفاده کرده است، ثبت می شود.

این اپ قفل برنامه، بدون تبلیغات با کاربری آسان، لیستی از برنامه های موجود در گوشی تان را که فکر می کند باید قفل شوند، به شما پیشنهاد می کند.

در مجموع، این نرم افزار امنیتیِ قفل برنامه های گوشی پر از ویژگی های عالی است که کار خود را به خوبی هرچه بهتر انجام می دهد.

۲. اپلیکیشن IVY AppLock

اگر به دنبال برنامه ای هستید که تقریباً از همه برنامه های تلفن شما محافظت کند، باید IVY AppLock را امتحان کنید. این برنامه رایگان در فروشگاه گوگل پلی در دسترس است و استفاده از آن آسان است.

می توانید با اپلیکیشن قفل برنامه Ivy از برنامه هایی مانند واتساپ، ایمیل، گالری، مخاطبین، ویدیوها و موارد دیگر محافظت کنید. مانند اکثر قفل های برنامه گوشی های هوشمند، این ابزار به شما امکان می دهد با استفاده از سیستم قفل پترن یا پین از تلفن، برنامه ها و پوشه های خود محافظت کنید. این دو گزینه برای محافظت از برنامه های شما در برابر سایر افراد کاملاً خوب عمل می کنند.

برنامه IVY AppLock می تواند از افرادی که سعی کرده اند به هر یک از برنامه های تلفن شما دسترسی پیدا کنند اما موفق نشده اند، عکس بگیرد. همچنین اگر نمی خواهید دیگران بدانند که از قفل برنامه استفاده می کنید، این برنامه به شما امکان می         دهد از یک آیکن جعلی برای جایگزین کردن ویژگی قفل برنامه استفاده کنید. می توانید از یک آیکن جعلی مانند ماشین حساب، تقویم یا دفترچه یادداشت استفاده کنید.

نقطه ضعف استفاده از این برنامه وجود تبلیغات است که احتمالاً برای بسیاری از ما آزاردهنده است.

۳. اپلیکیشن App Lock – Secure Your Apps

یکی از بهترین قفل های برنامه برای اندروید، App Lock ساخت Systweak است که با اثر انگشت پترن و رمز عبور کار می کند. این قفل برنامه اندروید یکی از هوشمندترین و بهترین اپلیکیشن ها برای قفل کردن اپلیکیشن های نصب شده روی اندروید شما و حفظ امنیت اطلاعات محرمانه تان است.

App Lock دارای یک گزینه تنظیم مجدد رمز عبور آسان برای تنظیم یک رمز عبور جدید است. درصورتی که رمز را فراموش کنید، می توانید با دریافت ایمیل به بازیابی آن بپردازید.

این برنامه داده های کاربر را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذارد و مصرف شارژ باتری گوشی را بالا نمی برد. البته باید بگوییم که تبلیغات آن ممکن است برای شما آزاردهنده باشد.

۴. اپلیکیشن «قفل برنامه ها – اثر انگشت»

اپلیکیشن «قفل برنامه ها – اثر انگشت»، بهترین قفل برنامه فارسی برای اندروید است. این اپ با پترن، اثر انگشت و رمز عبور، از حریم خصوصی شما محافظت می کند.

با قفل کننده برنامه می توانید همه برنامه ها را قفل کنید تا در برابر دسترسی غیرمجاز از حریم خصوصی خود محافظت کنید. فقط یک کلیک برای قفل کردن برنامه ها و ایمن کردن تلفنتان کافی است.

امکان مخفی کردن عکس ها و ویدئوها، استفاده از چندین نوع قفل و ثبت عکس از افراد غیر مجازی که قصد دسترسی به گوشی شما را دارند از قابلیت های این قفل برنامه فارسی است.

البته این اپلیکیشن ویژگی های اضافی زیادی دارد که ممکن است برایتان جالب باشد. قفل کردن برنامه های جدید با شناسایی آن ها پس از نصب، قفل کردن بی درنگ برنامه ها، سفارشی سازی زمان قفل مجدد، حفاظت پیشرفته با مخفی کردن برنامه از لیست برنامه های اخیر برای جلوگیری از یافتن آن توسط دیگران، بازنشانی رمز عبور در صورت فراموشی از ویژگی های اضافی اپ مذکور است.

۵. اپ Applock Pro

AppLock Pro یکی از محبوب ترین قفل های برنامه است که به کمک آن می توان برنامه ها یا عکس ها را به راحتی قفل کرد. این اپلیکیشن تمامی سطوح احراز هویت از جمله تایید چهره را برای چندین اپلیکیشن فراهم می کند.

به کمک قابلیت ثبت تصویر می توانید از افرادی که سعی در نفوذ به حریم خصوصی تلفن شما داشته اند، آگاه شوید. افزون بر این با این برنامه می توانید از پترن های مختلف استفاده کرده و تم ها را بر اساس آن سفارشی کنید. این برنامه یک صفحه کرش جعلی دارد تا همه چیز واقعی تر به نظر برسد. اینگونه وقتی کسی سعی می کند یکی از برنامه های قفل شده را باز کند، یک پیام خطای جعلی نشان داده می شود.

۶. اپلیکیشن Perfect AppLock

Perfect AppLock بیشتر سیستم احراز هویت ارائه شده توسط سایر برنامه های مشابه را فراهم می کند، اما برتری آن امکان استفاده از ژست های حرکتی است. به کمک این برنامه قفل کننده می توانید هر تعداد برنامه ای را که می خواهید با قفل کردن ایمن تر کنید. همچنین می توانید از این ابزار برای قفل کردن داده های اینترنت، وای فای و بلوتوث خود استفاده کنید. با Perfect حتی می توانید تماس های ورودی و خروجی را قفل کنید؛ این بدان معناست که هیچ فرد دیگری نمی تواند بدون اجازه وارد فهرست تماس های شما شود.

قسمت جالب این است که در بخش Watchdog می توانید تصویر فردی که سعی داشته بی اجازه به برنامه هایتان وارد شود، نوع الگوی امتحان شده و تاریخ آن را ببینید.

گفتنی است که این قفل برنامه رایگان برای اندروید از تبلیغات پشتیبانی می کند اما نسخه پولی آن بدون تبلیغات است.

بهترین برنامه های قفل برنامه iOS

برای قفل کردن برنامه ها در iOS تنها می توانید از روش های موجود برای قفل کردن برنامه های آیفون که به واسطه خود گوشی قابل انجام است، استفاده کنید.

درست است که اپ هایی برای قفل برنامه در آیفون وجود دارد، اما این برنامه های شخص ثالث فقط روی دستگاه های جیلبریک کار می کنند.

اگرچه ممکن است باز کردن قفل امکانات جدید سفارشی سازی و دسترسی به برنامه های جدید در آیفون وسوسه انگیز باشد، اما بهتر است هیجانی عمل نکنید. جیلبریک کردن آیفون، دستگاه شما را در معرض آسیب پذیری های امنیتی قرار می دهد.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 2 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *