ثبت نام در تلگرام بدون سیمکارت امکان پذیر شد

جدیدترین به روزرسانی تلگرام افزون بر اعمال تغییراتی در بخش تاپیک و صفحه ی تنظیمات، ساخت حساب کاربری را بدون داشتن سیم کارت ممکن می کند.

تلگرام در جدیدترین آپدیت، ایجاد حساب کاربری را بدون داشتن سیم کارت ممکن کرده است. کاربران تلگرام همچنین می توانند تایمری همگانی برای حذف خودکار پیام در تمامی چت های جدید، تنظیم کنند. بخش عنوان (Topic) از این پس یک سری قابلیت های جدیدتر دارد و برای گروه هایی که دارای بیش از ۱۰۰ مشترک هستند دردسترس قرار می گیرد.

تلگرام از زمان آغازبه کار همواره برای ایجاد حساب کاربری نیازمند سیم کارت بوده است، با این حال کاربران می توانستند با ورود به صفحه ی تنظیمات، شماره ی خود را از افراد غریبه پنهان کنند. همچنین در صفحه ی تنظیمات می توان پیدا شدن حساب کاربری ازطریق شماره موبایل را غیر ممکن کرد.

قابلیت جدید تلگرام که بر پایه ی پلتفرم فرگمنت کار می کند، به شما امکان می دهد بدون داشتن سیم کارت واقعی حساب کاربری بسازید. البته تلگرام برای ایجاد حساب همچنان به شماره نیاز دارد و این پیش نیاز به طور کامل حذف نشده است. برای ساخت حساب بدون داشتن سیم کارت باید یکی از شماره هایی را که در فرگمنت ارائه می شود تهیه کنید. این شماره ها رایگان نیستند.

تلگرام در سال ۲۰۱۳ پیام های خودحذف شونده را معرفی کرد. کاربران تلگرام می توانند پیام های خود و طرف مقابل را بدون این که هیچ اثری از آن ها باقی بماند حذف کنند. همچنین می توان تایمر حذف خودکار تعیین کرد تا بعد از زمانی مشخص، تمامی پیام های موجود در یک صفحه ی چت پاک شوند.

جدیدترین قابلیت تلگرام که حذف خودکارِ همگانی نام دارد، به شما امکان می دهد پیام های موجود در چت های جدید را به طور کامل حذف کنید. تلگرام می گوید چت های فعلی شما تحت تأثیر این قابلیت قرار نمی گیرند، اما با ورود به مسیر Settings > Privacy & Security > Auto-Delete Messages به راحتی می توانید قابلیت حذف همگانی را روی حساب های بیشتری اعمال کنید.

تلگرام در به روزرسانی قبلی، به ادمین گروه های بزرگ امکان داد بحث های مختلف را در داخل «تاپیک ها» دسته بندی کنند. بخش تاپیک تلگرام عملکردی مشابه انجمن های قدیمی اینترنت دارد، اما به فناوری های روز مجهز است. تلگرام می گوید در جدیدترین نسخه ی تاپیک قابلیت های بیشتری اضافه شده اند.

گروه هایی که تاپیک دارند، در حالت دو ستونه باز می شوند تا بتوانید به سرعت به چت های قبلی خود دسترسی پیدا کنید. گروه ها از این پس تاپیک پیش فرضی به نام General دارند که حاوی پیام های قدیمی است و تمامی کاربران می توانند به آن دسترسی پیدا کنند. ادمین ها می توانند نام این تاپیک را تغییر دهند یا آن را پنهان کنند. تلگرام می گوید گروه ها می توانند پنج تاپیک را سنجاق کنند. هر تاپیک از تعداد نامحدودی پیام سنجاق شده پشتیبانی می کند.

تلگرام با داشتن ماهانه ۷۰۰ میلیون کاربر فعال، میزبان پیام های اسپم زیادی است. ادمین گروه ها معمولاً برای مقابله با اسپم از بات های متفرقه استفاده می کنند. در به روزرسانی جدید، ادمین گروه هایی با بیش از ۲۰۰ عضو می توانند قابلیت Aggressive Anti-Spam را که بر الگوریتم های اختصاصی تلگرام اتکا می کند فعال کنند.

مدت ها است کاربرانی در تلگرام که نام کاربری عمومی دارند می توانند کد QR بسازند تا سریعاً با بقیه ی افراد تعامل برقرار کنند. به لطف به روزرسانی جدید، کسانی که نام کاربری ندارند نیز می توانند کد QR موقتی بسازند. بقیه ی کاربران با اسکن کردن این کد می توانند شما را به فهرست مخاطبان خود اضافه کنند.

تلگرام می گوید کاربران نسخه ی iOS از این پس می توانند از موتور جستجوی ایموجی که قبلا برای کاربران اندروید ارائه شده بود استفاده کنند. تلگرام همچنین صفحه ی Storage Usage را در اندروید بازطراحی و شبیه نسخه ی iOS کرده است. این صفحه ی جدید مشخص می کند که هر صفحه ی چت چقدر فضا از گوشی شما را اشغال کرده است.

نسخه ی جدید تلگرام ایموجی های سفارشی بیشتری برای کاربران پریمیوم دارد و تعداد بیشتری از ایموجی های عادی را تعاملی می کند.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × دو =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *