آموزش روش های حذف پسورد فایل پی دی اف

گاهی فایل های PDF با گذرواژه محافظت می شوند؛ اما با روش های مختلفی می توان پسورد تعبیه شده روی این نوع اسناد را حذف کرد.

برخی از فایل های PDF رمز عبور دارند و شما باید هر زمان که می خواهید از این قبیل فایل ها استفاده کنید، رمز عبور مربوط به آن را وارد کنید تا بتوانید محتویاتشان را مشاهده کنید. اگر از امنیت مکانی که فایل های خود را در آن نگه می دارید، مطمئن اید، برای راحتی بیشتر، می توانید پسورد فایل مدنظر را حذف کنید.

در این مقاله، دو روش را برای انجام این کار بررسی می کنیم: روش اول، راحت ترین روش در اکثر سیستم عامل ها به کارگیری اپلیکیشن هایی است که در حال حاضر در اختیار دارید و روش دوم، استفاده از نرم افزار Adobe Acrobat است. هر دو روش زمانی عملی خواهند بود که رمز عبور فایل PDF مدنظر را در اختیار داشته باشید؛ وگرنه روش ساده ای برای انجام این کار وجود ندارد و حذف این قبیل پسورد ها نیازمند مراحل پیچیده ای خواهد بود.

راحت ترین روش: چاپ PDF

این روش شاید کمی احمقانه به نظر برسد؛ اما به راحتی می توانید با اجرای فایل PDF و چاپ آن در فایل PDF جدید، رمز مربوط به آن را حذف کنید. سیستم دو نسخه کپی از فایل مدنظر ایجاد می کنید؛ درحالی که کپی ایجاد شده فاقد رمز عبور است. از این روش، تنها در مواقعی می توان استفاده کرد که فایل محدودیتی برای چاپ نداشته باشد. با این حال، بسیاری از فایل های PDF دارای رمز را می توان پس از وارد کردن رمز عبور بدون هیچ محدودیتی چاپ کرد.

چند روش برای انجام این کار وجود دارد. اگر از مرورگر کروم روی سیستم عامل ویندوز، macOS، لینوکس و کروم استفاده می کنید، با مرورگر خود این کار را می توانید انجام دهید. ابتدا فایل PDF مدنظر را اجرا و پسورد مربوط به آن را وارد کنید و پس از اجرای فایل، روی دکمه ی Print موجود در نوار ابزار کلیک کنید.

در ادامه، کلید Change که زیر قسمت مربوط به Destination قرار دارد، انتخاب کنید و Save as PDF را بزنید. با انتخاب دکمه ی Save، می توانید نام و مکان جدیدی برای فایل PDF جدید خود انتخاب کنید. فایل جدید شامل همان محتویاتی است که در فایل اصلی نیز وجود دارد، با این تفاوت که این فایل رمز عبور ندارد.

از این روش می توان در مرورگر کروم و روی هر سیستم عاملی استفاده کرد؛ اما این ترفند را با استفاده از سایر اپلیکیشن ها و PDF printerها نیز می توانید به کار ببرید. برای مثال، سیستم عامل ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ یک PDF printer دارد که از آن در مرورگر مایکروسافت اج یا هر برنامه ی دیگری می توانید بهره ببرید که فایل های پی دی اف را در ویندوز می تواند اجرا کند. به عنوان مثال، فایل پی دی اف رمزگذاری شده ای را در مرورگر Microsoft Edge اجرا و رمز عبور آن را وارد و سپس روی دکمه ی Print در نوار ابزار کلیک کنید.

پس ازآن، گزینه ی Microsoft Print to PDF و Print را انتخاب کنید. با این کار از شما درخواست می شود تا نام و مکان ذخیره سازی فایل PDF جدید را مشخص کنید. این ترفند را در Windows 10 و هر برنامه ای می توانید اجرا کنید که فایل های PDF را می تواند اجرا کند. تنها کافی است پرینتر Microsoft Print to PDF را انتخاب کنید. در نسخه های قدیمی تر ویندوز، باید پرینتر third-party PDF را قبل از اجرای این روش نصب یا از Chrome استفاده کنید.

از این روش می توانید در سیستم عامل های دیگر نیز استفاده کنید. برای مثال، در سیستم عامل مک می توان این کار را با استفاده از Preview یا هر نرم افزار پی دی اف خوان دیگر انجام داد و از ویژگی PDF printing موجود در آن استفاده کرد.

ابتدا فایل را در Preview باز و رمز مربوط به سند را وارد کنید. برای بازکردن پنجره ی پرینت، روی File و سپس Print کلیک کنید.

در منو بازشده، روی دکمه ی PDF واقع در انتهای کادر باز شده کلیک و Save as PDF را انتخاب و برایش نام و مکان ذخیره سازی جدیدی انتخاب کنید. PDF جدید محتوایی مشابه با فایل اصلی خواهد داشت، با این تفاوت که فایل جدید فاقد رمز عبور است.

روش رسمی: استفاده از نرم افزار Adobe Acrobat Pro

این روش را با استفاده از نسخه ی رسمی Adobe Acrobat Pro می توان اجرا کرد. اپلیکیشن مذکور با نسخه ی رایگان Adobe Acrobat Reader PDF که اکثر کاربران از آن استفاده می کنند، متفاوت است. پس از نصب نسخه ی رسمی Adobe Acrobat Pro، می توانید به مدت یک هفته به رایگان از آن استفاده کنید. از Adobe Acrobat Pro می توانید حتی در مواقعی استفاده کنید که فایل مدنظر محدودیت چاپی دارد و با استفاده از سایر اپلیکیشن ها نیز آن را نمی توانید چاپ کنید.

فایل PDF مدنظر را با استفاده از Adobe Acrobat Pro اجرا و پسورد مربوط به آن را وارد کنید. پس از اینکه فایل اجرا شد، روی آیکون لاک موجود در سمت چپ پنجره کلیک و Permission Details را انتخاب کنید. علاوه بر این، می توانید از قسمت فایل، Properties را انتخاب و روی تب Security کلیک کنید.

در قسمت مربوط به Security Method، گزینه No Security را انتخاب کنید و برای حذف پسورد فایل OK را بزنید.

برای ذخیره تنظیمات، از قسمت File گزینه ی Save را انتخاب کنید. علاوه بر این، با بستن پنجره ی مربوط به برنامه ی Adobe Acrobat Pro DC و انتخاب دکمه ی Yes، می توانید تنظیمات اِعمال شده را ذخیره کنید. نتیجه ی نهایی حذف پسورد مربوط به فایل PDF اصلی خواهد بود.

حذف پسورد فایل های PDF با Foxit Reader

Foxit Reader یکی از نرم افزارهای برتر برای کار با فایل های PDF است. این ابزار قابلیت هایی مثل درج نظر روی فایل ها و امضای دیجیتال و اشتراک گذاری اسناد ازطریق ایمیل را ارائه می دهد. علاوه بر این، چاپگر مجازی برنامه ی مذکور به  شما کمک می کند تا فایل های PDF رمزدار را باز کنید. نکته ی مهم اینکه برنامه ی مذکور هیچ واترمارک یا تبلیغاتی در فایل PDF خروجی اِعمال نمی کند. برای استفاده از Foxit Reader به منظور حذف پسورد پی دی اف، مراحل زیر را دنبال کنید:

فایل پی دی افی که با پسورد محافظت می شود را در برنامه ی Foxit باز کنید.

به مسیر File > Print بروید.

گزینه ی Foxit Reader PDF Printer را از منو کشویی Printer انتخاب و روی OK کلیک کنید.

حذف پسورد فایل های PDF با وب سایت iLovePDF

علاوه بر روش های یادشده، از وب سایت های مختلف برای حذف رمز عبور از فایل های PDF می توانید استفاده کنید. البته این ابزارها صرفاً برای حذف پسورد از اسناد پی  دی اف طراحی نشده اند و از آن ها برای ویرایش و امضا و اشتراک گذاری PDFها نیز می توان بهره برد.

با مراجعه به وب سایت iLovePDF، ابتدا روی دکمه ی قرمزرنگ Select PDF Files کلیک کنید و پس از انتخاب فایل های پی  دی اف رمزدار خود، منتظر بمانید تا نسخه ی بدون رمز و آنلاک شده ی آن دردسترس قرار گیرد.

حذف پسورد فایل های PDF در اندروید با Unlock PDF

اگرچه می توان در دستگاه های مجهز به اندروید نیز از روش هایی مثل وب سایت های حذف پسورد PDF بهره برد، راهکار دیگر استفاده از اپلیکیشن هایی است که برای همین  کار طراحی شده اند.

اپلیکیشن Unlock PDF یکی از برنامه های اندرویدی قدرتمند و کاربردی  برای حذف گذرواژه از روی فایل های پی دی اف است. با نصب این برنامه روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود و انتخاب PDF مدنظر که با پسورد محافظت می شود، نسخه ی بدون رمز عبور آن سند را می توانید دریافت کنید. برای استفاده از این ابزار مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا برنامه ی Unlock PDF را اجرا کنید.

فایل PDF مدنظر که با پسورد محافظت می شود را از روی حافظه ی دستگاه انتخاب کنید. در این مرحله، برای بارگیری فایل از شما رمز عبور درخواست خواهد شد.

روی Unlock PDF ضربه  بزنید.

منتظر بمانید تا فرایند رمزگشایی فایل در چند ثانیه انجام شود.

اکنون می توانید PDF بدون رمز عبور خود را باز کنید.

حذف پسورد فایل های PDF در iOS با PDF Password Remover

اگر از آیفون یا آیپد استفاده می کنید، برنامه ی PDF Password Remover یکی از بهترین ابزارها برای حذف پسورد از روی فایل های PDF است که برای سیستم عامل iOS توسعه داده شده است. با این اپلیکیشن، محدودیت های اِعمال شده روی اسناد پی دی اف را می توانید بردارید و آن ها را به فایل های ویرایش شدنی تبدیل کنید.

برای مطالعه ی فایل PDF که با پسورد محافظت می شود، هربار باید رمز عبور آن را وارد کنید؛ اما با استفاده از PDF Password Remover می توانید فایل مدنظرتان را انتخاب و رمز عبورش را حذف کنید تا در دفعات بعد، به وارد کردن گذرواژه  برای مطالعه ی سند مذکور نیاز نداشته باشید.

برای حذف پسورد از فایل PDF مدنظر خود با استفاده از برنامه ی PDF Password Remover، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا اپلیکیشن PDF Password Remover را اجرا کنید.

سپس، فایل پی دی اف مدنظر که با پسورد محافظت می شود را انتخاب کنید.

درنهایت، روی دکمه ی Start ضربه بزنید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − شش =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *