امکان اشتراک گذاری لحظه ای موقعیت مکانی گوگل مپس برای کاربران ایران فعال شد

گوگل قابلیت اشتراک گذاری موقعیت مکانی به صورت لحظه ای را برای کاربران ایران فعال کرد.

سرویس نقشه های گوگل از قابلیتی به نام Real-time location sharing بهره می برد که به کاربران اجازه می دهد موقعیت مکانی خود را به صورت لحظه ای به سایر افراد به اشتراک بگذارند. این قابلیت درست مانند لایو لوکیشن در واتساپ و تلگرام کار می کند اما تا به امروز برای کاربران ایرانی گوگل مپ دردسترس نبود تا این که ایمان رحمتی زاده یکی از مهندسان ایرانی گوگل با انتشار توییتی در مورد فعال شدن این سرویس در ایران اطلاع رسانی کرد. کاربران در پاسخ به این توییت نیز از فعال شدن آن در ایران خبر دادند.

یکی از مزایای اشتراک گذاری لوکیشن به صورت زنده در گوگل مپ این است که کاربران می توانند از درصد باتری گوشی یکدیگر نیز اطلاع داشته باشند. برای استفاده از این قابلیت، گزینه ی Location را در گوشی خود روشن کرده و گوگل مپس را باز کنید. روی موقعیت مکانی خود ضربه زده و گزینه ی Share location را انتخاب کنید.

مدت زمانی که می خواهید موقعیت مکانی شما به صورت زنده برای افراد مورد نظرتان به روزرسانی شود را با انتخاب دکمه + یا – کم یا زیاد کنید. سپس از نوار زیر، مخاطب مورد نظر خود را انتخاب کنید. تنها مخاطبینی نمایش داده می شوند که جیمیل آن ها در دفتر تلفن گوشی تان ثبت شده باشد. درغیر این صورت می توانید از نوار پایینی، پلتفرم ارتباطی مورد نظر خود را برای ارسال لینک موقعیت زنده انتخاب کنید.

اشتراک گذاری موقعیت زنده نیاز به دسترسی به موقعیت در پس زمینه دارد بنابراین گزینه ی Settings را انتخاب کرده و گزینه ی Allow all the time را انتخاب کنید.

اکنون روی مخاطب مورد نظر ضربه بزنید تا لینک لایو لوکیشن برای او ارسال شود. اگر فرد روی لینک ضربه بزند، داخل اپلیکیشن گوگل مپ می تواند موقعیت فعلی، میزان فاصله از شما و درصد باتری گوشی شما را مشاهده کند. همچنین امکان مسیریابی و اشتراک گذاری موقعیت شما به صورت متقابل نیز دردسترس خواهد بود.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + یک =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *