آموزش انتقال استیکر تلگرام به واتساپ

واتس اپ در زمینه ارائه امکانات به کاربران همیشه یک پله از رقبا عقب تر بوده است و این مسئله در زمینه استیکرها هم کاملا به چشم می خورد. در واقع استیکرها در واتس اپ ویژگی نسبتا جدیدی در مقایسه با سایر پیام رسان ها محسوب می شوند و از کیفیت چندان بالایی هم برخوردار نیستند. در سوی دیگر تلگرام یکی از غنی ترین آرشیوهای استیکرها را درون خود جای داده است که به صورت پیوسته در حال گسترش است. خوشبختانه به کمک چند ابزار ساده می توان اقدام به انتقال استیکر های تلگرام به واتساپ کرد که در ادامه به نحوه انجام آن خواهیم پرداخت.

انتقال استیکر های تلگرام به واتساپ

فرایند انتقال استیکر های تلگرام به واتساپ در دو مرحله کلی قابل انجام است. در مرحله اول، باید به کمک یک بات اقدام به دانلود تصاویر خام مورد استفاده در استیکرها کنیم و در مرحله دوم، آن ها را به واتس اپ انتقال دهیم. باید توجه داشته باشید که شیوه های گفته شده تنها برای دستگاه های اندرویدی کاربرد دارد؛ زیرا اپلیکیشن های مورد نیاز تنها برای این سیستم عامل عرضه شده اند. البته دارندگان محصولات اپل می توانند از برنامه Sticker Maker Studio به عنوان جایگزین استفاده نمایند.

دانلود استیکر های تلگرام

تلگرام امکان دسترسی بات ها به مجموعه استیکرها به شکل یکجا را فراهم کرده است. کاربران می توانند این مجموعه ها را به صورت فشرده دریافت و سپس روی حافظه داخلی دستگاه خود استخراج نمایند. مراحل انجام این کار به شرح زیر است:

۱. وارد اپلیکیشن تلگرام در دستگاه خود شوید و روی آیکن همبرگری (سه خط موازی) در گوشه صفحه بزنید. از منوی کناری باز شده گزینه Settings (تنظیمات) را انتخاب نمایید.

۲. در صفحه تنظیمات تلگرام گزینه Chat Settings (تنظیمات گفتگو) را انتخاب نمایید.

۳. داخل صفحه باز شده به پایین اسکرول کنید و گزینه Stickers and Masks (استیکرها و ماسک ها) را لمس کنید.

۴. اکنون به لیستی از مجموعه استیکرهای مرتبط با حساب کاربری خود دسترسی خواهید داشت. روی آیکن سه نقطه قرار گرفته در رو به روی مجموعه استیکر مورد نظر بزنید و گزینه Copy Link (کپی لینک) را انتخاب کنید.

۵. حالا دوباره به صفحه اصلی تلگرام بازگردید و روی آیکن ذره بین بزنید تا نوار جستجو باز شود. در کادر جستجو عبارت StickerDownloadBot را تایپ کنید. روی اولین نتیجه جستجو بزنید تا صفحه چت با ربات باز شود

۶. درون چت با بات می توانید چندین گزینه در قسمت پایینی صفحه مشاهده کنید. از میان آن ها گزینه Settings را انتخاب نمایید. اگر این گزینه برای شما نمایش داده نمی شود، روی آیکن همبرگری گوشه سمت چپ بزنید و سپس گزینه Get Bot Menu را انتخاب نمایید. همچنین با تایپ عبارت Settings به صورت مستقیم در کادر پیام و ارسال آن به بات هم می توانید به پنل گفته شده دسترسی پیدا کنید.

۷. پس از لمس گزینه Settings، چندین پیام پیکربندی بات نمایش داده می شود. اولین پیام مربوط به فرمت خروجی استیکرها است. توصیه می شود گزینه webp only را انتخاب کنید؛ اگرچه فرمت Png هم برای انجام این کار مناسب است، اما از حجم بیشتری در مقایسه با فایل های Webp برخوردار خواهد بود.

۸. حالا لینک مجموعه استیکر که در مرحله ۴ کپی کرده بودید را در کادر پیام Paste (الصاق) کنید و برای بات بفرستید. چند لحظه بعد پیامی مبنی بر آماده سازی فایل فشرده با فرمت Zip مشاهده خواهید کرد.

۹. پس از ارسال فایل فشرده مجموعه استیکر از سوی بات، آن را دانلود نمایید. فایل های دانلود شده در مسیر Telegram > Telegram Documents حافظه داخلی دستگاه ذخیره می شوند. هر فایل Zip تنها ۳۰ استیکر را درون خود جای می دهد؛ در نتیجه اگر مجموعه انتخاب شده استیکرهای بیشتری داشته باشید، چندین فایل فشرده برای دانلود نمایش داده می شود.

۱۰. اکنون برنامه مدیریت فایل دستگاه خود را باز کرده و به پوشه گفته شده در مرحله قبلی بروید. فایل فشرده مجموعه استیکر را انتخاب نموده و سپس استخراج (Extract) کنید. اغلب ابزارهای مدیریت فایل از قابلیت استخراج فرمت Zip بهره مند هستند؛ اما اگر چنین ویژگی مشاهده نمیکنید، می توانید از برنامه های Solid Explorer یا ES Explorer استفاده نمایید. همچنین اپلیکیشن های اختصاصی برای انجام این کار مثل WinZip در گوگل پلی قابل دریافت هستند.

۱۱. پس از استخراج فایل فشرده، پوشه جدیدی در همان مسیر با نام مجموعه استیکر انتخاب شده، ساخته خواهد شد. این پوشه را به مسیر Pictures در حافظه داخلی دستگاه انتقال دهید؛ زیرا اپلیکیشنی که در ادامه برای انتقال استیکر های تلگرام به واتساپ استفاده می کنیم، تنها می تواند فایل های قرار گرفته در پوشه گفته شده را شناسایی کند.

وارد کردن استیکر ها به واتس اپ

جهت انتقال استیکر های تلگرام به واتساپ به اپلیکیشن Personal stickers for WhatsApp نیاز خواهیم داشت.

۱. برنامه Personal stickers for WhatsApp را باز کنید. اکنون می توانید مجموعه استیکرهای مختلفی را مشاهده کنید. روی گزینه Add در رو به روی عنوان مجموعه مورد نظر بزنید و سپس دوباره در پنجره پاپ آپ باز شده گزینه Add را انتخاب کنید.

۲. حالا به واتساپ بروید و یک صفحه مکالمه را باز کنید. روی کادر پیام بزنید تا کیبورد باز شود. حالا می توانید استیکرهای جدید را در قسمت Stickers مشاهده کنید. همچنین یک دایره آبی رنگ در کنار آیکن استیکرهای جدید نمایش داده می شود.

وارد کردن استیکرهای متحرک به واتس اپ

روش گفته شده در قسمت های قبلی اغلب برای استیکرهای ثابت کاربرد دارد؛ اما روش دیگری هم برای انتقال استیکر های متحرک تلگرام به واتساپ در نظر گرفته شده است. در این شیوه به بات و اپلیکیشن جدیدی نیاز خواهید داشت که راهنمای استفاده از آن ها در ادامه توضیح داده شده است.

۱. ابتدا برنامه Telegram Stickers to WhatsApp Transfer را دریافت و نصب نمایید.

۲. وارد برنامه تلگرام شوید و روی آیکن ذره بین در گوشه صفحه اصلی بزنید. عبارت TgtoWaBot را در کادر جستجو وارد کنید و سپس وارد صفحه چت با بات شوید

۳. روی کلید Start در پایین صفحه بزنید تا ربات شروع بکار کند.

۴. اکنون یک استیکر از پک مورد نظر را برای ربات ارسال کنید.

۵. در ادامه ربات به صورت خودکار فایل فشرده مجموعه استیکر انتخابی را برای شما ارسال می نماید. اگر تعداد استیکرهای درون مجموعه بیشتر از حد مشخصی باشد، فایل فشرده در چندین قسمت ارسال می شود.

۶. فایل فشرده ارسال شده از سوی بات را دانلود کنید. پس از اتمام فرایند دانلود، روی فایل بزنید

۷. از داخل منوی نمایش داده شده، گزینه TG to WA را انتخاب نمایید. سپس در صورت نمایش پنجره پاپ آپ مجوز دسترسی، گزینه Allow را بزنید. در نهایت گزینه Add to WhatsApp در پایین صفحه را لمس کنید. در پنجره پاپ آپ بعدی هم گزینه Add را انتخاب کنید.

اکنون فرایند انتقال استیکر های تلگرام به واتساپ به اتمام رسیده است. روش گفته شده برای وارد کردن استیکرهای متحرک را می توان برای استیکرهای ثابت نیز استفاده کرد. توجه داشته باشید که ابعاد استیکرها در واتس اپ ممکن است کمی متفاوت با نسخه تلگرام آن ها باشد.

سوالات متداول انتقال استیکر تلگرام به واتساپ

انتقال استیکر های تلگرام به واتساپ چگونه انجام می شود؟

برای انتقال استیکر های تلگرام به واتساپ در ابتدا باید مجموعه آن ها را با ربات StickerDownloadBot روی حافظه دستگاه خود ذخیره کنید و در ادامه آن ها را از طریق اپلیکیشن Personal stickers for WhatsApp وارد واتس اپ نمایید.

آیا انتقال استیکر متحرک تلگرام به واتساپ قابل انجام است؟

بله؛ جهت انتقال استیکر متحرک تلگرام به واتساپ در ابتدا باید مجموعه آن ها را با بات TgtoWaBot روی حافظه دستگاه خود دانلود کرده و سپس آن ها را به کمک برنامه Telegram Stickers to WhatsApp Transfer به واتس اپ وارد کنید.

آیا انتقال استیکر های تلگرام به واتساپ در آیفون امکان پذیر است؟

بله؛ کاربران محصولات اپل از جمله آیفون می توانند از برنامه Sticker Maker Studio به عنوان جایگزین برای انتقال استیکر های تلگرام به واتساپ در دستگاه های مبتنی بر iOS بهره بگیرند.

منبع: دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 16 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *