معرفی و آموزش بازی Crazy Party برای نابینایان

نویسنده: علیرضا نصرتی: گیمر نابینا

این بار به عنوان آخرین بازی، علیرضا شما را به یک میهمانی دعوت کرده است. این میهمانی بر بستر ویندوز انجام می شود و مهمانانش نابینایانی هستند که می خواهند باهم به رقابتی نفسگیر برخیزند. رقابتی که اسمش را «کْرِیزی پارتی» گذاشته اند. نگاهی به پیشینه این بازی نشان می دهد که طراحی اش به سال ۲۰۱۶ برمی گردد و از آن زمان تا لحظه تنظیم این نوشته، بیش از ۷۶ بار هم دستخوش به روز رسانی شده است. این تعداد به روز رسانی نشان از پویایی این سکو بازی و علاقه مخاطبانش به آن دارد. کریزی پارتی از آن دست بازی هایی است که به اصطلاح دوگانه سوز است و می شود آن را هم به صورت برخط انجام داد و هم برون خط.

بازی کریزی پارتی به این مشهور است که دو بازی را در دل یک بازی جا داده است. بازی را که راه بیندازید، ابتدا باید حالت یا مد را انتخاب کنید. بازی شامل دو مدِ «مینی گِیم» و «بَتِل» یا نبرد است. مینی گیم ها در واقع بازی های کوچکِ سرگرم کننده ای هستند که ضمن ایجاد جذابیت، به شما این امکان را می دهند که با پیروزی در هر کدامشان، مقداری امتیاز برای خودتان ذخیره کنید. وجود این امتیاز ها در هنگام ورود به بازی اصلی یا بتل و در طول انجام آن بازی برایتان مفید خواهد بود. برای انجام مینی گیم ها باید مد «ادوِنچِر» را فعال کنید. پیش از هر بازی، با یک راهنمای صوتی مواجه خواهید شد که البته به انگلیسی، روش انجام بازی را توضیح می دهد. برای پیروزی در هر بازی به ده امتیاز احتیاج دارید و اگر ده بازی را پیروز شوید، قفل در ورودیِ بازی های برخط شکسته می شود و می توانید با سایر نابینایان در سر تا سر جهان رقابت کنید.

در بخش بتل شما با آوردگاه هایی مواجه خواهید شد که باید در هر کدامشان پیروز شوید. در طراحی آوردگاه ها از الگوی بازی پوکِمون استفاده شده اما ابزار ها و استراتژی ها شباهتی به آن بازی ندارد. برای اینکه بتوانید وارد نبرد با سایر دوستانتان بشوید باید حتماً ابتدا در چهار آوردگاه به پیروزی برسید.

در هنگام انجام این بازی به شکل برخط، حواستان به فایروال ویندوز هم باشد؛ چرا که ممکن است مانع استفاده کریزی پارتی از اینترنت شود. موقع نصب هم ممکن است برخی ضد ویروس ها درد سر هایی ایجاد کنند که مطمئناً راه گذر از موانع را خوب می شناسید. خیالتان از بابت صفحه خوان ها هم راحت باشد. همه شان با کریزی پارتی سازگاری کامل دارند. تعداد کلید های میانبر این بازی بی شمار است و از همین رو بنا نداریم این نوشته را با مرور آنها طولانی تر کنیم.

علیرضا خودش هر آنچه از میانبر ها که لازم بوده در آموزش صوتی با شما در میان گذاشته است. پس، هدفون هایتان را بر گوش بگذارید و طبق معمول گوش به راهنمایی های علیرضا نصرتی بدهید تا با این بازی هیجان انگیز آشنا شوید. آخرین شماره از پادکست بازی باز را ذیل این نوشته بشنوید و آخرین بازی پیشنهادی علیرضا را هم از اینجا دریافت کنید. تحریریه مانا از علیرضا نصرتی به خاطر یک سال همکاریِ صمیمانه با این نشریه سپاسگزار است و برای این جوان خلاق و توانمند، آینده ای روشن آرزو می کند.

دانلود پادکست بازی باز.

دانلود نسخه ی صوتی نوشته.

منبع: ماهنامه ی مانا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 5 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *