قابلیت جدید Spoiler تلگرام را بیشتر بشناسید

دوازدهمین به روز رسانی تلگرام با قابلیت جدیدی برای جلوگیری از اسپول در متن ها منتشر شد. در مقاله ی پیش رو، با کاربرد و روش استفاده از این قابلیت کاربردی در گوشی های مختلف آشنا می شویم.

تلگرام یکی از پیام رسان های مطرح  جهان محسوب می شود که با هر به روز رسانی، قابلیت های متنوع تر و کاربردی تری برای تجربه ی کاربری بهتر ارائه می کند. اگر شما هم با وجود تمام محدودیت های استفاده از این پیام رسان محبوب همچنان کاربر تلگرام هستید، با ما همراه باشید تا با یکی از قابلیت های جدید برتر این پلتفرم یا همان قابلیت اسپویلر و  نحوه ی استفاده از آن بیشتر آشنا شوید.

اسپویلر تلگرام چیست؟

تلگرام در به روز رسانی نسخه ی ۸٫۴ خود در دسامبر ۲۰۲۱ (آذر ۱۴۰۰)، قابلیت های جدیدی شامل واکنش به پیام ها با ایموجی، ترجمه ی پیام ها، ارسال ایموجی های بزرگ تر و اسپویلر (متن مخفی) را فعال کرده است. مهم ترین کاربرد قابلیت اسپویلر در این پیام رسان، مخفی کردن قسمتی از متن های حاوی اسپویل فیلم ها و سریال ها در گروه هایی است که درباره ی داستان آن ها یا سرنوشت شخصیت های پرطرفدار بحث می کنند.

کاربران می توانند  با استفاده از قابلیت اسپویلر، قسمت هایی از متن که حاوی اسپویل هستند، برفکی کنند و مخاطبان نیز با کلیک روی آن، می توانند متن مخفی شده را مشاهده کنند. قسمت هایی که با استفاده از قابلیت اسپویلر برفکی شده  باشند، علاوه بر فهرست چت ها در تلگرام، در نوتیفیکیشن ها نیز برفکی نمایش داده می شوند.

قابلیت اسپویلر هم زمان روی همه ی پلتفرم های تلگرام منتشر شده است و برای استفاده از آن، ابتدا باید تلگرام خود را به نسخه ی ۸٫۴ به روز رسانی کنید.

آموزش استفاده از قابلیت اسپویلر تلگرام

برای استفاده از قابلیت اسپویلر تلگرام، باید پس از نگارش پیام و قبل از ارسال آن، عبارت مدنظر را با نگه داشتن طولانی مدت انگشت خود روی متن انتخاب کنید. در این حالت، روی سه نقطه ی عمودی در منو ظاهر شده ضربه بزنید. با انتخاب اسپویلر (Spoiler)، عبارت انتخاب شده زیر پوششی از پیکسل های نامنظم مخفی می شود.

اگر تلگرام خود را به نسخه ی ۸٫۴ به روز رسانی کرده اید؛ اما هنوز گزینه ی اسپویلر را مشاهده نمی کنید، راه دیگر استفاده از این قابلیت قراردادن || (دو خط عمودی) در دو طرف عبارت است: ||spoiler text||

مخاطبان هر زمان که برای دیدن موارد مخفی شده آماده بودند، با ضربه زدن روی اسپویلر می توانند متن را به صورت عادی مشاهده کنند.

اسپویلر تلگرام در گوشی های شیائومی

در گوشی های شیائومی، برای استفاده از قابلیت اسپویلر تلگرام، باید بعد از انتخاب متن مدنظر، سه نقطه (…) بالا سمت راست را برگزینید تا گزینه  ی اسپویلر را مشاهده کنید.

اسپویلر تلگرام در آیفون

در سیستم عامل iOS، روال استفاده از قابلیت اسپویلر تلگرام مانند سیستم عامل اندروید است، با این تفاوت که گزینه ی اسپویلر در قسمت تغییر فرمت نوشتاری متن و درکنار گزینه های مختلفی مثل Bold و Italic قرار دارد. بعد از انتخاب عبارت مدنظر خود، از قسمت تغییر فرمت متن می توانید با انتخاب اسپویلر (Spoiler) آن عبارت را به صورت مخفی شده در متن خود ارسال کنید.

آموزش استفاده از قابلیت اسپویلر در اپلیکیشن دسکتاپ تلگرام

قابلیت اسپویلر تلگرام در نسخه ی دسکتاپ این پلتفرم نیز برای کاربران ارائه شده و برای استفاده از آن کافی است تا بعد از انتخاب قسمت مدنظر از متن خود و کلیک راست روی آن، از قسمت Formatting، گزینه ی اسپویلر (Spoiler) را انتخاب کنید.

بعد از ارسال، مخاطبان می توانند با کلیک روی قسمت پنهان شده، متن مخفی شده را مشاهده کنند.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + سیزده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *