مجموعه داستان های صوتی سواد مالی منتشر شد

۲۳ کتاب صوتی با عنوان کلی «داستان های سواد مالی» رونمایی شد. داستان های این کتاب مبحث سواد مالی را به کودکان و نوجوانان آموزش می دهد.

مراسم رونمایی ۲۳ کتاب صوتی «داستان های سواد مالی» تولید شده توسط آکادمی هوش مالی، سه شنبه سی ام آذر در شب یلدا با حضور منصور ضابطیان، آزاده مؤیدی فرد، فاطمه امینی و حامد مدرس برگزار شد.

۲۳ کتاب صوتی داستان های سواد مالی با صدای جمعی از بهترین صداپیشگان کودک و نوجوان همچون احسان کرمی، آزاده مؤیدی فرد، فاطمه امینی، حامد مدرس، مهیار مجیب، بهرام سروری نژاد، نازنین مهیمنی، فاطمه خدابنده لو، ندا نوری، سیمین براتی، پدرام محمدی و… به کارگردانی حامد زحمتکش، به صورت نمایش صوتی آماده شده و از طریق فیدیبو قابل دسترسی است.

منصور ضابطیان مجری و برنامه ساز رادیو و تلویزیون در این مراسم گفت: قصه گویی مهم ترین ابزار آموزش سواد مالی به کودکان و نوجوانان به شمار می رود چرا که هم ذات پنداری آنها با قهرمانان قصه ها باعث می شود کودکان و نوجوانان خود را در موقعیت های گوناگون تصور کنند و تجربه های گسترده تری به دست آورند. در اغلب داستان های سواد مالی یک مساله و مشکل مالی وجود دارد و فرزند خانواده آن مساله را حل می کند.

وی افزود: نکته جالب درباره این مجموعه داستان های سواد مالی این بود که در اغلب این داستان ها، یک مساله و مشکل مالی وجود دارد و این فرزند خانواده است که آن مساله را حل می کند. یعنی اولاً کودک متوجه موضوع هست و دوماً با تلاش و هوش خود آن را حل می کند. کودکانی که این گونه آموزش می بینند اعتماد به نفس بالاتری خواهند داشت و به جای آنکه پشت سد بیکاری و مسائل اقتصادی جامعه جوانی شان را از دست دهند، راه حلی برای خود و جامعه پیدا می کنند.

حامد مدرس یکی از صداپیشگان این مجموعه کتاب های صوتی نیز در این مراسم گفت: کاش این آموزش ها در دوران کودکی در اختیار ما و نسل ما قرار گرفته بود. آشنا شدن با ارزش پول، نحوه خرج کردن، شیوه برنامه ریزی برای پول، انتخاب شغل مناسب و کسب درآمد از جمله موارد مهمی است که کودکان با خواندن یا شنیدن این داستان ها فرا می گیرند.

وی افزود: خانواده ها تاثیر بسیاری در یادگیری سواد مالی در کودکان دارند، اما پیش نیاز آن این است که خانواده ها سواد مالی را یاد بگیرند. سواد مالی موضوعی نوپا در کشور است و شروع این حرکت جدی و آموزش کودکان و نوجوانان در این زمینه جای خوشحالی فراوان دارد و امیدوارم آکادمی هوش مالی بتواند به صورت تخصصی و بدون مداخله های مرسوم به حرکت ارزشمند خود ادامه دهد.

فاطمه امینی یکی دیگر از صداپیشگان مجموعه کتاب های صوتی نیز گفت: یادگیری رفتارهای مالی تا حد زیادی در خانواده ها صورت می گیرد و این نوع آموزه ها همیشه در ذهن افراد باقی می ماند.

آزاده مؤیدی فرد یکی دیگر از صداپیشگان مجموعه کتاب های صوتی نیز در این مراسم تاکید کرد: یکی از ویژگی های کتاب های سواد مالی استمرار شخصیت ها و رشد گام به گام آن ها در راستای رسیدن به هدف است. کودکان از خواندن این داستان ها حس خوشایندی خواهند داشت چراکه احساس دلگرمی می کنند.

حامد زحمتکش کارگردان مجموعه کتاب های صوتی سواد مالی نیز گفت: خانواده ها علاقه دارند فرزندان شان آینده خوبی داشته باشند و این آینده بیش از آنکه در گروی وضع اقتصادی خانواده باشد، وابسته به مهارت های کودکان در مدیریت بعد مالی زندگی و ایستادن روی پای خودشان است. رفتارها و نگرش های مالی افراد بیش از هر جا، در خانه شکل می گیرد. پس این موضوع، اهمیت یادگیری سواد مالی توسط خانواده ها و فرزندان مان را دوچندان می کند.

این کارگردان گفت: جمعی از بهترین صداپیشگان کشور در این کار بزرگ حضور داشتند که از جمله آنها می توان به احسان کرمی، آزاده مؤیدی فرد، فاطمه امینی، حامد مدرس، مهیار مجیب، ندا نوری، سیمین براتی، پدرام محمدی، بهرام سروری نژاد، نازنین مهیمنی، سحر آقاسی، محمد نوحیان، رسول قنبری، مهرداد مصلحی، ملیحه مقیمی، زهرا خوش نظر و تسلا کمالی اشاره کرد.

منبع: مهر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 20 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *