اخطار سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت هواپیمایی کاسپین تا سه نفر نابینا نیاز به همراه در مسافرت هوایی ندارند

سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت هواپیمایی کاسپین به دلیل رفتار نامناسب و سلیقه ای در برخورد با یک مسافر توانخواه اخطار داد.

جمعه 20 فروردین ماه 1400 ساعت 20:20 دقیقه شرکت هواپیمایی کاسپین برای پرواز از سمت مشهد به شیراز در حال مسافرگیری بود که در این میان مسئولان این شرکت هواپیمایی مانع از ورود مسافر نابینا به داخل هواپیما می شوند. طی این برخورد که خلاف قوانین پروازی در قبال معلولان است کارت پرواز این جوان تحصیل کرده نابینا پاره شده و برخوردی دور از شأن معلولان با این مسافر نابینا صورت گرفت.

این رسانه طی تماس با رحمت الله فرهادی مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری پیگیر قوانین مربوط به شرایط پرواز افراد دارای معلولیت شد که این مسئول در پاسخ به ایران سپید گفت: «مسافرت افراد نابینا و معلول از طریق خطوط هواپیمایی هیچ منع قانونی ندارد و تا سه نفر نابینا میتوانند بدون همراه سوار بر هواپیما در هر شرکت هواپیمایی شده و از خطوط هوایی برای جابه جایی استفاده کنند.»

ما نیز شرح اتفاقی را که برای حسین آگاهی روی داده بود و همچنین درج اطلاعات خلاف قوانین پروازی نابینایان در سایت این شرکت هواپیمایی را به اطلاع روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری رساندیم تا پیگیر این موضوع شوند.

بعد از بررسی های مسئولان هواپیمایی کشوری ابلاغیه ای از سوی معاونت هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری به این شرکت های هواپیمایی ارسال شد تا ضمن تصحیح اطلاعات شرایط مسافرت افراد توانخواه در سایت های رسمی شان به حقوق مسافران معلول و نابینا احترام گذاشته و شرایط سفری ایمن را برایشان فراهم سازند.

متن جوابیه ارسالی به ایران سپید از سوی روابط عمومی شرکت هواپیمایی کشوری به این شرح است: در پرواز 6918 مشهد- شیراز شرکت هواپیمایی کاسپین در 20 فروردین ماه سال جاری، نحوه رفتار نامناسب میهماندار در هنگام ورود به پرواز موجبات ناراحتی یکی از مسافران توانخواه را فراهم آورد.

به آن شرکت تاکید می شود با توجه به اینکه در ارائه خدمات به افراد توانخواه اقدامات سلیقه ای را در دستور کار خود قرار داده است برابر مقررات و شیوه نامه حقوق مسافر، نسبت به پذیرش افراد توانخواه مطابق با ظرفیت هواپیما و تمهیدات لازم با حضور میهماندار در پرواز اقدام کند.

لذا ضروری است، ظرفیت لازم برای تکمیل فرم SSR در سایت های مرتبط اینترنتی برای اینگونه مسافران در هنگام تهیه بلیت فراهم شود همچنین ضمن اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه به نحو مقتضی از مسافر مذکور دلجویی شود.

منبع: ایران سپید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *