خرید ۸ هزار دستگاه تبلت برای مددجویان سازمان بهزیستی

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور، گفت: بنیاد مستضعفان در سال جاری ۱۸۰ میلیارد تومان به بهزیستی کمک کرده است.

دکتر محمد عباسی در جمع مدیران و معاونین بهزیستی خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: این مشارکت، در شرایط کرونایی سال جاری که ما در مورد مراکز شبانه روزی و پرداخت های این مراکز دچار مشکل بودیم، گشایش بزرگی بود که این مشکل را حل کرد.

وی با بیان اینکه در مراکز تجمعی مددجویی در بهزیستی در سال جاری، کمترین تلفات و آسیب های کرونا را داشتیم گفت: با وجود محدودیت های اعتباری و امکانات، با تلاش های همکاران مان در بهزیستی استان ها و شرکای اجتماعی مان در مراکز تجمعی توانستیم خیلی بهتر از کشورهایی که ادعای امکانات پیشرفته دارند عمل کنیم و در این شرایط، کمترین مشکلات و گرفتاری ها را داشته باشیم.

وی همچنین از خرید ۸ هزار تبلت برای امداد بگیران سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: بخشی از کمک های بنیاد مستضعفان را به این امر اختصاص دادیم و این کار به شکلی انجام شد که کرامت و شأنیت مددجویان حفظ شود.

وی توضیح داد: یک شرکت غیر دولتی تبلت ها را به صورت اینترنتی خریداری و از طریق پست برای مددجویان به درب منازل شان ارسال می کند و در نتیجه، مددجو در منزل خودش تبلت را دریافت می کند بدون اینکه به سازمان یا مراکز تحت نظارت مراجعه کند.

معاون مدیریت و توسعه منابع سازمان بهزیستی گفت: تا کنون ۱۷۰۰ مورد از این تبلت ها به دست مددجویان رسیده و بقیه نیز تا پایان سال بین امداد بگیران سازمان در سراسر کشور توزیع خواهد شد.

وی همچنین با یادآوری اینکه سازمان بهزیستی ۲۰۰ هزار دانش آموز در قسمت توانبخشی تحت پوشش دارد اظهار امیدواری کرد که خیرین برای رفع نیازهای آموزشی این دانش آموزان، وارد میدان شوند تا بتوانیم به این عزیزان نیز خدمت مشابهی داشته باشیم و امکانات استفاده از آموزش های آنلاین را فراهم کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در سال جاری، مشکلات زیادی در زمینه ی اعتبارات بهزیستی وجود داشته گفت: خوشبختانه با تمهیدات و تلاش های رئیس سازمان بهزیستی و معاونت مشارکت های مردمی، در بخش مددجویی هیچ کسری نداشتیم و تا پایان سال نیز هیچ گونه کمبودی در این زمینه نخواهیم داشت و پرداخت ها به موقع انجام می شود.

عباسی غربالگری ژنتیک خانواده های دارای عضو معلول را یکی دیگر از برنامه های موفق امسال سازمان بهزیستی ذکر کرد و گفت: این کار که در سال گذشته شروع شده اکنون در خانواده های چند معلولیتی به پایان رسیده و در سایر خانواده ها که دو معلول یا کمتر دارند نیز در سال جاری و سال آینده انجام می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تأسیس مراکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در سال جاری اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی و تأسیس این مراکز با صدها ساعت کار کارشناسی و تخصصی انجام شده و یک برنامه ی مطمئن برای درمان و توانمندسازی معتادان و بازگشت آنها به زندگی سالم می باشد.

عباسی به سامانه ی دیده بان سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت:  این سامانه برای نظارت مردم و مددجویان بر عملکرد بهزیستی راه اندازی شده و هر کس چه جزو کارکنان بهزیستی یا مددجویان و یا یکی از شهروندان باشد و با دیده بان تماس بگیرد در اسرع وقت تماس وی در سازمان بهزیستی پیگیری و پاسخگویی می شود و در صورت لزوم به استان و شهرستان مورد نظر ارسال می گردد تا استان پیگیری کند و پاسخ بدهد و بازخورد این پیگیری هم برای سؤال کننده یا کسی که شکایت داشته، ارسال می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی در پایان به بعد معنوی خدمت در بهزیستی اشاره داشت و گفت: آیت ا … گلپایگانی خطاب به کارکنان بهزیستی می گفتند شما در جایی خدمت می کنید که همیشه و در هر گامی برایتان حسنه نوشته می شود که این از افتخارات معنوی کارکنان بهزیستی است.

وی افزود: اینکه افراد نیازمند و دارای مشکل به ما ارجاع می شوند و ما مشکل آنها را حل می کنیم فرصت و نعمتی است که برای ما قرار داده شده و باید قدر این نعمت را بدانیم و حداکثر استفاده را در کسب معنویت و ارزش های معنوی داشته باشیم.

منبع: ایران سپید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + یک =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *