آموزش حذف صفحات خالی در ورد

هنگام نوشتن متن در مایکروسافت ورد، گاهی صفحاتی خالی در آن ایجاد می شود که با دو روش ساده می توان به سادگی حذفشان کرد.

هنگام استفاده از مایکروسافت ورد، گاهی پیش می آید که داخل سند (داکیومنت)، صفحه های خالی و به درد نخور ایجاد شود. در چنین شرایطی می توان با رفتن به این صفحه ها و زدن چندباره ی کلید Back Space، آن ها را حذف کرد. این کار ممکن است وقت زیادی از شما بگیرد و گاهی نیز موجب به هم خوردن نظم دیگر صفحات شود.

خوشبختانه مانند حذف خطوط خالی از ورد، برای حذف صفحات خالی، راه های ساده تر از زدن چندباره ی کلید Back Space نیز وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

حذف صفحه خالی در ورد

برای حذف صفحات خالی در ورد دو روش بسیار آسان وجود دارد: کلید های ترکیبی و تنظیمات موجود در Navigation Pane.

حذف صفحه در ورد با کلیدهای ترکیبی

یکی از راه های آسان حذف صفحات خالی، استفاده از ویژگی پاراگراف گذاری در ورد است. برای این کار کافی است کلیدهای ترکیبی CTRL + SHIFT + 8 را همزمان فشار دهید یا روی گزینه مشخص شده کلیک کنید تا تمام پاراگراف ها مشخص شوند. یادآوری می شود که پاراگراف ها هنگام زدن دکمه اینتر ایجاد می شوند.

حال که تمام پاراگراف ها مشخص شدند، کافی است آن ها را هایلایت و با زدن دکمه ی DELETE حذف کنید که وقت بسیار کمتری از زدن چند باره  کلید BACKSPACE از شما خواهد گرفت.

حذف صفحه در ورد با استفاده از Navigation Pane

گاهی اوقات پیش می آید که در فایل های ورد به دلایل مختلف مانند نحوه نگارش، صفحاتی خالی در وسط یا پایان مطلب ایجاد می شود؛ بنابراین بهتر است قبل از آماده سازی نهایی فایل، نگاهی به تمام بخش های آن بیندازید.

برای مشاهده یا حذف صفحه ی آخر در ورد، می توان از ویژگی Navigation Pane استفاده کرد که نمایی کلی از صفحات فایل را نمایش می دهد.

ابتدا وارد بخش View شوید.

سپس تیک گزینه Navigation Pane را بزنید. این قسمت دارای سه بخش Headings و Pages و Results است. روی گزینه ی Pages کلیک کنید.

روی صفحه  ی آخر که اضافه و خالی است، کلیک کنید و دکمه DELETE را بزنید تا صفحه مورد نظر حذف شود.

روش های دیگری مانند حذف صفحه در ورد با استفاده از macro نیز وجود دارد. Macro مجموعه ای از دستورات و دستورالعمل ها است که به عنوان فرمانی واحد در کنار هم قرار می گیرند تا کار ها را آسان تر کنند؛ اما چون چنین روشی می تواند به سایر مطالب فایل ورد شما آسیب برساند، از آموزش آن خودداری کردیم.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + نوزده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *