چرا معلولین نمی توانند نماینده ی مجلس یا معلم شوند

مدیر عامل جامعه معلولان ایران با انتقاد از عدم استخدام معلولان در آموزش و پرورش گفت: افراد دارای معلولیت نمی توانند نماینده مجلس شورای اسلامی شوند چراکه صحت و سلامت جسمانی از شرایط عمومی تایید صلاحیت است.

کامران عاروان درباره تاثیر خدمات هوشمند اداری بر زندگی افراد دارای معلولیت توضیح داد: صفر تا صد این مراحل هوشمند و سامانه ای تعریف نشده و لازم است حتما خود فرد دارای معلولیت حضوری مراجعه کند، همچنین سایت ها برای انواع معلولیتی مانند نابینایی دسترس پذیر نیست که لازم است متناسب با معلولیت تعریف شوند.

وی در مورد اشتغال معلولان گفت: در آزمون های استخدامی آموزش و پرورش معلولان نمی توانند معلم شوند و این مسئله خلاف قانون است چرا که در قانون عنوان شده افرادی که هوش و توانایی لازم را برای تدریس دارند، می توانند معلم شوند.

مدیر عامل جامعه معلولان ادامه داد: من که در دانشگاه تدریس می کنم نمی توانم معلم مدرسه شوم و این در حالی است که ما از رتبه های برتر کنکور هستیم و در رقابت با افرادی بودیم که به نسبت ما دسترسی بالاتری داشتند، اما در موقعیت های شغلی آن ها از ما بالاترند و این تبعیض است.

عاروان با اشاره به نکته که در صدر اسلام تعدادی از یاران پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) که در مناسبی هم سمت داشتند دارای معلولیت بودند بیان کرد: افراد دارای معلولیت نمی توانند نماینده مجلس شورای اسلامی شوند چرا که صحت جسمانی از شرایط عمومی نامزد های انتخابات مجلس است. ما می توانیم رای دهیم اما نمی توانیم عضو مجلس شویم؟

وی گفت: ورزشگاه ها باید برای معلولان رایگان و نیم بها باشد، در شرایطی که دولت تعدادی از ورزشگاه ها را به بخش خصوصی واگذار کرده لازم بود قبل از واگذاری سهم معلول مشخص می شد تا معلولان بتوانند از این امکان بهره مند شوند.

منبع: میزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 5 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *