تبخال چشمی منجر به نابینایی خواهد شد

یک فوق تخصص چشم گفت: تبخال چشمی از جمله بیماری های عفونی است که در صورت عدم درمان منجر به نابینایی می شود.

سعید یادگاری فوق تخصص چشم، در خصوص بیماری تبخال چشمی اظهار کرد: تبخال چشمی یک بیماری عفونی_ویروسی است که بر اثر ورود ویروس هرپس سیمپلکس به داخل بدن فرد بروز پیدا می کند.

او افزود: سوزش، قرمزی و التهاب چشم، ورم اطراف چشم، پوسته پوسته شدن پلک و خارش از جمله علائم عفونت چشم و ابتلا به تبخال چشمی است که در اکثر مواقع سفیدی چشم کاملا قرمز می شود.

یادگاری بیان کرد: این بیماری معمولا در سنین بالا ایجاد می شود، در واقع افرادی در صورت مبتلا به بیماری های زمینه ای، ضعف سیستم ایمنی بدن، دیابت، بیماری های مضمن چشمی، خشکی چشم بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری خواهند بود، همچنین در برخی موارد ممکن است فرد از طریق تماس با یک فرد آلوده به ویروس تبخال چشمی دچار شود.

او در خصوص عوارض تبخال چشمی گفت: این بیماری سبب ایجاد زخم قرنیه می شود بنابراین درصورت عدم تشخیص به موقع و درمان به دلیل آسیب جدی به قرنیه منجر به نابینایی خواهد شد. همچنین تغییر رنگ قرنیه وکاهش دید از دیگر عوارض ابتلا به این بیماری خواهد بود.

این فوق تخصص چشم در خصوص راه های درمان بیماری های عفونی مختص به چشم تصریح کرد: درصورتی که این بیماری در همان مراحل اولیه و به زودی تشخیص داده شود تنها با تجویز پماد های چشمی و دارو های ضدویروسی تبخال چشمی برطرف خواهد شد، اما در صورت پیشرفت این بیماری و آسیب به قرنیه عمل جراحی و در برخی موارد پیوند قرنیه انجام خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *