آموزش تغییر حساب پیشفرض گوگل

در این مقاله از زومیت نحوه تغییر حساب پیش فرض گوگل با چند کلیک و دلیل مفید بودن آن را بررسی می کنیم.

وقتی با چندین حساب گوگل وارد می شوید، متوجه خواهید شد که یکی از آن ها به عنوان پیش فرض انتخاب شده است؛ اما اگر دیگر نمی خواهید آن حساب خاص پیش فرض باشد، تکلیف چیست؟ در این مقاله می خواهیم ببینیم که چگونه می توان حساب پیش فرض گوگل را تغییر داد؟

حساب پیش فرض گوگل چیست؟

حساب پیش فرض اولین حساب کاربری گوگل شما است که با مرورگر وارد شده اید. حساب پیش فرض تعیین می کند که وقتی از سرویس متعلق به گوگل مانند یوتیوب استفاده می  کنید، به طور خودکار به چه حسابی وارد شوید. بنابراین اگر دائماً به حساب اشتباهی وارد می شوید، وقت آن است که حساب  پیش فرض را تغییر دهید.

نحوه تغییر حساب پیش فرض گوگل (دسکتاپ)

به هر وبسایت متعلق به گوگل مانند جیمیل بروید و روی عکس پروفایل خود در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. این کار تمام حساب های گوگلی که در حال حاضر وارد آن ها شده اید، از جمله حساب پیش فرض را به شما نشان خواهد داد.

در پایین این کادر، دکمه Sign Out of all accounts قرار دارد. روی آن کلیک کنید تا از تمام حساب های خود خارج شوید. حالا وارد حسابی که می خواهید پیش فرض کنید شوید. پس از ورود، باید به عنوان پیش فرض در فهرست حساب شما نشان داده شود. سپس در صورت تمایل می توانید وارد حساب های دیگر خود شوید.

نحوه تغییر حساب پیش فرض در اندروید

تغییر حساب پیش فرض در گوشی حتی ساده تر است. وارد تنظیمات گوشی خود شوید و تمام حساب های کاربری ثبت شده در گوگل را به جز حساب هایی که می خواهید پیش فرض شوند، حذف کنید. وقتی حساب های دیگر حذف می شوند، حساب باقی مانده به حالت پیش فرض تغییر پیدا می کند.

نحوه تغییر حساب پیش فرض در آیفون

به قسمت تنظیمات (Settings) آیفون خود وارد شوید. سپس گزینه Gmail را در منوی تنظیمات پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید. در مرحله بعد گزینه Default Mail App را انتخاب کنید. از فهرست اکانت های Gmail موجود، یکی را که می خواهید به عنوان پیش فرض جدید انتخاب کنید. اکنون، وقتی ایمیلی را از طریق برنامه Mail ارسال می کنید، آن ایمیل ها از آدرس پیش فرض جیمیل که انتخاب کرده اید ارسال می شوند.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − هشت =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *