به‌روز‌رسانی‌های جدید برجسته نگار هوشمند +درایور JAWS, NVDA, BRLTTY و مجموعه گنجینه نقاط معنوی

شرکت دانش‌بنیان پکتوس به مناسبت روز جهانی ایمنی عصای سفید، در سال جاری نیز امکانات جدیدی را به برجسته نگار هوشمند همراه اضافه کرده است. در این به‌روز‌رسانی‌ها برخی از معایب برنامه‌ها رفع گردیده است.

همچنین شما عزیزان می‌توانید در پایان این نوشته، آخرین نسخه درایور JAWS و ادان NVDA برای نوت‌تیکر، آخرین نسخه نرم‌افزار BRLTTY برای اتصال برجسته‌نگار هوشمند به گوشی‌های اندرویدی و مجموعه گنجینه نقاط معنوی و مصحف الکترونیکی برجسته که به همت جناب آقای مرتضی هادیان گرداوری شده است را با فرمت EPUB در قالب یک فایل فشرده دانلود کنید. گنجینه نقاط معنوی مجموعه‌ای گرداوری شده از تمامی ادعیه و زیارات به خط بریل است که ویراستاری بریل آن توسط آقای هادیان صورت گرفته است.

در ادامه، به آخرین تغییرات صورت گرفته بر روی دستگاه برجسته نگار هوشمند همراه که روز بیست و پنجم مهرماه 1402 بر روی سرور وبسایت پکتوس قرار گرفته است، اشاره می‌شود. مخاطبان می‌توانند با رفتن به بخش تنظیمات نوت‌تیکر و بخش به‌روز‌رسانی برنامه‌ها، موارد جدید را دریافت کنند. چنانچه در این ارتباط با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید با سرکار خانم نعیمی از کارشناسان شرکت پکتوس و با شماره 09122011887 تماس بگیرید.

به‌روز‌رسانی‌های جدید برجسته نگار هوشمند مهرماه 1402

۱– ارتقاء سرویس بریل دستگاه (brltty) به جدیدترین نسخه‌ی موجود 6.4.

با این به روز رسانی مشکل اتصال برجسته‌نگار هوشمند همراه به دستگاه‌های اندرویدی با اندروید ۱۰ به بعد برطرف شده است.

۲– اضافه شدن ویژگی‌های جدید به برنامه‌ی “به‌روز رسانی برنامه‌ها”.

           در نسخه‌ی جدید، میزان پیشرفت عملیات به روز رسانی به صورت درصد عددی و progress bar بر روی مانیتور بریل نمایش داده می‌شود. همچنین پیغام‌های برنامه کامل‌تر و مفهوم‌تر گشته و نیز برخی باگ‌ها برطرف شده است.

۳– اضافه شدن امکانات جدید کتاب‌خانه‌ای برای برنامه‌ی کتاب‌خوان.

          –  ویرایش اطلاعات مربوط به هر کتاب : کاربر می‌تواند اطلاعات هر کتاب نظیر عنوان، نام نویسنده، ناشر و … را ویرایش کند. همچنین امکان حذف یک کتاب از دیتابیس برنامه فراهم شده است. قابلیت دسته‌بندی کتاب‌ها و اضافه و حذف کردن دسته جدید به برنامه اضافه شده است. امکان چرخش بین هدینگ‌های کتاب و حرکت و پیمایش بر روی کتاب با استفاده از هدینگ‌ها. برطرف شدن برخی مشکلات برنامه نظیر وجود عبارت rdonly در انتهای برخی خطوط.

۴ پشتیبانی از تمامی ورژن‌های برجسته‌نگار در نسخه‌ی جدید ادان NVDA

در نسخه‌ی جدید درایور NVDA، علاوه بر برطرف شدن برخی مشکلات گزارش شده توسط کاربران، سازگاری با نسخه‌های جدید nvda پیش‌بینی شده است. همچنین نحوه‌ی شناسایی دستگاه‌ برجسته‌نگار دچار تغییراتی شده است که در راهنمای مربوطه به طور کامل توضیح داده شده است. لازم به ذکر است، در این نسخه تمامی دستگاه‌های برجسته نگار شرکت پکتوس شامل 2، 3، 3.8، 3.11، 4 و هوشمند پشتیبانی شده و از این نظر یک به‌روز‌رسانی بسیار ویژه محسوب می‌شود.

۵ تبدیل فرمت مجموعه گنجینه نقاط معنوی و مصحف الکترونیکی برجسته به همراه تمامی ادعیه‌ها و زیارات موجود به فرمت EPUB و پشتیبانی نرم‌افزار کتابخوان از این مجموعه.

6 اضافه شدن پوشه دانلود و راهنمای صوتی برنامه‌ها به بخش پوشه فایل‌های کاربر

در به‌روز‌رسانی جدید برجسته نگار هوشمند، پوشه دانلود در قالب یک فولدِر به پوشه فایل‌های کاربر اضافه شده است تا موارد دانلود شده از مرورگر فایرفاکس، به صورت خودکار در این پوشه قرار گیرد. همچنین علاوه بر راهنمای متنی، راهنمای صوتی برنامه‌ها نیز به بخش پوشه فایل‌های کاربر اضافه شده است. خودآموز صوتی مربوط به نرم‌افزار کتابخان، بخش دانلود و اطلاعات دستگاه، از جمله راهنما‌های جدیدی است که به صورت صوتی و تصویری به این بخش اضافه شده است.

آخرین نسخه درایور JAWS و ادان NVDA برای نوت‌تیکر، آخرین نسخه نرم‌افزار BRLTTY برای اتصال برجسته‌نگار هوشمند به گوشی‌های اندرویدی و مجموعه گنجینه نقاط معنوی و مصحف الکترونیکی برجسته با فرمت EPUB را از طریق
این لینک
دانلود کنید.

پسورد فایل: pactos

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 7 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *