معرفی بهترین برنامه های زنگ هشدار برای آیفون و اندروید

اگر جزو افرادی هستید که سخت از خواب بیدار می شوند، شاید با برنامه های معرفی شده در این مقاله دیگر صبح ها خواب نمانید.

شاید در طولانی مدت از برنامه های زنگ هشدار موجود به صورت پیش فرض در سیستم عامل های اندروید و iOS خسته شده و به دنبال تنوع و مزایای دیگری در این نوع برنامه ها باشید.

اگر صبح ها سخت از خواب بیدار می شوید و در هر لحظه نگران اید که آیا موبایلتان می تواند شما را از خواب سنگینتان بیدار کند یا باید به فکر چاره دیگری باشید؟ در ادامه، برنامه هایی را معرفی می کنیم که با تغییر برخی قابلیت ها مثل بلندی صدای ناگهانی یا استمرار بر زنگ خوردن، مانع از خواب ماندن شما در صبح زود می شوند.

بهترین برنامه های زنگ هشدار برای اندروید

۱. Google Clock

ساعت گوگل احتمالاً پایدارترین برنامه ی ساعت برای اندروید است. این برنامه می تواند تمام کارهای اساسی مورد انتظار از برنامه ی زنگ هشدار را انجام دهد. بسیاری از برندها مانند سامسونگ یا شیائومی برنامه های اختصاصی ساعت خود را برای رابط کاربری خود دارند؛ اما اگر به دنبال برنامه ای هستید که همه ی کارها از جمله تنظیم تایمر، کرنومتر، برنامه خواب و زنگ ساعت در محیطی بسیار ساده و دردسترس قرار داشته باشد، حتماً Google Clock را امتحان کنید.

۲. Alarm Clock for Heavy Sleepers

این برنامه همان طور که از اسمش پیداست، مخصوص افرادی طراحی شده است که خواب بسیار سنگینی دارند. ویژگی بامزه ی آن پنهان  کردن گزینه ی چرت زدن (Snooze) است؛ بنابراین، شما به راحتی نمی توانید مدام زنگ آن را قطع کنید و به خوابتان ادامه دهید. به طور کلی، مسائل مختلفی را برای قطع صدای زنگ در هنگام بیدار شدن می توانید انتخاب کنید.

۳. Alarmy

Alarmy نیز مخصوص افرادی است که بیدار شدن در صبح برایشان مشکل است. رابط کاربری این برنامه ساده و سنتی و مینیمال است و با راه حل هایی نوآورانه شما را به بیدار شدن مجبور می کند. شما پس از اینکه در ساعت مشخص شده صدای زنگ را قطع کردید، با انجام مأموریت هایی که Alarmy به شما می گوید، باید مطمئن شوید که دیگر هیچ صدایی از گوشی بیرون نمی آید.

۴. Shake-it Alarm

Shake-it Alarm شاید بامزه ترین برنامه ی زنگ هشدار اندروید باشد که با روش های واقعاً متفاوت از خوابیدن مجدد شما جلوگیری می کند.

برای مثال، می توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که هنگام به صدا در آمدن گوشی در صبح یا زمان های دلخواه برای قطع شدن صدا چند بار گوشی را تکان دهید، به جاهای مختلف نمایشگر ضربه بزنید یا حتی با صدای نسبتاً بلند داد بزنید! البته مراقب باشید که غیر از خودتان همسایه ها را هم بیدار نکنید.

۵. Challenges Alarm Clock

مانند تمام برنامه های زنگ هشدار سرگرم کننده، Challenges Alarm Clock نیز تا زمانی که مأموریت های لازم مانند حل کردن پازل ها و انجام بازی ها یا عکس  برداری های مورد نیاز را انجام ندهید، به زنگ خوردن ادامه خواهد داد.

مهم نیست که شما چقدر تنبل هستید یا خوابتان چقدر سنگین است، Challenges Alarm Clock تا زمان بیداری کامل شما دست بردار نیست.

بهترین برنامه های زنگ هشدار برای آیفون

گوشی های آیفون نیز برنامه های مناسبی برای بیدارکردن صاحبان خود دارند که در ادامه، برخی از آن ها را معرفی خواهیم کرد.

۱. !Loud Alarm Clock, Wake Me Up

برنامه ی !Loud Alarm Clock, Wake Me Up با رابط کاربری متفاوتش، کمی شما را از ساعت پیش فرض محصولات اپل دور می کند. با اینکه این نرم افزار مصرف باتری بسیار کمی دارد، با استفاده از قابلیت همیشه روشن نگه داشتن صفحه نمایش، ساعت های چندمنظوره و ساده و جذابی را می تواند برای شما نمایش دهد، خصوصاً در گوشی های اپل که به نمایشگر اولد مجهزند، زیبایی دوچندانی خواهد داشت.

بررسی آب و هوا و تنظیم هر زنگ ساعت برای موقعیت های مختلف از دیگر ویژگی های برنامه ی !Loud Alarm Clock, Wake Me Up است.

۲. Instant Wake Up

یکی از بهترین برنامه های زنگ هشدار برای افراد تنبل یا کسانی است که خواب سنگینی دارند. Instant Wake Up با قرار دادن مأموریت هایی برای قطع زنگ هشدار، شما را وادار می کند تا کاملاً بیدار شوید و با معمای خود، ذهن شما را هشیار نگه می دارد و از به خواب رفتن دوباره تان جلوگیری می کند.

۳. Alarm – morning eye exercise

Alarm – morning eye exercise با شعار روز خوب از صبح خوب شروع می شود، برنامه ی خود را به گزینه ای جذاب و پرطرفدار تبدیل کرده است. هنگامی که در زمان مشخص گوشی شروع به زنگ خوردن می کند، برنامه ها و تمرینات مختلف این نرم افزار نیز شروع می شوند.

شما باید با مسائلی مانند حل تمرینات ریاضی و تمرین گرم کردن چشم یا برخی کارهای دیگر سر و کله بزنید تا زنگ گوشی قطع شود و خوابتان بپرد.

۴. Sleepzy – Sleep Cycle Tracker

بهترین برنامه ی زنگ موبایل حتماً نباید ویژگی های منحصر به فردی مانند حل مسائل مختلف برای بیدارشدن داشته باشد. Sleepzy – Sleep Cycle Tracker ساعت زنگ دار هوشمندی است که الگوهای خواب شما از چرت زدن های چند دقیقه ای تا خواب های سنگین چند ساعته را بررسی می کند و به شما درباره ی نحوه ی درست خوابیدن نکاتی را می گوید.

این نرم افزار برای اپل واچ هم موجود است؛ اما برای بررسی دقیق تر خواب، بهتر است که در بیشتر زمان های روز، ساعت هوشمند خود را به مچتان ببندید.

۵. SpeakToSnooze Alarm Clock HD

SpeakToSnooze برنامه ی زنگ هشداری است که با استفاده از دستورهای صوتی صدای زنگ هشدار را خاموش می کند. این برنامه که بیش از یک میلیون بار از اپ استور دانلود شده، به لمس کردن صفحه نیازی ندارد و پس از تنظیم هشدار حتی اگر گوشی پیشتان نباشد، با گفتن دستورهای از قبل تعیین شده، می توانید آلارم خود را خاموش کنید.

باید حواستان باشد که این قابلیت نتیجه ی عکس نداشته باشد و به جای بیدار شدن به خوابتان ادامه دهید!

زمان شناس بودن ویژگی انسان های مسئولیت پذیر است؛ اما گاهی به دلیل ویژگی های ذاتی مانند سنگین بودن خواب در صبح ها، از سر وقت رسیدن به محل کار یا قرارهای مهممان باز می مانیم.

برنامه های معرفی شده در این مقاله تا حد زیادی از خواب ماندن شما در صبح جلوگیری می کنند؛ اما فراموش نکنید اولین کاری که برای به موقع بیدار شدن و سلامتی خود باید انجام دهید، حداقل ۸ ساعت خواب کافی در روز است تا ذهن و بدن شما آمادگی خود را از دست ندهند.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *