معرفی برترین سایت های کوتاه کننده ی لینک

با از دسترس خارج شدن بیتلی می توان برای کوتاه کردن لینک از سرویس های دیگری استفاده کرد که عملکرد مشابهی دارند.

حتماً تاکنون در شبکه های اجتماعی و سایت ها، لینک هایی را دیده اید که شما را به سایت ها و صفحه های دیگر هدایت می کنند. به طور کلی پیوندها طولانی هستند و باید برای استفاده، آن ها را کوتاه کرد و آن وقت فضای کمتری نسبت به URL اولیه اشغال می شود.

اما چگونه می توان از ابزارهای کوتاه کننده لینک استفاده کرد؟ اکنون وب سایت های مختلفی وجود دارند که می توان به وسیله آن ها آدرس های مختلف اینترنتی را کوتاه کرد. فرقی نمی کند از گوشی استفاده می کنید یا لپ تاپ، به راحتی می توانید با سایت هایی که در ادامه معرفی می شوند لینک های خود را کوتاه  کرده و در صفحات مجازی به اشتراک بگذارید.

در این مقاله چند مورد از بهترین جایگزین های موجود در اینترنت برای انجام این کار آورده شده است.

نکات مثبت ابزارهای کوتاه کننده لینک

آسان  شدن اشتراک گذاری: سرویس های کوتاه کننده لینک باعث می شوند اشتراک گذاری URL بلند، آسان تر شود. برای مثال اگر شما بخواهید از لینک صفحه ی مد نظر خود روی کارت ویزیت، تبلیغات یا هر مورد دیگری استفاده کنید، نمی توانید به طور مستقیم آدرس اصلی را قرار بدهید.

سهولت بررسی ترافیک سایت: شما می توانید یک لینک کوتاه برای استفاده در توییتر، یک مورد دیگر برای فیسبوک و حتی یک لینک کوتاه شده مشخص برای ایمیل های کاری ایجاد کنید؛ بدین شکل می توانید به راحتی ترافیک هر کدام از آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

می توان با ابزارهای کوتاه کننده لینک به راحتی ترافیک سایت را بررسی کرد

بررسی مخاطبان: بسیاری از سرویس های کوتاه کننده لینک به کاربران خود ابزار ردیابی جامعی ارائه می دهند که به وسیله ی آن می توان دید چه کسی روی لینک مدنظر کلیک کرده است، این کاربر در کجای جهان قرار دارد و به چه زبانی صحبت می کند. می توان از این اطلاعات برای به دست آوردن آمارهای مختلف استفاده کرد .

تعداد زیادی سایت کوتاه کننده لینک در فضای مجازی وجود دارند. بسیاری از آن ها دارای دو بخش هستند که یکی از آن ها رایگان است و برای استفاده از دیگری باید هزینه کنید. عموماً در بخش رایگان، کار اصلی یعنی کوتاه کردن لینک انجام می شود و با پرداخت هزینه، قابلیت های حرفه ای تری مانند شخصی سازی لینک دردسترس کاربر قرار می گیرد. هر کدام از سرویس هایی که در ادامه نام برده  می شوند، به دلیل داشتن ویژگی های خاص در این فهرست وجود دارند.

کوتاه کننده لینک ایرانی

ابتدا سایت هایی را به شما معرفی می کنیم که ایرانی هستند و می توانید به راحتی و بدون مشکل به کمک آن ها لینک های خود را کوتاه کنید.

B2n.ir

قیمت: رایگان

به عنوان اولین سایت سراغ B2n.ir رفته ایم که می تواند به سرعت لینک های شما را کوتاه کرده و برای استفاده در صفحه های مختلف آماده کند. تنها کافی است URL مورد نظر خود را در باکس کپی کرده و بگذارید باقی کارها را خود سایت انجام دهد.

یکی دیگر از ویژگی های کاربردی B2n.ir این است که می توان علاوه بر لینک کوتاه، QR Code نیز ساخت. این برای افرادی که قصد دارند آدرس صفحه های شخصی خود را روی کارت ویزیتشان چاپ کنند، گزینه بسیار عالی به نظر می رسد.

Rizy.ir

قیمت: رایگان

از سایت های محبوب ایرانیان برای کوتاه کردن لینک می توان به ریزی اشاره کرد. به کمک ابزار موجود در آن نه تنها می توانید لینک های خود را کوتاه کنید، بلکه امکان درآمدزایی نیز وجود دارد.

امکانات Rizy نیز مانند گزینه قبلی رایگان بوده و می توانید به راحتی و تنها با ثبت نام در آن از امکانات موجود استفاده کنید. از ویژگی های آن می توان به امکان مشاهده آمار بازدیدکنندگان لینک ها، امکان انتخاب آدرس دلخواه و وجود ابزارهای پیشرفته اشاره کرد.

yun.ir

قیمت: رایگان

از دیگر سایت های ایرانی موجود برای کوتاه کردن لینک می توان yun.ir را نام برد که به راحتی تمام آدرس های شما را تغییر می دهد. البته علاوه بر حالت معمولی، گزینه  پیشرفته  تری نیز برای این کار وجود دارد که امکانات بیشتری در اختیارتان قرار می دهد.

رابط کاربری yun.ir نیز دوستانه طراحی شده و همین ویژگی باعث می شود هرکسی بتواند به راحتی لینک های مورد نظر خود را کوتاه کند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که سایت مذکور امکان درآمدزایی را برای کاربرانش فراهم می کند.

Zaya.io

قیمت: رایگان

از دیگر سایت های ایرانی که تمامی امکانات خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد می توان به Zaya.io اشاره کرد. کار با آن نیز بسیار آسان است و می توانید تمامی ابزارهای موجود در آن را پس از ثبت نام به راحتی مورد استفاده قرار دهید.

از قابلیت های زایا می توان به امکان ساخت بارکد، مشاهده آمار پیشرفته هر لینک و دامنه اختصاصی اشاره کرد. شما حتی می توانید به کمک این سایت برای لینک های خود تاریخ انقضا مشخص کنید تا پس از اتمام آن دیگر دردسترس نباشد.

Opizo.com

قیمت: رایگان

سایت اپیزو که خود را برترین سیستم کوتاه کننده لینک ایرانی می داند به شما اجازه می دهد به صورت رایگان آدرس های خود را برای استفاده در صفحه های مختلف کوتاه کنید. درضمن، از آن می توانید درآمد داشته باشید.

از ویژگی های آن می توان به امنیت، کوتاه کننده هوشمند، سفارشی سازی و تاریخ انقضا اشاره کرد.

کوتاه کننده لینک خارجی

حال که پنج مورد از بهترین ابزارهای ایرانی برای کوتاه کردن لینک را معرفی کردیم، سراغ چند نمونه خارجی نیز می رویم. در ادامه می توانید آن ها را مشاهده و استفاده کنید.

Short.io

قیمت: رایگان/دارای طرح های پولی

به عنوان اولین کوتاه کننده لینک خارجی Short.io را معرفی می کنیم که دارای طرح های رایگان و پولی است. شما می توانید بنا به نیاز خود از آن استفاده کنید. به کمک این سایت امکان بررسی مکان جغرافیایی و دستگاه هایی که کاربران استفاده می کنند، وجود دارد. در ضمن، می توانید به مخاطبان هدف خود لینک های مختلفی ارسال کنید.

به راحتی، هنگامی که لینک خود را اضافه می کنید، روی آیکون اپل یا اندروید کلیک کنید. بدین شکل، URLهای ارسالی در هردستگاه به درستی نمایش داده می شود. حتی می توانید برای کاربران iOS چیزی کاملاً متفاوت نسبت به کاربران دسکتاپ بفرستید، اما احتمالاً برای همه، جمله خود شما، گیج کننده خواهد بود.

rlu.ru

قیمت: رایگان

اگر به دنبال سایت رایگانی هستید که به راحتی لینک های شما را کوتاه می کند، rlu.ru انتخاب مناسبی به نظر می رسد. در این سایت امکانات اضافه  دیگری ارائه نمی شود و تنها هدف آن کوتاه تر کردن آدرس های کاربران است.

می توانید وارد سایت شده و لینک موردنظر خود را در باکس موجود الصاق کنید. سپس روی دکمه Shorten بزنید تا به راحتی آدرس کوتاه شده در اختیارتان قرار بگیرد. همچنین با فعال سازی گزینه Delete After، می توان برای لینک تاریخ انقضا مشخص کرد.

Rebrandly

قیمت: رایگان/ دارای طرح های پولی

Rebrandly مانند باقی گزینه ها سرویس کوتاه کننده لینک است، اما کمی تفاوت دارد. توسعه دهندگان این سرویس معتقدند ارزش برندها از شخصی سازی لینک هایی که از سراسر وب به صفحه آن ها متصل می شوند، به دست می آید. سرویس رایگان آن ها پنج دامنه اصلی ارائه می دهد.

کاربران می توانند از لینک های به دست آمده توسط Rebrandly در کارت ویزیت، سایت یا حتی تبلیغات استفاده کنند. این سرویس شامل ابزاری برای بررسی محبوبیت هر کدام از لینک های تولیدشده است. همچنین شما می توانید با استفاده از آن به راحتی برای لینک خود کد QR تولید کنید.

Polr

قیمت: رایگان

Polr پروژه ای منبع بازی است که به کاربران اجازه می دهد بتوانند میزبانی سرویس کوتاه  کننده لینک خود را بر عهده بگیرند؛ البته برای انجام این کار باید علم آن را داشته باشید. می توان ازطریق صفحه پروژه ی Polr یا GitHub به این بخش دسترسی پیدا کرد.

شما می توانید از این سرویس به هر شکل که دوست دارید استفاده کنید. اگر برنامه نویس هستید با تغییر کدهای آن، Polr را شخصی سازی کنید؛ اگر تنها نیاز به یک سرویس کوتاه کننده لینک دارید، به راحتی از ابزارهای ارائه شده استفاده کنید.

URL Shortener by Zapier

قیمت: رایگان

فرض کنید می خواهید هر بار یک تصویر جدید در صفحه  شخصی آپلود کردید، به سرعت لینک کوتاه از آن تولید و در Google Sheet ذخیره شود. می توانید به راحتی با استفاده URL Shortener by Zapier این کار را انجام دهید. کافی است دستور مورد نیاز را به سرویس دهید و از آن به بعد تنها به فکر آپلود کردن عکس های جدید باشید و باقی کار را به Zapier بسپارید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 2 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *