معرفی هفت نرم افزار جهت افزایش بیش از صد درصد حجم صدای ویندوز

قصد دارید حجم صدای ویندوز را بیشتر از ۱۰۰ درصد کنید؟ در این راهنما ۷ برنامه ی کاربردی برای این کار معرفی می کنیم.

همه ی ما حداقل یک بار هم که شده، با مشکلات مربوط به صدای کم فیلم یا موسیقی در ویندوز مواجه شده ایم. این موضوع می تواند به دلایل مختلفی مانند کیفیت پایین اسپیکر، مشکل نرم افزاری یا حتی پایین بودن صدای اصلی فیلم یا موسیقی رخ دهد. در این گونه موارد، افزایش حداکثری حجم صدا نیز راه گشا نخواهدبود و برای تقویت اصوات به ناچار باید سراغ نرم افزارها و سرویس های جانبی برویم.

خوشبختانه نرم افزارهای زیادی برای تقویت حجم صدا در سیستم عامل های مختلف توسعه یافته اند. کار اصلی این نوع اپلیکیشن ها، به کارگیری الگوریتم های پیشرفته جهت افزایش صدا فراتر از حد مشخص شده توسط سیستم عامل است. با توجه به تنوع بی نظیر برنامه های تقویت صدا و انتخاب چالش برانگیزِ برترین نرم افزار، در مقاله ی حاضر ۷ مورد از بهترین اپلیکیشن های افزایش ولوم صدا در ویندوز را مورد بررسی و مقایسه قرار داده ایم. امید که با مطالعه ی این مقاله بتوانید نرم افزار مناسبی برای لپ تاپ یا کامپیوترتان پیدا کنید. با کلیک روی عنوان هر نرم افزار می توانید توضیحات مربوط به آن را مطالعه کنید.

Equalizer APO (رایگان)

ابزارهای متن باز معمولاً در ابتدای مسیر توسعه شان چندان حرفه ای و پیشرفته نیستند اما با گذشت زمان و مشارکت سایر توسعه دهندگان، امکانات و قابلیت های هیجان انگیزی به آن ها اضافه می شود. Equalizer APO هم یکی از همین نرم افزارهای متن باز و قدرتمند تقویت صدا در ویندوز است. با این تفاسیر، Equalizer APO از لحاظ فنی و تکنولوژی کمی پیچیده و سنگین به نظر می رسد، اما اگر بتوانید با آن کار کنید و نیازها و انتظارات واقعی خودتان را خوب شناسایی کنید، می توان Equalizer APO را قوی ترین اپلیکیشن این حوزه دانست.

Equalizer APO امکانات زیادی از قبیل فیلترهای گوناگون، سازگاری با کانال های مختلف صوتی، تأخیر (Latency) بسیار ناچیز و البته مصرف اندک CPU را در اختیار کاربران قرار می دهد. با راه اندازی اولیه ی Equalizer APO پنجره ای جهت تنظیم دستگاه خروجی به شما نمایش داده  می شود که در آن با انتخاب اسپیکر، هدفون و … می توانید حجم صدای هر دستگاه را به طور جداگانه افزایش دهید.

خلاصه این که Equalizer APO با ارائه ی ابزارهایی مانند پری امپ، اکولایزر گرافیکی و … به شما در دستیابی به بهترین و باکیفیت ترین صدای ممکن کمک بزرگی می کند.

FxSound (رایگان)

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید FXSound به واسطه ی ابزارهای پیشرفته و دقیق برای اعمال فیلتر اکولایزر روی اصوات ورودی از شهرت بالایی بین کاربران ویندوز برخوردار است اما فارغ از تمام قابلیت های مربوط به اکولایزر، FXSound یکی از بهترین ابزارهای تقویت ولوم صدا در ویندوز شناخته می شود.

نرم افزار FXSound با پردازش شناور ۳۲ بیتی و دیتر مجدد ۱۶ بیتی می تواند کیفیت اصوات ورودی را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. از این گذشته، با وجود ابزارهای خوب برای تقویت ولوم صدا و ترکیب آن با فناوری افزایش کیفیت صوت، می توانید بدون کوچک ترین افت کیفیت، ولوم صدای ورودی را به طرز چشم گیری تقویت کرده و همچنین با استفاده از قابلیت «اکولایزر پارامتری» موسوم به Parametric EQ، اصوات موجود در فرکانس های مختلف شنیداری را جداگانه تقویت/تضعیف کنید.

شاید تصور کنید تعبیه ی همه ی این قابلیت ها در یک نرم افزار به هیچ عنوان ارزان نخواهد بود و برای استفاده از آن نیازمند پرداخت هزینه  هستید حال آن که FXSound کاملاً رایگان است و همین امر آن را به یکی از گزینه های بالقوه تبدیل کرده  است.

DeskFX Audio Enhancer (رایگان، به همراه گزینه های پرداخت درون برنامه ای)

اگر به نام DeskFX Audio Enhancer دقت کرده باشید، در آن خبری از افزایش ولوم نیست و کمپانی سازنده، این اپلیکیشن را به عنوان یک نرم افزار تقویت کننده ی صوتی در پلتفرم ویندوز منتشر کرده  است. اگرچه با استفاده از DeskFX Audio Enhancer می توانید ولوم صدا را بدون افت کیفیت افزایش دهید، دلیل اصلی اشاره  نکردن به افزایش ولوم در نام این نرم افزار، وجود ابزارهای گوناگون تقویت صدا مانند اکولایزر، آمپلیفایر، افکت ریورب، کروس و … است.

خوشبختانه تعبیه ی این امکانات جذاب در DeskFX Audio Enhancer علاوه بر اعمال افکت های گوش نواز و زیبای صوتی، قابلیت افزایش ولوم بدون ازدست رفتن کیفیت را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. نکته ی قابل توجه در مورد DeskFX Audio Enhancer، پشتیبانی از اغلب پلتفرم های محبوب موسیقی مانند اسپاتیفای، اپل موزیک، یوتیوب، پخش کننده های ویدیویی(جهت تقویت صدای فیلم) و همچنین بازی های ویدیویی(برای بهره مندی از تجربه ی شنیداری منحصر به فرد هنگام بازی) است.

اگرچه DeskFX Audio Enhancer به صورت رایگان در دسترس قرار دارد، برای استفاده از تمام امکانات موجود در آن، باید نسخه ی کامل را خریداری کنید.

VLC Media Player (رایگان)

همه ی ما VLC را به عنوان یک پخش کننده صوتی-تصویری تمام عیار و حرفه ای می شناسیم. این نرم افزار که در پلتفرم های مختلف مانند مک، ویندوز، آی اواس و اندروید در دسترس کاربران قرار دارد، می تواند علاوه بر پخش محتوای صوتی تصویری، افکت های گوناگونی روی صدا و تصویر اعمال کرده و حتی حجم صدای محتوا را بدون توجه به محدودیت های سیستم عامل تقویت کند.

به طور کلی، وجود VLC Media Player در این لیست کمی عجیب به نظر می رسد، اما با توجه به افزایش ۱۲۵ درصدی ولوم صدا آن هم بدون ازدست رفتن کیفیت، لازم دانستیم این نرم افزار قدرتمند را هم به لیست مان اضافه کنیم. نکته ی جالب و هیجان انگیز در مورد سیستم تقویت صدای VLC آن است که همه ی ما برای یک بار هم که شده از آن استفاده کرده ایم اما کیفیت اصوات در این پخش کننده  به حدی بالا است که تقریباً هیچ کس موقع افزایش ولوم نمی داند در حال استفاده از یک تقویت کننده ی صوتیِ نرم افزاری است.

VLC نقاط قوت زیادی دارد اما با توجه به آن که داریم در مورد یک پخش کننده ی صوتی-تصویری صحبت می کنیم، قابلیت تقویت ولوم به محتوایی که درون نرم افزار پخش می شوند محدود است و VLC نمی تواند صدای برنامه های دیگر را تقویت کند.

برای افزایش ولوم صدا در این اپلیکیشن، کافی است نوار لغزنده ی مربوط به ولوم را به حداکثر برسانید و مابقی کار را به VLC بسپارید. همان طور که گفته شد، VLC ولوم صدا را تا ۱۲۵ درصد بدون افت کیفیت افزایش می دهد اما چنان چه این مقدار برای شما کافی نیست، می توانید محدودیت آن را به ۳۰۰ درصد هم افزایش دهید اما این کار منجر به کاهش کیفیت اصوات خواهدشد.

Viper4Windows (رایگان)

Viper4Windows با بهره گیری از الگوریتم های اختصاصی پردازش صدا و بهره مندی از ابزارهای دقیق و پیشرفته، خود را از سایر رقبایش متمایز کرده است. با استفاده از این نرم افزار می توانید صدای کلی سیستم عامل شامل برنامه های مختلف، بازی ها، محتوای صوتی-تصویری و … را در قالب کانال های صوتی مجزا تقویت کنید.

خوشبختانه Viper4Windows کاملاً رایگان بوده و استفاده از آن بی نهایت آسان است.

Chrome Volume Booster (رایگان)

نرم افزارهایی که تا کنون به معرفی آن ها پرداختیم، تمام ابزارها و امکانات لازم جهت تقویت ولوم اصوات را در اختیار شما قرار می دهند و با استفاده از آن ها می توانید ولوم صدای کامپیوترتان را بدون افت کیفیت افزایش دهید. البته این اپلیکیشن ها روی ویندوز نصب می شوند و اصوات موجود در محیط سیستم عامل را تقویت می کنند. بنابراین اگر دنبال ابزاری هستید که به طور خاص برای تقویت اصوات موجود در دنیای اینترنت طراحی شده باشد، شاید بهتر باشد سراغ افزونه های کاربردی و جذاب مرورگر کروم بروید.

همان طور که در تصویر هم مشاهده می کنید، استفاده از این افزونه بسیار راحت است و برای کار با آن، کافی است ابتدا Chrome Volume Booster را دانلود و نصب کرده و سپس با کلیک روی آیکون آن، ولوم اصوات داخل مرورگر مانند جلسات آنلاین، ویدیوهای یوتیوب، موسیقی های موجود در ساوندکلاد و … را تقویت کنید. خوش بختانه Chrome Volume Booster هم مانند سایر نرم افزارهای تقویت ولوم صدا، با بهره گیری از الگوریتم های قدرتمند و پیشرفته می تواند اصوات داخل مرورگر را بدون کوچک ترین افت کیفیت تقویت کند. توجه داشته  باشید که این افزونه مختص مرورگر کروم طراحی شده و بنابراین با استفاده از آن فقط می توانید صدای داخل مرورگر را تقویت کنید و امکان افزایش حجم صدای خارج از آن وجود ندارد.

Letasoft Sound Booster (رایگان، به همراه گزینه های پرداخت درون برنامه ای)

اگر مشکل شما خیلی حاد بود و ابزارهای قبلی نتوانستند به شما کمک کنند، آخرین راه حل استفاده از ابزار تقویت صدای Letasoft Sound Booster است. این نرم افزار به واسطه ی تقویت ۵۰۰ برابری ولوم صدا در ویندوز بسیار شناخته شده است و در مواقعی که فایل اصلی یا سیستم های نرم افزاری با مشکل مواجه می شوند، این اپلیکیشن به فریاد کاربران می رسد. متأسفانه این نرم افزار فقط ۱۴ روز رایگان است و پس از اتمام این زمان، برای استفاده از قابلیت ها و امکانات Letasoft Sound Booster باید نسخه ی کامل آن را خریداری کنید.

این ابزار قدرتمند و همه فن حریفْ امکانات زیادی در اختیار شما قرار می دهد و برای تقویت ولوم اصوات ورودی، از الگوریتم های پیشرفته ای بهره می گیرد. با استفاده از Letasoft Sound Booster می توانید ولوم مرورگر، نرم افزارهای ارتباطی، پخش کننده های صوتی-تصویری، بازی های ویدیویی و … را بدون کوچک ترین افت کیفیت تا ۵۰۰ برابر افزایش دهید اما به هر حال برای استفاده ی دائمی از آن، باید هزینه ی خرید نسخه ی کامل را متقبل شوید.

در این مقاله، هفت مورد از بهترین برنامه های تقویت ولوم صدا در سیستم عامل ویندوز را مورد بررسی و مقایسه قرار دادیم. هریک از این اپلیکیشن ها، قابلیت ها و امکانات منحصر به فرد خودش را دارد و اکنون شما به عنوان کاربر نهایی باید با توجه به نیازمندی ها و ترجیحات شخصی، «مناسب ترین» برنامه را برگزینید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *