گوگل Nearby Share را برای ویندوز منتشر کرد

گوگل اشتراک گذاری فایل ها را بین تلفن اندرویدی و کامپیوتر ویندوزی بدون نیاز به اتصال اینترنت و به صورت بی سیم برای کاربران آسان تر از گذشته می کند.

گوگل پس از یک دوره آزمایشی که در ماه مارس شروع شد، از راه اندازی کامل و انتشار برنامه ی Nearby Share خود در ویندوز خبر داد. Nearby Share سال ها است که یکی از ویژگی های پیش فرض موجود در سیستم عامل اندروید بوده است و می توان به عنوان رقیب اندرویدی airdrop  اپل از آن یاد کرد؛ اما تا مدتی پیش فقط در بین گوشی های اندرویدی می توانستید از آن استفاده کنید. Nearby Share اساساً به کاربران اجازه می دهد تا فایل ها را بین دستگاه های اندرویدی از طریق یک اتصال بی سیم محلی انتقال دهند و نیاز به اتصال به اینترنت برای انتقال فایل ها را از بین می بَرد و در عین حال سرعت  بالاتری نسبت به انتقال با استفاده از بلوتوث را ارائه می کند.

همزمان با راه اندازی کامل برنامه ی Nearby Share در ویندوز، این برنامه چند به روزرسانی جدید نیز دریافت خواهد کرد. ابتدا، هنگامی که یک تصویر از طریق Nearby Share به اشتراک گذاشته می شود، در زمان دریافت اعلان اشتراک گذاری، پیش نمایشی از آن تصویر را نیز مشاهده خواهید کرد که به شما امکان می دهد از دریافت فایل درست مطمئن شوید. علاوه بر این، در حین انتقال فایل ها، برنامه اکنون تخمینی از مدت زمانی که نیاز دارد تا انتقال فایل ها را به پایان برساند به شما نمایش خواهد داد.

خبر مهم دیگر این است که Google با برخی از سازندگان دستگاه های ویندوز همکاری خواهد کرد تا برنامه ی Nearby Share را در دستگاه های ویندوزی خود به صورت پیش فرض به کار ببرند مانند HP Dragonfly Pro که اخیراً عرضه شده است و اتفاقاً در نسخه کروم بوک با پشتیبانی بومی از Nearby Share نیز موجود است. با دردسترس قرار گرفتن Nearby Share برای کاربران ویندوز، انتقال اطلاعات بین دستگاه ها بسیار راحت تر خواهد شد و می تواند به یکی از محبوب ترین راه ها برای اشتراک گذاری فایل ها بین دستگاه ها تبدیل شود. به گفته ی گوگل، نسخه ی بتای این اپلیکیشن در حال حاضر بیش از 1.7 میلیون بار دانلود شده است.

نکته ی جالب توجه این است که ارائه ی Nearby Share توسط گوگل در ویندوز ضربه ای است به قابلیتی شبیه به Nearby Share که خود مایکروسافت در ویندوز 11 و 10 به صورت پیشفرض قرار داده است. در حالی که این قابلیت چند سالی است که وجود دارد، مایکروسافت هرگز واقعاً آن را فراتر از ویندوز گسترش نداده و اگر بخواهید فایل ها را از تلفن همراه به دستگاه ویندوزی خود منتقل کنید، اساساً استفاده از آن برای شما بی فایده خواهد بود.

برنامه های شخص ثالثی وجود دارند که می توانند این نوع عملکرد را به کاربران ارائه دهند، اما مایکروسافت هرگز این قابلیت را برای دیگر سیستم عامل ها منتشر نکرد و حال گوگل با ارائه ی Nearby Share در ویندوز، مایکروسافت را در این زمینه شکست داد. مشارکت با سازندگان دستگاه های ویندوزی به این معنی است که احتمال این که کاربران از قابلیت اشتراک گذاری پیش فرض فایل ها در ویندوز استفاده کنند، با فرض این که دیگر شرکت ها نیز به HP ملحق شوند و برنامه ی Nearby Share گوگل را به صورت پیش فرض روی دستگاه های ویندوزی خود نصب کنند، نزدیک به صفر خواهد بود.

اگر علاقه دارید Nearby Share در ویندوز را همین حالا امتحان کنید، می توانید این برنامه را از وب  سایت رسمی گوگل دانلود کنید. در اندروید، این ویژگی به صورت پیش فرض در آخرین نسخه های سیستم عامل گوگل وجود دارد، بنابراین نیازی به انجام کار دیگری نخواهید داشت.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 6 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *