دکه خبر دنیای تکنولوژی و فناوری/تاریخ انتشار، شنبه 22 آبان ۹۵

با سلام و احترام به همراهان وبسايت ويژه نابينايان شرکت پکتوس. در شانزدهمين شمارگان دکه خبر دنياي تکنولوژي و فناوري، 15 خبر تقديم شما گراميان مي شود.

هجوم ایرانی‌ها به صفحات هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در شبکه های اجتماعی

یکبار دیگر عادت بد برخی از هموطنان ایرانی در برخورد با چهره های مطرح در صفحات اجتماعی، خبر ساز شد. پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، شاهد هجوم کاربران ایرانی به صفحات هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در شبکه های اجتماعی هستیم.

به گزارش گجت نیوز، سه روز پیش، رای گیری برای انتخاب رئیس جمهور بعدی ایالات متحده آمریکا به پایان رسید و دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات آمریکا، رسما به عنوان رئیس جمهور جدید این کشور انتخاب گردید.

اما گذشته از تمام حواشی و اخبار پیرامون این موضوع، آنچه که جالب و شاید بهتر باشد بگوییم تلخ به نظر می رسد، رفتار برخی کاربران ایرانی در صفحات دو نامزد انتخابات آمریکا پس از اعلام نتایج نهایی رای گیری است.

یکبار دیگر برخی کاربران فارسی زبان به صفحات هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ در شبکه های اجتماعی هجوم برده و کامنت های تمسخر آمیز خود را نثار این اشخاص کردند.موضوعی که بارها و بارها و در صفحات چهره های مطرح در شبکه های اجتماعی شاهد آن بوده ایم و این رفتار بعضا باعث سرزنش ایرانی ها در مجامع مختلف شده است.

۵۰ درصد کاهش تعرفه ارتباطات با عراق

محمود واعظی،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر از توافق با همتای عراقی خود برای کاهش ۵۰ درصدی نرخ ارتباطات در ایام اربعین داد و بیان کرد: نرخ های جدید از هفده آبان اعمال شده است.

به گزارش تک24، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به اینکه برنامه ریزی خوبی جهت برقراری ارتباط موفق زائران ایرانی در عراق برای ایام اربعین حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) انجام شده،گفت: هیات عالی رتبه عراق به همراه اپراتورهای عراقی و شرکت های پست و زیرساخت مذاکرات خوبی را با طرفین ایرانی داشته اند تا زیرساخت های ارتباطی در ایام اربعین بدون مشکل در خدمت زائران ایرانی قرار گیرد.

محمود واعظی ضمن بیان اینکه تعرفه ارتباطات بین المللی میان ایران و عراق را پیرو مذاکرات صورت گرفته، ۵۰ درصد کاهش داده ایم،ابراز کرد: این تعرفه به مدت یک ماه اعمال می شود.

وی با بیان اینکه مسیرهای صوتی از ۶ نقطه به کشور عراق اتصال یافته است تا ارتباطات میان دو کشور به طور مستقیم باشد،عنوان کرد: این موضوع سیگنالینگ کافی برای رومینگ را به همراه خواهد داشت.

واعظی ادامه داد: برای ارتباطات از مسیر مهران نیز ظرفیت خطوط ارتباطی E۱ را از ۳۳ به ۶۴ ارتقا داده ایم. در همین حال توافقات خوبی در حوزه صوت و دیتا صورت گرفته است تا شاهد گسترش زیرساخت ها نسبت به سال گذشته در این ایام باشیم.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه گسترش زیرساختی خوبی از جانب طرف عراقی نسبت به سال قبل به وجود آمده،اذعان کرد: زمینه همکاری های مورد توافق را به صورت یک نقشه راه مشخص کرده ایم تا با توجه به اینکه رفت و آمد زیادی میان ایران و عراق در طول سال صورت می گیرد این توافقات به صورت همیشگی اجرایی شود.

وی با بیان اینکه نتیجه توافق صورت گرفته با بررسی بیشتر از سوی کمیته های تخصصی اعلام خواهد شد،تاکید داشت: نقشه راه آینده ارتباطات دو کشور ایران وعراق تدوین و تصویب خواهد شد.

وزیر ارتباطات عراق هم در این نشست ضمن اشاره به توجه دو کشور به ایجاد تسهیلات و ثبات در زمینه ارتباطات ابراز کرد: تاکید نخست وزیر کشور عراق نیز در ایجاد تسهیلات لازم و خدمات مورد نیاز زوار ایرانی است و در این زمینه اقدامات زیرساختی مناسبی صورت گرفته است.

او اینطور گفت: سال گذشته امکان برقراری ارتباطات از طریق سیم کارت‌های عراقی با حدود  ۱۵ دقیقه تاخیر ممکن می شد که امسال زمان را به یک دقیقه کاهش داده ایم.

محمود واعظی:آزادسازی پهنای باند خارجی در گرو تصمیم مجلس و شورای ملی امنیت است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست خبری در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات درخصوص طرح مجلس جهت آزادسازی پهنای باند گفت:مسئله ی پهنای باند تا کنون براساس ابلاغی که از گذشته بوده انجام می شود و بر مبنای آن پهنای باند تولیدی داخل آزاد است. اما پهنای باندی که از خارج وارد می شود باید مراحل مختلفی را بگذراند؛ زیرا در زمینه ی آزادسازی آن باید مسائل نظارتی و امنیتی حل شود. به همین خاطر هم اکنون رویه همان رویه سابق است.

به گزارش تک24،محمود واعظی اضافه کرد:اگر در این زمینه بخواهد تغییراتی ایجاد شود مجلس و شورای امنیت ملی باید کارهایش را پیگیری کنند.

واعظی به سوال خبرنگاری در این زمینه که توافق اپراتور چند ملیتی MTN با ایرانیان نت به کجا رسید؟،اینطور پاسخ داد:قرارداد آنها هنوز قطعی نشده است و باید منتظر ماند تا به نتیجه نهایی برسد. ایرانیان نت و ام تی ان هر کدام برای توافق دارای دو خواسته جداگانه هستند اما خواسته هیچکدام تامین نشده است. این دو شرکت تاکنون روی فروش ۴۹ درصد سهام به MTN توافق رسیده اند اما تا کنون بیش از ۵۰ درصد سهام ایرانیان نت در اختیار طرف ایرانی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که چه اندازه جریمه برای تخلفات اپراتورها در دولت دهم در نظر گرفته شده است،اظهار کرد:جرائم متعدد بوده و در پروانه هر سه اپراتور ذکر شده است که متناسب با تخلفات چگونه با آنها برخورد خواهد شد. سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی نیز با جدیت این موضوع را دنبال می کند تا حقی از مشترکان ضایع نشود.

وی در زمینه فروش غیراقساطی تلفن ثابت بوسیله مخابرات ابراز کرد:درباره ی تعرفه ی تلفن ثابت مصوبه ابلاغ شده بر این نکته تاکید دارد که مبلغ ۱۰۰ هزار تومان در ابتدای کار از مشترک دریافت شده و مابقی مبلغ یعنی ۱۰۰ هزار تومان دوم در ۳۶ قسط دریافت شود. البته ظاهرا با توافق برخی مشترکان این اتفاق نیز رخ داده که مخابرات به جای ۱۰۰ هزار تومان، مبلغ ۸۰ هزار تومان را به طور یکباره از مشترکان علاقه مند دریافت کرده و بدین شکل خط را واگذار می کند. البته در هر صورت شرکت مخابرات این اجازه را ندارد که بدون رضایت مشترک چنین اقدامی انجام دهد و اگر قرار بر الزام مشترک به پرداخت یکباره هزینه خرید خط تلفن باشد ما قطعاً با این موضوع برخورد خواهیم کرد.

محمود واعظی به سوال دیگری در این باره که مردم هنوز طعم ارزانی اینترنت را با وجود وعده های داده شده نچشیده اند، عنوان کرد:مردم چندین بار این طعم را چشیده اند و طی سال های گذشته ما یکبار حدود یک سال و نیم قبل با کاهش ۲۰ درصدی، قیمت هر گیگابات از ۴۵۰۰ تومان به حدود ۳۶۰۰ تومان رساندیم. و امسال نیز این تعرفه را به ۳۰۰۰ تومان رساندیم. از سویی نیز هزینه هر گیگابایت ترافیک داخلی نیز به ۱۵۰۰ تومان رسیده است.

ایران میزبانی رویداد گیم خاورمیانه را برعهده خواهد داشت

طی اخبار منتشر شده،دریافتیم که کشورمان قرار است رویداد گیم خاورمیانه را میزبانی کند.در همین راستا حسن کریمی قدوسی، مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با بیان اینکه بزرگترین رویدادصنعت بازی های رایانه ای در تهران برگزار خواهد شد،بیان کرد:در صورت موفقیت این رویداد، ایران می تواند میزبان رویداد گیم خاورمیانه شود.

به گزارش تک24، مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها با بیان اینکه رویداد گیم کانکشن تهران موسوم به TGC قرار است در اردیبهشت ماه در تهران برپا شود،اظهار کرد: این رویداد اگرچه با همکاری گیم کانکشن فرانسه برگزار خواهد شد، اما رویدادی جدا خواهد بود.

حسن کریمی قدوسی ضمن بیان اینکه گیم کانکشن فرانسه با ما جهت برگزاری گیم تهران همکاری و مشارکت می کند،ابراز کرد: طبق مذاکراتی که با این برند داشته ایم، قرار است در صورت برگزاری موفق و استقبال خوب از این رویداد، ایران میزبان شعبه گیم کانکشن خاورمیانه شود.

مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای ضمن تاکید بر این موضوع که تاکنون رویداد گیم تهران در زمینه نرم افزار بی سابقه بوده است،اظهار کرد:این رویداد کاملاً بین المللی بوده و تضمین کرده ایم که گیم کانکشن ۳۰ شرکت قَدَر اروپایی و آسیایی را به این رویداد بیاورد.

حسن کریمی قدوسی، مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با تأکید بر این موضوع که این همایش دو روزه مکانی است به منظور تبادل همکاری شرکت های ایرانی و خارجی در عرصه بازی های رایانه ای،عنوان کرد: همایش گیم تهران در پنج محور طراحی بازی، برنامه نویسی، هنر، مدیریت پروژه و کسب و کار اقتصادی بازی های رایانه ای تعریف شده است.

مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در آخر اینطور اعلام کرد:این رویداد اردیبهشت ماه سال ۹۶ در تهران برگزار می شود و ما امیدواریم در صورت استقبال از آن بتوانیم میزبانی رویداد بین المللی گیم کانکشن را که تنها در دو شهر پاریس و سانفرانسیسکو همه ساله برگزار می شود، در تهران داشته باشیم.

فیروزآبادی: طرح پیام رسان ملی آماده ارائه در شورای عالی فضای مجازی

دبیر شورای عالی فضای مجازی از آماده بودن طرح پیام رسان ملی برای ارائه در این شورا اطلاع داد.

به نقل از زومیت، سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد: «طرح پیام رسان ملی آماده و به شورای عالی فضای مجازی ارائه شده است. این طرح بعد از اتمام جلسه ی آینده پیرامون تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات، بلافاصله در شورای عالی فضای مجازی مطرح می شود که در آن بحث حمایت از پیام رسان های داخلی را خواهیم داشت.»

به گفته ی فیروزآبادی، این طرح به صورت مشترک با همکاری وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی تهیه شده است که اقدامات زیادی پیرامون آن با دادستانی، وزارت ارشاد و وزارت اطلاعات صورت گرفته است.

دبیر شورای عالی فضای مجازی بیان کرد: «همه برای به سرانجام رساندن طرح پیام رسان ملی با یکدیگر مشارکت و همکاری کردیم و جلسات بسیاری در این زمینه برگزار شد. البته این طرح را یک بار به شورای عالی فضای مجازی بردیم که رئیس جمهوری گفتند توجه به حمایت از شبکه های داخلی باید بیشتر از این باشد.»

فیروزآبادی گفت: «طرح مذکور سندهای ضمیمه  هم دارد که یکی از آنها به قوه قضاییه و دیگری به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مربوط می شود.»

وزیر ارتباطات: در این دولت بحث محدود سازی اینترنت مطرح نیست

وزیر ارتباطات درباره ی مسدود شدن سایت ها اعلام کرد که در این دولت بحث محدودسازی اینترنت مطرح نیست و ما تنها به دنبال سالم سازی هستیم.

به گزارش زومیت، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره ی سالم سازی فضای مجازی و سیاست وزارت ارتباطات در این رابطه تأکید کرد: «معتقد به بسته شدن سایت ها نیستم و تنها سایت هایی که صفحات و محتوای غیراخلاقی و مستهجن دارند، مسدود می شوند.»

وزیر ارتباطات افزود: «در این دولت بحث محدودیت اینترنت مطرح نیست بلکه ما به دنبال سالم سازی فضای مجازی هستیم نه سایت هایی که مردم از بیشتر محتوایشان می توانند به صورت مفید استفاده کنند.»

واعظی در مورد آزادی بیان به عنوان یکی از حقوق شهروندان ایرانی اعلام کرد: «آزادی قلم و رسانه که بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی باشد، در دولت به رسمیت شناخته می شود و رئیس جمهوری و دیگر اعضای دولت به عنوان مجری قانون اساسی برای آزادی قلم و رسانه تلاش می کنند. با آزادی بیان مشروع که مطابق با قانون اساسی کشور باشد، می توانیم کشوری نمونه در دنیا بسازیم.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: «با تلاش همکاران بنده، پهنای باند بین الملل و داخلی در طول بیش از سه سال اخیر افزایش پیدا کرد. یکی از کارهایی که در این رابطه انجام شد افتتاح فاز اول شبکه ملی اطلاعات است که امیدواریم در ماه های آینده فاز دوم و سوم این طرح بزرگ ملی نیز اجرا شود.»

او همچنین گفت: «در تلاش هستیم هر چه زودتر در دولت یازدهم بتوانیم دولت الکترونیک را محقق کرده و آن را برای استفاده مردم اجرایی کنیم. جهت اجرای دولت الکترونیک نیازمند همکاری تمامی  دستگاه ها و سازمان های اجرایی هستیم که امیدواریم تا پیش از پایان دولت موفق به اجرای طرح دولت الکترونیک شویم.»

محمود واعظی در مورد جایگزینی شبکه  اجتماعی و پیام رسان داخلی به جای استفاده از پیام رسان هایی همچون تلگرام تصریح کرد: «تا کنون به هیچ عنوان بحث جایگزینی مطرح نبوده و نیست. هر کسی که بتواند شبکه ی اجتماعی بومی مناسبی تهیه کند و مردم ترجیح دهند با توجه به پهنای باند داخلی و قیمت و سرعت بالاتر از آن استفاده کنند، خود به خود جایگزین شده است؛ مردم باید خودشان انتخاب کنند از چه اپلیکیشنی استفاده کنند.»

سامسونگ بزرگ‌ترین مرکز خدمات موبایل ایران را افتتاح می‌کند

به گزارش زومیت، سامسونگ، بزرگترین مرکز خدمات تلفن همراه در ایران را بیستم آبان ماه در مجتمع تجاری چارسو افتتاح کرد.

خبر راه اندازی مرکز خدمات سامسونگ توسط روابط عمومی این شرکت در ایران، در اختیار زومیت قرار داده شده است.

مرکز خدمات موبایل سامسونگ قرار است نسل جدیدی از خدمات را به مشتریان ارائه کند که شامل مشاوره، آموزش و انتخاب محصولات براساس نیاز و سلایق کاربر است.

مرکز خدمات سامسونگ با مساحتی بیش از ۳۰۰ متر در طبقه ی منفی یک بازار چارسو قرار گرفته است. در این مرکز، علاقه مندان قادر خواهند بود تا علاوه بر بهره مندی از خدمات پس از فروش، فناوری های جدید سامسونگ و کار با گجت های مختلف را تجربه کنند. ضمن آنکه انواع برنامه های آموزشی با محوریت معرفی خانواده ی محصولات، متناسب با کاربران مبتدی تا حرفه ای در نظر گرفته شده است.

علی جعفریه، مدیر ارشد بخش موبایل سامسونگ ایران، در مورد این مرکز گفت: «سامسونگ در طول سال های گذشته همواره به دنبال ارتباط دو طرفه و متقابل با مشتریان خود بوده است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا با ایجاد این مرکز، تجربه  لذت بخشی از خدمات موبایل را برای مشتریان خود فراهم کنیم. ما در این مرکز قصد داریم تجربه ای فراتر از یک سرویس به مشتریان سامسونگ ارائه کنیم، به طوری که از بودن در این مکان لذت ببرند و در این محل احساس آرامش داشته باشند.

به گفته جعفریه: «امروزه در سطح جهان خدمات پس از فروش از حالت سنتی و کلاسیک خود خارج شده و سرویس های بیشتری را شامل می شود. براین اساس سامسونگ به عنوان رهبر بازار موبایل، این وظیفه را برای خود قائل است که در این زمینه نیز بازار را یک گام به جلو حرکت دهد.»

طراحی این مرکز به گونه ای است که برای اولین بار علاوه بر مشاوره و خرید محصولات، امکان صحبت رودررو و از نزدیک با کارشناسان ویژه ی سامسونگ به وجود آمده است. به شکلی که مشتری می تواند از مراحل تعمیر محصول خود آگاه شود و کارشناس ویژه ی سامسونگ، مشکل محصول را به کاربر گفته و در صورتی که مشکل محصول، جدی نباشد، این کار در کمتر از یک ساعت انجام می شود. در این مدت، کاربر می تواند از سایر بخش های مرکز پشتیبانی استفاده کرده و سایر دستگاه ها و محصولات جدید سامسونگ نظیر گجت های پوشیدنی و واقعیت مجازی را بررسی و استفاده کند.

ارائه ی آموزش های مرتبط با محصولات سامسونگ یکی دیگر از خدمات  تازه ای است که در اختیار مراجعه کنندگان قرار می گیرد.

در این مرکز مکانی به نام اسمارت آکادمی (Smart Academy) در نظر گرفته شده تا به شکل هدفمند و براساس سن وسال مخاطبان، آموزش هایی در مورد محصولات سامسونگ ارائه شود. ۲۰ نیروی متخصص در این مرکز خدمات دهی، در قالب های گوناگون به مشتریان سرویس می دهند.

سامسونگ اهداف متعددی را با راه  اندازی این مرکز دنبال می کند. اطمینان از برقراری رابطه ی بلندمدت با مشتریان، کامل شدن زنجیره ی حضور و خدمات و برآورده کردن نیازهای مشتریان بیش از انتظار آنها از اهداف اصلی تاسیس این مرکز خدماتی و آموزشی در قلب شهر تهران است. ضمن آنکه ایجاد تجربه ی جدید از فناوری های نو هم از دیگر دلایلی است که در شکل گیری و راه اندازی این مرکز، موثر بوده است.

داشتن امکانات متعدد و بستری مناسب برای راحتی هرچه بیشتر مراجعه کنندگان را از جمله دلایل انتخاب بازار چارسو است.

همچنین علیرضا رضوی، مدیرعامل شرکت توسعه چارسو و مدیر بازار چارسو، با اشاره به راه اندازی مرکز خدمات سامسونگ در این بازار، گفت: «بازار چارسو با ایجاد زیرساخت هایی مانند پردیس های هنری و سینمایی، فودکورت، فضای تفریحی و پارکینگ وسیع، به محلی مناسب برای خرید لذت بخش و در خور شان خانواده های ایرانی تبدیل شده است و کاربران و مشتریان سامسونگ می توانند در حین استفاده از خدمات مرکز پشتیبانی سامسونگ از بخش های مختلف بازار چارسو برای راحتی بیشتر استفاده کنند.»

مرکز خدمات سامسونگ روز پنجشنبه ۲۰ آبان در مراسمی با حضور مدیران این شرکت، جمعی از مدعوین و رسانه ها در بازار چارسو آغاز به کار کرد.

سامسونگ 2.8 میلیون دستگاه از ماشین‌های لباسشویی را فراخوانی کرد

شهریورماه امسال، گزارشی در لابه‌لای اخبار فناوری منتشر شد که در آن برخی کاربران گفته بودند ماشین لباسشویی سامسونگ آن‌ها منفجر شده است. سامسونگ در آن زمان به مشتریان اطمینان داد که در حال بررسی مشکل است و به آن‌ها پیشنهاد داد که از تنظیمات متفاوتی استفاده کنند. اما اکنون مشخص شده است که این اطمینان بخشی چندان درست نبوده است.

به گزارش تکنولوژینیوز،سامسونگ به صورت رسمی و در کنار CPSC (کمیسیون ایمنی محصولات مصرف کننده)، 2.8 میلیون دستگاه ماشین لباسشویی سطلی خود را فراخواند.  CPSC اظهار داشت:« قسمت بالایی این ماشین لباسشویی می‌تواند به صورت غیرمنتظره هنگام استفاده از شاسی ماشین لباسشویی جدا شود و خطر جراحت ناشی از ضربه دارد». خوشبختانه این اتفاق خیلی از انفجار بهتر است، اما باز هم حادثه ای وحشتناک محسوب می‌شود.

براساس گزارش CNBC، سامسونگ 733 گزارش از لرزش بیش از حد یا جدا شدن قسمت بالایی از شاسی ماشین لباسشویی دریافت کرده است. 9 حادثه ی منجر به جراحت نیز گزارش شده است که شامل یک فک شکسته و یک شانه ی آسیب دیده می‌شود.

به احتمال زیاد، این مشکل در ماشین‌های لباسشویی به مشکل گلکسی نوت 7 ربطی ندارد و تنها یک تصادف خیلی بزرگ (و البته شانس بد سامسونگ) است که باید با دو فراخوانی رسمی در 2016 سر و کار داشته باشند. امیدواریم که 2017 سال بهتری برای این شرکت باشد.

در این میان بهتر است که اگر ماشین لباسشویی سطلی سامسونگ دارید، به وب سایت سامسونگ سر بزنید و ببینید چه امکانی (تعمیر یا جایگزینی) برای شما مهیا است.

ریاست جمهوری دونالد ترامپ، خبری بد برای اپل و مایکروسافت

به گزارش زومیت، حالا با انتخاب دونالد ترامپ، به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا، خیلی ها نگران رابطه ی دولت با غول های فناوری چون اپل و مایکروسافت هستند.

چه بخواهیم چه نخواهیم، حالا دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا است و اصلا مهم نیست که این انتخاب تا چه اندازه با ذائقه مردم این کشور یا حتی کشورهای دیگر سازگار است. اما فعالان حوزه تکنولوژی در آمریکا نیز با انتخاب ترامپ، نگران رابطه دولت با کمپانی های بزرگ فناوری طی چهار ساله آینده هستند.

متاسفانه خیلی ها معتقد هستند انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا، به هیچ عنوان نمی تواند خبر خوبی برای ساکنان سیلیکون ولی باشد، چرا که حزب جمهوری خواه بارها کمپانی هایی که محصولات خود را در جای دیگری تولید می کنند مورد انتقاد قرار داده اند. در این بخش می توان مشخصا کمپانی اپل و گوشی آیفون را مثال زد.

ماجرای  تیراندازی سن برناردینو

علاوه بر ادعای فوق، ترامپ چندین بار به این موضوع اشاره کرده بود که کمپانی هایی چون اپل و مایکروسافت در موارد حساس رابطه ی نزدیکی با دولت آمریکا ندارند. به عنوان مثال می توان به رمزگشایی گوشی آیفون در ماجرای سن برناردینو اشاره کرد که FBI از اپل خواسته بود تا گوشی شخص تیرانداز در ماجرای دسامبر ۲۰۱۵ را هک کند.

البته اپل سرسختانه در مقابل این خواسته مقاومت کرد و اولویت اول خود را حفاظت از حریم شخصی مشتریان خود دانست. جالب اینجا است که بارها مقامات دولتی به دلیل به خطر انداختن امنیت ملی و حمایت از تروریست ها، اپل را به باد انتقاد گرفتند. ترامپ نیز مشخصا یکی از همان افرادی است که نسبت به این موضوع انتقاد داشته و اعلام کرده بود در صورت پیروزی در انتخابات، دیگر اجازه ی چنان کاری را به اپل نخواهد داد.

ترامپ گفته بود: اپل فکر میکنه کیه؟ اونا باید قفل گوشی رو باز کنن! امنیت از همه چیز مهمتره و باید مغزمون رو به کار بندازیم و گوشی رو هک کنیم. ما باید ببینیم عقل سلیم چی میگه.

با این وجود نباید فراموش کنیم که ترامپ از سهام داران اپل بوده و میلیون ها دلار از سوی این کمپانی به جیب وی سرازیر شده است، اما این موضوع باعث نمی شود تا محصولات کوپرتینونشین ها را تحریم نکند.

تحریم اپل و حامیان او

ترامپ گفته: اپل باید امنیت اون گوشی رو تامین کنه، خب؟ مشکلی نیست، منم فکر میکنم شما باید تا زمانی که اپل کد امنیتی رو نداده، این کمپانی رو تحریم کنید. من فقط به این موضوع فکر می کنم، بایکوت اپل!

اینکه بدانیم ترامپ برای محکوم کردن اپل در ماجرای گوشی شخص تروریست به سراغ دنیای اینترنت رفته در نوع خود عجیب است، اما باید بدانید او حتی به همین بسنده نکرده و توییت را حاوی کلمات تند علیه آیفون منتشر کرده است.

بر کسی پوشیده نیست که غول های فناوری در جنگ علیه دولت آمریکا از یکدیگر پشتیبانی می کنند و برخی از همین تصمیمات مستقیما روی ترامپ تأثیر گذاشته است.

به عنوان مثال، مایکروسافت از پشتیبانی معاهده ملی حزب جمهوری خواه سرباز زده است و به جای آن تصمیم گرفته در بخش تکنولوژی هزینه کند. سازمان های مختلفی هستند که از کمپانی های دیگر نظیر اپل و گوگل درخواست کرده اند تا به مایکروسافت ملحق شوند. قطعا بعدازاین تصمیمات، هیچ دلیل برای خشنودی دونالد ترامپ وجود نخواهد داشت.

نهایتا اینکه، ترامپ بارها در جریان رقابت انتخاباتی خود گفته است که از کمپانی های آمریکایی می خواهد تا روی تسهیلات و تأسیسات داخل این کشور تمرکز کرده و از نیروهای کار آمریکایی استفاده کنند. ازآنجایی که برندهایی چون مایکروسافت، گوگل، اپل و دیگران، هزاران نیروی کار در خارج از مرزهای آمریکا دارند، نحوه ی برقراری رابطه میان این کمپانی ها و دولت جدید آمریکا جذاب خواهد بود.

ترامپ صبح روز گذشته در خلال صحبت های خود وعده داده است که او رئیس جمهور تمام آمریکایی ها است و قصد دارد یک بار دیگر آمریکای قدرتمند و عالی را بسازد. کمپانی های فعال در حوزه ی تکنولوژی که مقر آن ها در آمریکا قرار دارد نیز همین جملات را به شکلی دیگر بیان کرده اند، اما باید بدانیم که رابطه ی میان دو طرف دعوا موضوعی است که نیازمند زمان است. به ویژه بعد از ماه ژانویه که قرار است دونالد ترامپ رسما سکان رهبری آمریکا را در دست بگیرد و رئیس جمهور جدید این کشور باشد.

WhatsApp قابلیت به اشتراک گذاری GIF را پشتیبانی می کند

اخیرا مسنجر محبوب WhatsApp خیلی بی سروصدا قابلیت به اشتراک گذاری GIF را در نسخه های iOS پشتیبانی کرده است. و این در حالی است که به زودی شاهد همین تغییرات در نسخه های اندروید هم خواهیم بود.

به گزارش زومتک، در نسخه جدید WhatsApp یک موتور جستجوگر برای عکس های متحرک یا GIF دارد. همچنین قابلیت ارسال ویدیوی ۶ ثانیه ای و ساخت عکس های زنده به عنوان تصاویر متحرک را اضافه کرده است.

آنچه که در نسخه جدید این مسنجر جالب توجه است خاصیت سفارشی کردن GIFها پیش از ارسال می باشد. شما می توانید عکس های متحرک را قبل از فرستادن با گزینه های بیشتر در زمینه اضافه کردن متن و شکلک دستکاری کنید. WhatsApp به شما اجازه داده تا به GIFهای مورد علاقه تان برچسب بزنید تا زودتر و راحت تر از بقیه در دسترستان باشند.

اخیرا WhatsApp قابلیت دستکاری کردن عکس ها را هم قرار داده است. شما می توانید عکس هایتان را با گزینه های سفارشی سازی مانند اضافه کردن متن، شکلک و نقاشی آراسته کنید و آن ها را به اشتراک بگذارید.

به هر حال به نظر می رسد WhatsApp با اضافه کردن قابلیت به اشتراک گذاشتن عکس های متحرک قصد دارد کاربران را درگیر کند.

آپدیت اینستاگرام قابلیت‌های جدید Mention و Boomerang را اضافه کرد

اینستاگرام به روزرسانی جدیدی را برای اپلیکیشن خود ارائه کرده که قابلیت Mention و Boomerang را به Stories این سرویس اضافه می کند.

به گزارش زومیت، اینستاگرام قابلیت های جدیدی را به سرویس خود اضافه کرده که به طور حتم مورد توجه کاربرانی قرار خواهد گرفت که به صورت مستمر از بخش Stories استفاده می کنند. این به روزرسانی برای دو پلتفرم اندروید و iOS منتشر شده است. اینستاگرام چند ماه پیش بخش Stories را با الهام گرفتن از اسنپ چت به سرویس خود اضافه کرد.

همان طور که اشاره کردیم در به روزرسانی جدید دو ویژگی Boomerang و Mention به بخش Stories اضافه شده اند که با استفاده از آن ها می توان داستان های جالبی تولید کرد. برای استفاده از Boomerang تنها کافی است تا از بخش فید اینستاگرام انگشت خود را به سمت راست بکشید تا بخش تولید Stories برای شما باز شود. توسعه دهندگان در کلید ضبط ویدیو یک حالت جدید اضافه کرده اند که با انتخاب آن می توان حالت Boomerang را انتخاب کرد. پس ازآنکه این حالت انتخاب شد، با کلیک روی کلید شاتر، اینستاگرام تصاویری را در حالت برست به صورت مستمر ثبت می کند که با استفاده از آن یک مینی ویدیو با امکان پخش رو به جلو و عقب همچون یک فایل گیف نمایش داده می شود.

با استفاده از قابلیت Mention نیز می توان در بخش Stories نام دوستانی را که در داستان نقش داشته یا می خواهیم این داستان را با آن ها به اشتراک بگذاریم، اضافه کرده و به این ترتیب به آن ها اشاره کنیم. افرادی که در داستان دیگران Mention می شوند از طریق یک پیام دایرکت از این موضوع اطلاع پیدا می کنند؛ حال آنکه درصورتی که فرد موردنظر جزو دوستان در اینستاگرام نباشد، این موضوع در قالب اعلامیه ی درخواست ارسال پیام نمایش داده می شود.

قابلیت دیگری که در به روزرسانی اینستاگرام اضافه شده، See More نام دارد که در پایین Stories نمایش داده می شود و در صورت نیاز کاربر برای مشاهده ی استوری های بیشتر، می توان با کلیک روی آن موارد بیشتری را مشاهده کرد.

وایبر با آپدیت جدید بیش از پیش شبیه فیسبوک می شود

وایبر امکانات جدیدی را از قبیل حساب های کاربری عمومی برای کسب و کارها اضافه کرده که این سرویس پیام رسان را بیش از پیش شبیه به فیسبوک می کند.

به گزارش زومیت، وایبر که روزگاری محبوب ترین پیام رسان در کشورمان بود امکانات جدیدی را اضافه کرده تا با استفاده از آن کسب و کار ها بتوانند با ایجاد حساب های کاربری به بازاریابی و تبلیغات خود در فضای وایبر بپردازند که بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر دارد.

با استفاده از حساب  کاربری عمومی، کسب و کارها این قابلیت را در اختیار دارند تا پیام های گسترده را ارسال کرده و حتی به ارتباط یک به یک با کاربرانشان بپردازند. این سرویس می تواند توسط کسب و کارها در کاربردهایی نظیر ارائه ی سرویس های پشتیبانی برای مشتریان، بازاریابی و فروش مورد استفاده قرار گیرد.

به جرات می توان گفت که وایبر ایده ی حساب های کاربری عمومی برای کسب و کارها را از فیسبوک به عاریه گرفته تا به این روش بتواند سرویس پیام رسان خود را به پلتفرمی برای ارتباط بیشتر برندها با کاربرانشان تبدیل کرده و از این طریق وجهه ای جدید را به سرویس خود ببخشد.

علاوه بر استفاده از این ایده ی فیسبوک، به نظر می رسد حساب کاربری عمومی شبیه به صفحه های موسوم به Fan Page در فیسبوک خواهد بود که از طریق آن کاربران می توانند برند مورد نظر خود را دنبال کرده و آخرین اخبار و اطلاعات را کسب کنند. وایبر علاوه بر ایجاد امکان ارتباط از طریق API توسعه یافته نیز قابلیت اتصال نرم افزار CRM کسب و کار ها نیز فراهم کرده است. با استفاده از این امکان می توان بصورت جداگانه با مشتریان در ارتباط بود یا آن ها را بات های نرم افزاری مرتبط کرد.

البته باید به این نکته اشاره کرد که این اولین باری نیست که وایبر به سراغ کسب و کارها رفته است. پیش از این نیز این کمپانی با ارائه ی سرویس Viber for Business امکان دسترسی کسب و کارها به چت های عمومی را فراهم کرده بود، اما با ایجاد حساب های کاربری عمومی در وایبر، این سرویس قدم های بیشتری را برای سرویس دهی به کسب و کارها در سرویس خود برداشته است.

براساس آخرین اطلاعات ارائه شده سرویس وایبر که در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شده بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر در پلتفرم های ویندوزفون، اندرویدو iOS در اختیار دارد. همچون سایر سرویس های ارتباطی پیشرو، وایبر نیز امکان چت ویدیویی و صوتی را فراهم کرده است. این کمپانی در سال ۲۰۱۴ شرکت ژاپنی Rakuten را که در زمینه ی تجارت الکترونیک فعالیت می کند با پرداخت بیش از ۹۰۰ میلیون دلار تصاحب کرد.

کسب و کارها برای بهره گیری از امکان حساب های کاربری عمومی می توانند درخواستی را ثبت کنند که پس از تایید حساب کاربری آن ها با ویژگی جدید ایجاد خواهد شد.

لنوو: تمامی گوشی‌های آینده این شرکت با برند “Moto” عرضه خواهد شد

گزارشی از چین ادعا می‌کند که لنوو (Lenovo) تمامی گوشی‌های همراه خود را از این پس با برند موتو (MOTO) توزیع خواهد کرد، اما بخش PC و لپ تاپ هم چنان تحت عنوان لنوو باقی خواهند ماند. این بدین معناست که لنوو بیش از این گوشی‌های هوشمند با برند خودش را نخواهد ساخت. این خبر، نتایج مالی نه چندان خوب شرکت را مشخص می‌سازد.

به گزارش تکنولوژینیوز، فروش گوشی‌های هوشمند (هم برند لنوو و هم موتو) سالانه دو میلیارد دلار آمریکا کاهش می‌یابد. با این وجود در هر دوره‌ی سه ماهه، لنوو یک افزایش 20% را شاهد است. یانگ یوان چینگ (Yang Yuanqing)، مدیرعامل لنوو، بیان می‌کند که حتی اگر فروش گوشی‌های هوشمند فقط رشد متوسط نشان دهد، کسب و کار اصلی این شرکت هنوز PC  و لپ تاپ است که 70% درآمد سالانه‌ی لنوو محسوب می‌شود.

چند سمت اجرایی در لنوو تغییر کرده اند: جینا کیاوو (Gina Qiao)، معاون ارشد سابق نیروی انسانی جای خود را به ژودانگ چن (Xudong Chen)، معاون ارشد، داد. اگرچه کیاوو منابع انسانی را مدیریت می‌کرد، اما زمانی بخش بازاریابی شرکت را هدایت کرده و مدیر استراتژی بود.

اگر این نام گذاری دوباره برند صورت گیرد، مشخص نیست که لنوو نام‌های کنونی گوشی‌ها مانند فب (Phab) را نگاه خواهد داشت یا دسته بندی‌های جدیدی برای موتو ایجاد خواهد کرد.

هوش مصنوعی می‌ تواند نتیجه‌ رای دادگاه را پیش‌ بینی کند

به تازگی برنامه ای بر مبنای هوش مصنوعی طراحی شده است که می تواند نتیجه ی رای نهایی دادگاه را پیش بینی کند.

به گزارش زومیت، دانشمندان عرصه ی کامپیوتر توانسته اند تا با استفاده از هوش مصنوعی (AI) برنامه ای طراحی کنند که بتواند نتیجه ی حکم دادگاه های قضایی را پیش بینی کند. اطلاعات مربوط به ۶۰۰ پرونده ی قضایی مربوط به دادگاه حقوق بشر اروپا (ECHR) به این برنامه داده شد تا بر پایه ی آن آموزش های لازم را ببیند. از این رو برنامه قادر بود که رای نهایی دادگاه را با دقت ۷۹ درصد پیش بینی کند. سازندگان در مورد این برنامه می گویند، این قابلیت را دارد که الگوهای رایج در دادگاه ها را شناسایی کند. با این حال آن ها باور ندارند که هوش مصنوعی بتواند به جای انسان بر مسند قضاوت بنشیند.

دکتر “نیکولاس آرتراس” سرپرست تیم تحقیقاتی این برنامه می گوید: “فکر نمی کنم که هنوز برای ساخت یک هوش مصنوعی قضاوت کننده آماده یا حتی به آن نزدیک باشیم. هر چند که در حال حاضر دادگاه ها از ابزارهای تحلیلی رایانه ای زیادی استفاده می کنند اما به نظر من هوش مصنوعی هم می تواند در همین حدود کارآمد باشد.”

طی مطالعه ی منتشر شده در ژورنال PeerJ Computer Science، برنامه ی هوش مصنوعی با تجزیه و تحلیل موارد قضایی ارایه شده به ECHR کار کرده است. این موارد شامل خلاصه ای از استدلال های حقوقی، خلاصه ای از سوابق پرونده و کلیاتی از قوانین مربوطه بوده است.این موارد به سه رکن اصلی حقوق بشر یعنی منع شکنجه و رفتار تحقیرآمیز، حق برخورداری از محاکمه ی عادلانه و حق احترام به حریم خصوصی و زندگی خانوادگی پرداخته است.

روش کار برنامه ی AI به این شکل است که الگوها را بررسی کرده و بین داده ها و حکم نهایی دادگاه ارتباط برقرار می کند. برای مثال بر مبنای شواهد ارایه شده، مطابق با کنوانسیون حقوق بشر اروپا، در مورد یک پرونده اعلام نقض حقوق بشر می کند.

پژوهشگران دریافتند که قضاوت در دادگاه بیشتر وابسته به مستندات پرونده است تا این که بر پایه استدلال های حقوقی باشد. به این معنا که قضاوت بیش از آن که یک امر تشریفاتی باشد، موضوعی واقع گرایانه است. ضمن این که قضاوت باید منصفانه باشند نه این که بر مبنای قوانین تعریف شده در یک اپلیکیشن صورت بگیرد.

آلتراس در ادامه گفت:”هدف ما کشف کردن الگوهای تصمیم گیری در دستگاه قضایی بود. از این رو ادعایی مبنی بر به کار بردن روشی خاص در صدور حکم نداریم.” وی و همکار محققش در خصوص برنامه ی AI  می گویند که در اولویت بندی پرونده ها می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، پرونده های ناتمام زیادی وجود دارند که AI می تواند موارد برجسته ی نقض حقوق و قوانین را در آن ها پیدا کرده و آن ها را به جریان بیاندازد. هر چند که امیدوار نیستیم که روزی کامپیوتر ها به جای انسان قضاوت کنند اما امید داریم که بتوانند در راستای قضاوت های انسانی تر کارآمد واقع شوند.

دانشمندان قسمتی از مغز که هوشیاری به آن مربوط است را پیدا کردند

شما در حال خواندن این مطلب هستید. بله، چشم های شما تصاویر ورودی را به محرک های الکتریکی تبدیل می کنند، این محرک ها توسط اعصاب نوری به قشر بینایی می رسند و در نهایت به عنوان افکاری منسجم در مغز شما شکل می گیرند. اما خود شما (آگاهی فعال و همیشگی ای که شخصیت شما را شکل می دهد) است که این مطلب را می خواند. و حالا گروهی از دانشمندان دانشگاه هاروارد ادعا می کنند که این روند را رمزگشایی کرده اند.

به گزارش دیجی رو، هوشیاری به طور سنتی با دو شاخص تعریف شده است: انگیختگی و آگاهی. از مدت ها قبل انگیختگی را به ساقه ی مغز مربوط می دانستند، قسمتی از مغز که فعالیت های اولیه ما مثل نفس کشیدن و خواب و بیداری را کنترل می کند. از سوی دیگر قسمتی از مغز که آگاهی به آن مربوط می شد هنوز کشف نشده بود. اما با این تحقیقات جدید اینطور به نظر می رسد که آگاهی نیز به ساقه ی مغز مربوط است.

پژوهشگران دانشگاه هاروارد 36 بیمار که دارای ضایعات مشابه در ساقه ی مغز بودند را مورد آزمایش قرار دادند، 12 نفر از این بیماران در حالت اغما و بیهوشی بودند. این پژوهش به دنبال جواب این سوال بود که چرا 24 نفر از بیماران هوشیار هستند اما سایر افراد با آسیب های مغزی مشابه در حالت اغما به سر می برند. پژوهشگران سریعا تحقیقات خود را معطوف به یک ناحیه از مغز کردند: rostral dorsolateral pontine tegmentum . ده نفر از دوازده بیمار بیهوش، در این ناحیه از مغز دچار آسیب بودند در حالی که فقط یک نفر از بیماران هوشیار در این قسمت دارای ضایعه بود.

پس احتمالا همین قسمت است که آگاهی به آن مربوط می شود، اما تنها مسئول آن نیست. محققین هاروارد سپس کانکتوم (که نقشه ای جامع از اتصالات نورون ها یا یاخته های عصبی در مغز است) یک فرد سالم را مورد بررسی قرار دادند. این تیم مناطقی از قشر پیشانی را پیدا کرد که به طور مستقیم با rostral dorsolateral pontine tegmentum ارتباط داشتند: یکی در قسمت AI و دیگری در قسمت pACC. نتایج تست اف‌ام‌آرآی 45 شخص سالم نشان داد که این ارتباط در همه وجود دارد.

با تمام اینها سعی نکنید که مثل مارسلوس والاس (شخصیت فیلم پالپ فیکشن) روح انسانها را خارج کنید. نتایج این تحقیقات قبل از قبول شدن باید در مجامع علمی بررسی شوند و روی نمونه آماری با جمعیت بیشتری مورد آزمایش قرار بگیرند. اما به هرحال نتایج این تحقیق بسیار جالب هستند و ممکن است برای درمان افرادی که در کما هستند مورد استفاده واقع شوند.

درباره شرکت پکتوس

پکتوس: به صورت اختصاری، مخفف ( پشتیبانی، کیفیت، تحقیقات و ساخت ) است. شركت دانش بنیان پكتوس، اولين توليد كننده تجهيزات کامپیوتری (سخت افزار و نرم افزار) ويژه نابينايان در تاریخ 22 مرداد سال 1370 توسط جمعي از فارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي شريف تأسيس شد و از بدو تأسيس تا کنون که در سال جاری وارد بیست و هشتمین سال فعالیت خود شده است، در زمينه توليد تجهيزات كامپيوتري و الكترونيكي ويژه نابينايان و کمبینایان فعال بوده است. در سال های اخیر، این شرکت علاوه بر فعالیت در زمینه تولید تجهیزات توانبخشی ویژه نابینایان، برنامه هایی را نیز در جهت دسترس پذیر کردن خدمات اجتماعی برای این قشر عملیاتی کرده است. از زمان تأسیس شرکت پکتوس سه سال گذشت تا اولین محصول این شرکت برای نابینایان عرضه شد. اولين كامپيوتر براي نابينايان در ايران در سال 1373 به نام كامپيوتر گوياي اميد ساخته شد. اين كامپيوتر با خروجی صوتی تك حرف خوان فارسی، انگليسي و عربي با هدف تسهيل امر خواندن، نوشتن و تصحيح كتب بريل ساخته شد. از آنجایی که تا آن سال هنوز هیچ یک از افراد با آسیب بینایی تجربه کار کردن مستقل با سیستم های رایانه ای را نداشتند، لزوم آموزش کامپیوتر به آنها بسیار ضروری بود. در همین راستا در سال 1374، اولين دوره آموزش كامپيوتر به نابینایان، در مجتمع خدمات بهزيستي نابينايان کشور رودکی و براي كارشناسان بهزیستی سراسر استان های کشور برگزار شد. پس از برگزاری موفقیت آمیز این دوره ها، کلاس های آموزش کامپیوتر به افراد نابینا و کمبینا نیز در مؤسسه رودکی از سال 1374 آغاز شد و این امر برای سال های متمادی ادامه داشت. از سال 1374 به بعد، پکتوس تولیدات سخت افزاری خود را گسترش داد که از جمله آنها می توان به ارائه دستگاه یادداشت الکترونیکی بریل گویا (اسفندیار) و ارائه چاپگر و ماشین تایپ بریل (فرهاد) در سال 1374 اشاره کرد. نیاز های نابینایان و استفاده آنها از فناوری های نوین آموزشی تنها محدود به استفاده از سیستم های تبدیل متن به گفتار نبود. بررسی شرایط نابینایان در سایر کشور ها نیز نشان می داد نابینایان برای دسترسی بهتر و دقیقتر به متون نیازمند دستگاهی هستند تا پوشش خط رسمی آنها یعنی خط بریل را برایشان فراهم کند. به همین جهت مطالعاتی در زمینه تولید مانیتور بریل در شرکت پکتوس آغاز شد. تا اینکه در نهایت در سال 1376 اولين نسل از مانيتور بريل در ايران به نام دستگاه برجسته‌نگار توليد شد. لذا براي اولين بار در جهان، نابينايان قادر به استفاده الكترونيکی از متون فارسي و عربي به خط بريل شدند. دستگاه برجسته نگار یک با کابل پارالل به کامپیوتر وصل میشد و خروجی بریل را برای کاربران نابینا فراهم می کرد. در کنار تولیدات سخت افزاری برای بهبود کیفیت آموزشی و شغلی نابینایان، همچنان توسعه نرم افزار های مرتبط با این قشر نیز مد نظر شرکت پکتوس بود. از این رو، در سال 1378 نرم افزار تبدیل متن به گفتار نوید که تا این سال به صورت تک حرف خوان بود، قادر به خواندن کلمات شد. در نتیجه خروجي صوتي كلمه خوان جايگزين نمونه حرف خوان شد. در سال 1379 مبدل رایانه شخصی نوید عرضه شد. مبدل نوید کیبورد بریلی بود که با اتصال یک کارت صدای اختصاصی به کامپیوتر و نرم افزار های تبدیل متن به گفتار، زمینه استفاده بهتر نابینایان از کامپیوتر را فراهم می کرد. پس از فراهم کردن تجهیزات کمک آموزشی بریل و گویا برای نابینایان، ساخت دستگاهی برای انتقال مفاهیم تصویری به نابینایان نیز در دستور کار مدیران شرکت پکتوس قرار گرفت. در همین راستا، در سال 1379 سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش یک، تولید شد. نابینایان از طریق سیستم سروش، می توانند سوژه مورد نظر خود را که بر روی کاغذ های مخصوص برجسته شده لمس کرده و از طریق نرم افزار های طراحی شده، اطلاعات سوژه مورد نظر را به دست آورند. هم زمان با پروژه های تحقیقاتی شرکت پکتوس برای توسعه تجهیزات توانبخشی برای نابینایان، در سایر کشور های جهان نیز تولید این تجهیزات سیر صعودی یافته بود. تا پیش از سال 1380، نرم افزارهای DSR (DOS SCREEN READER) و WSR (WINDOWS SCREEN READER) نرم افزارهای screen reader تولیدی این شرکت بودند. اما ارائه نرم افزار جاز و توسعه همه جانبه این صفحه خوان، برنامه نویسان شرکت پکتوس را بر آن داشت تا به فکر فراهم کردن پوشش فارسی برای نرم افزار جاز باشند. از این رو، نام نرم افزار پکجاز بعنوان پوشش فارسی صفحه خوان جاز و مجموعه نوید بعنوان یک مجموعه از نرم افزارهای کاربردی بدون نیاز به صفحه خوان جاز، شامل شش نرم افزار قرآن، دیکشنری، کتابخانه الکترونیک، دفترچه یادداشت، شطرنج و ویرایشگر ارائه گردیدند. در سال 1381 و 1382، نرم افزارهای نويد 4 و پکجاز، مجموعه كاملي از ابزار هاي دسترسي نابينايان به كامپيوتر به زبان فارسی را فراهم کرد. با پیشرفت روز به روز سیستم های رایانه ای و تغییر پورت های کامپیوتری از پارالل به یو اس بی، سبب شد تا نسل دوم برجسته نگار (مانیتور و کیبورد بریل) تولید شود. برجسته نگار 2، نمايشگر لمسي بريل با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذيه، در سال 1384 عرضه شد. در همین سال نیز سيستم كمك آموزشي لمسي و صوتي سروش 2، با قابليت اتصال به پورت USB و بدون نياز به منبع تغذیه ساخته شد. در اواسط دهه هشتاد، همچنان توسعه نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز و مجموعه نرم افزاری نوید، مورد توجه برنامه نویسان شرکت پکتوس بود. از این رو، مجموعه نويد 5 و پکجاز 8 مبتني بر موتور توليد صوت ماشيني در سال 1386 تولید و روانه بازار شد. چهار سال بعد یعنی در سال 1390، نرم افزار تبدیل متن به گفتار پکجاز با صدای انسانی مرد و زن ساخته و در اسفند ماه سال 92 عرضه شد.نسخه قابل تکثیر نرم افزار پکجاز در سال 92 توسط سازمان بهزیستی خریداری شد و به صورت رایگان در اختیار نابینایان و کمبینایان قرار گرفت. تا به حال این برنامه سه بار بروز رسانی شده که آخرین آپدیت آن نیز در اسفند ماه سال 94 عرضه شده است. به مرور زمان با افزایش حضور نابینایان در دانشگاه ها و به منظور دسترسی بهتر به منابع مطالعاتی، بهره گیری از فناوری های نوین آموزشی در دستور کار قرار گرفت. از این رو، در سال 1389 دستگاه برجسته نگار 3 با هدف استفاده انفرادی کاربران تولید شد. این نسل از دستگاه های مانیتور و کیبورد بریل، در ابعادی کوچکتر و با وزنی کمتر عرضه شد و قادر به پشتیبانی از 20 کاراکتر بریل است. همچنین در سال 1390، نرم افزار دکلمه (پخش کننده فایل های صوتی و متنی با فرمت دیزی) ارائه گردید. با عرضه نرم افزار دکلمه، ساخت نرم افزاری برای تولید کتب با فرمت دیزی ضروری به نظر میرسید. در همین راستا در سال 1392، نرم افزار تولید کتاب دیزی با نام تک گو، تولید شد. توسعه دستگاه برجسته نگار همواره جزء اهداف شرکت پکتوس محسوب می شود. در سال 1394، برجسته نگار با فناوری ( HID ) با دو قابلیت جدید نصب خودکار درایور ویندوز و امکان تنظیم سطح نقاط بریل (سفت یا نرم کردن نقاط بریل) تولید شد. یکی از اصلی ترین پروژه های شرکت پکتوس، در سال های اخیر، ارائه آخرین نسل از برجسته نگار های هوشمند موجود در بازار جهانی (BRAILLE NOTETAKER) بود. سر انجام این پروژه تحقیقاتی در اسفندماه سال 1396 تبدیل به یک محصول قابل عرضه در بازار شد و هم اکنون در مرحله نهایی بروز رسانی برنامه های خود قرار دارد. برجسته نگار هوشمند همراه یا همان نوت تیکر، دارای سیستم عامل لینوکس بوده و بدون نیاز به اتصال به کامپیوتر، این امکان را به نابینایان میدهد متون خود را با فرمت های رایج ورد به صورت صوتی و بریل بخوانند، به دو زبان فارسی و انگلیسی تایپ کنند، موسیقی ها و کلیه فایل های صوتی خود را بشنوند، به گوشی اندروید خود متصل شوند و بسیاری امکانات دیگر که در این دستگاه گنجانده شده است. از سال 1392، در کنار تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری برای نابینایان، دسترس پذیر کردن خدمات مختلف اجتماعی در دستور کار شرکت پکتوس قرار گرفته است. این برنامه ها عمدتاً با همکاری انجمن نابینایان ایران پیگیری می شود. در همین راستا، دسترس پذیر کردن خدمات شعب بانکی برای نابینایان برای اولین بار در ایران در سال 1394 در پست بانک اجرایی شد. با طراحی یک نرم افزار و با کمک گرفتن از دستگاه برجسته نگار، نابینایان می توانند کلیه خدمات بانکی ارائه شده در شعب بانک ها را خود به صورت مستقل انجام دهند. دسترس پذیری موزه ها که یک مورد از آنها در موزه ایران باستان عملیاتی شده، یکی دیگر از مواردی است که شرکت پکتوس در دستور کار خود قرار داده است. این پروژه نیز در حال توسعه است. سامانه فروشگاهی نابینایان، یکی دیگر از خدمات جذاب شرکت پکتوس در زمینه دسترس پذیری خدمات مختلف اجتماعی برای نابینایان است. سامانه فروشگاهی نابینایان که اسفندماه سال 96 برای اولین بار در شعبه بیهقی فروشگاه شهروند عملیاتی شد، این امکان را به نابینایان می دهد تا خود به صورت مستقل از کلیه اقلام موجود در فروشگاه به همراه قیمت آنها مطلع شده و به واسطه طراحی یک نرم افزار که به بانک اطلاعات فروشگاه متصل است، اقلام خود را خریداری کرده و به وسیله مسئول سامانه فروشگاهی نابینایان، آن را از سطح فروشگاه جمعآوری کند. دسترس پذیر کردن سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های پر کاربرد اندرویدی نیز از دیگر کار های جاری شرکت پکتوس است که مهمترین آن، دسترس پذیری کامل سایت درگاه ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی www.iran.gov.ir است. شرکت پکتوس، با ایجاد یک سایت پویا در زمینه ی نابینایان و فناوری اطلاعات، تلاش دارد مسئولیت های اجتماعی خود را نیز جامع عمل پوشانده و از طریق این وبسایت نیز خدمات بیشتری به معلولان با آسیب بینایی عرضه کند. وبسایت pactos.net که با مدیریت امیر سرمدی از خبرنگاران و روزنامه نگاران نابینا و تعداد محدودی از نابینایان متخصص در زمینه آیتی اداره می شود، در صدد آن است خلأ اطلاعاتی یک وبسایت تخصصی در زمینه آموزش، فناوری و اخبار مرتبط با نابینایان چه در داخل و چه خارج از کشور را پر کند. پوشش اخبار نابینایان در رسانه های جهان، آشنایی با نابینایان برجسته خارج از کشور، پوشش اهم اخبار مربوط به نابینایان با گرداوری و تنظیم از رسانه های داخلی، مجموعه ثابت ترفند که شامل آموزش اپلیکیشن های پر کاربرد برای نابینایان است، معرفی سایت ها و نرم افزار های دسترس پذیر و دکه خبر دنیای موبایل و کامپیوتر که به بررسی خبر های روز حوزه تکنولوژی و فناوری می پردازد، از جمله مهمترین شرح وظایف وبسایت نابینایان شرکت پکتوس است. از شما کاربر گرامی خواهش مندیم، نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما از طریق بخش تماس با ما در میان گذارید. شماره های تماس با شرکت پکتوس: 88810291-292
این نوشته در آرشیو اخبار, اخبار, اندروید, تلفن همراه, دنیای فن آوری, دکه خبر, سخت افزار, نرم افزار, کامپیوتر, گزارش, گفت و گو ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هجده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *