معرفی قابلیت Notes در اینستاگرام و چگونگی استفاده از آن

Notes اینستاگرام یکی از ویژگی های جذاب این پلتفرم است که به کاربران امکان می دهد تا افکار خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

احتمالاً شما هم به تازگی متوجه عبارت های کوتاهی در بالای دایرکت مسیج اینستاگرام شده اید. ۱۳ دسامبر، این پلتفرم از ارائه ی قابلیت جدیدی موسوم به «Notes» در اینستاگرام خبر داد و آن را «روشی جدید برای اشتراک گذاری افکار» توصیف کرد.

قابلیت جدید اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد تا ایده ها، افکار، اخبار و برنامه های خود را مستقیماً درمعرض دید دنبال کنندگانشان قرار دهند. در این مقاله، خواهیم گفت که Note اینستاگرام چیست و چگونه می توانید با استفاده از آن تعامل با دنبال کنندگان خود را بهبود دهید.

Notes اینستاگرام چیست؟

قابلیت Notes اینستاگرام عبارت ها یا یادداشت های کوتاهی هستند که در بالای دایرکت مسیج برای فالوورها یا دوستان نزدیک (Close friend نمایش داده می شوند. طول هر عبارت، حداکثر باید ۶۰ کاراکتر باشد و مانند استوری های اینستاگرام، پس از ۲۴ ساعت ناپدید خواهند شد.

ویژگی نوت اینستاگرام به سرویس های پیام رسان قدیمی ازجمله AIM و MSN Messenger شباهت دارد. اگر با این ویژگی آشنا نیستید، کافی است به صندوق ورودی خود سری بزنید تا یادداشت های افراد را مشاهده کنید.

این ابزار در جولای ۲۰۲۲ برای آزمایش دردسترس برخی از کاربران اینستاگرام و در دسامبر ۲۰۲۲ دردسترس تمام کاربران در سراسر جهان قرار گرفت؛ بنابراین، اگر در اینستاگرام خود به این قابلیت دسترسی ندارید، بهتر است اینستاگرام خود را به جدیدترین نسخه به روزرسانی کنید.

چگونه در اینستاگرام Note بسازیم؟

برای ایجاد Note در اینستاگرام، مراحل زیر را پیش ببرید:

برنامه ی اینستاگرام را اجرا کنید و به دایرکت مسیج بروید.

در بالای صفحه روی علامت «+» که کنار تصویر پروفایلتان قرار دارد، ضربه بزنید.

در کادر Share what’s on your mind عبارت دلخواهتان را بنویسید.

اگر می خواهید تمام دنبال کنندگان شما عبارت مذکور را ببینند، گزینه ی Followers را برگزینید و اگر قصد دارید آن را فقط برای دوستانتان نمایش دهید، گزینه ی Close friends را انتخاب کنید.

در انتها، Share را لمس کنید تا با افراد انتخابی شما به اشتراک گذاشته شود.

به محض انجام این کار، دیگران تا ۲۴ ساعت یادداشت شما را در نوار بالای دایرکت مسیج خود مشاهده خواهند کرد. همچنین، می توانید روی یادداشت های دنبال کنندگانتان کلیک کنید و پاسخی را در قسمت پیام بنویسید. پاسخ شما در صندوق ورودی آن ها نشان داده می شود.

نحوه  ی غیرفعال کردن Notes اینستاگرام

اگر به استفاده از این ویژگی تمایلی ندارید و ترجیح می دهید یادداشت های دیگران را در دایرکت مسیج خود مشاهده نکنید، متأسفانه باید گفت اینستاگرام درحال حاضر راهکار مستقیمی برای غیرفعال سازی این قابلیت در اختیار کاربران قرار نداده است. با این حال درست مانند استوری اینستاگرام، این امکان را دارید که از گزینه ی Mute Note استفاده کنید.

برای بی صدا کردن نوت شخصی در اینستاگرام، Note شخص مدنظر را به مدت چند ثانیه لمس و سپس گزینه ی Mute Note را انتخاب کنید. در آخر، برای تایید Mute را انتخاب کنید.

برای Unmuteکردن نوت اینستاگرام نیز، به پروفایل شخص مدنظر بروید و در بخش Following روی Mute ضربه بزنید. درنهایت، کلید رو به روی Note را غیرفعال کنید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *