کافه بازار برای نابینایان دسترس پذیر شد

در تازه ترین نسخه از بازار امکانات تازه ای برای افراد کم بینا و نابینا فراهم شده تا تجربه ی کاربری آن ها بهبود یافته و دسترسی آن ها ساده تر شود.

استور ایرانی بازار در راستای بهبود تجربه کاربری و با هدف دسترس پذیرتر شدن، امکانات تازه ای برای افراد کم بینا و نابینا فراهم شده است.

همزمان با انتشار نسخه ی جدید بازار، یک راهنمای مکتوب برای دسترس پذیرکردن برنامه ها در اختیار توسعه دهنده های بازار قرار می گیرد تا آنها نیز بتوانند محصول خود را برای گروه های بزرگ تری از افراد دارای معلولیت ، دسترس پذیر کنند.

حمید محمودی، توسعه دهنده ارشد اندروید در بازار، در این باره می گوید: «دسترس پذیرکردن بازار وظیفه ی ما بوده و هست. اگر چه در نسخه های قبلی بازار هم کمی به این ویژگی پرداخته بودیم، ولی از نسخه ی فعلی به بعد، بازار به صورت کامل برای نابینایان و کم بینایان دسترس پذیر خواهد بود.»

بازار از همه ی توسعه دهندگان دعوت می کند برنامه های خود را برای افراد دارای معلولیت های گوناگون دسترس پذیرکنند. حمید محمودی می گوید «من در کنار سایر همکارانم در چپتر اندروید بازار اعلام آمادگی می کنیم تا به توسعه دهندگان کمک کنیم اپلیکیشن های خود را برای افراد دارای معلولیت دسترس پذیر کنند.»

نسخه جدید بازار پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت، همزمان با روز جهانی «آگاهی از دسترس پذیری دیجیتالی» (Global Accessibility Awareness Day) منتشر شد.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + 20 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *